Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am fost cu o pustoaica vreme de un an. Ea avea 16 ani, eu 24. Diferenta de varsta mare. Am iubit-o foarte mult, am vrut mult de la ea. Tatal ei a fost de-acord cu relatia dintre noi, chiar am ajuns sa ne atasam unul de altul, a vazut ca o iubesc si ca vreau sa-i fie bine. Eu sunt mai baiat de casa, fata mai mult la distractie, ne certam foarte des, ajunsesem sa ne certam o data la doua-trei zile, dupa 6 luni a venit la mine ca ne despartim, eram intr-o excursie... am acceptat fara sa zic nimic, am intrebat-o daca e sigura, n-am dat niciun semn de viata vreme de doua saptamani si s-a intors ca ii e dor de mine, ne-am impacat. Am dus-o inca 6 luni, vreme in care incercam sa o rasfat. Financiar nu stau chiar rau, nici extraordinar, din salariul meu consider ca se poate plati o chirie, intretine o masina si trai doua persoane(fara excese).

 

De ce atat de mica... poate remisciente adolescentine, cand am dat-o in bara cu o alta fata, am incercat sa retraiesc momentul fara sa mai gresesc de aceasta data, poate ideea de a o creste... + ca fata arata mult mai matura decat scria in buletin.

 

De la ce ne certam: in general de la modul in care imi vorbea si in care se comporta. De asemenea ma acuza de aroganta si de faptul ca ma cred prea bun.

 

Dupa despartire, cam in 3 zile am gasit o alta fata. Fata are 23 de ani, arata bine, si pot sa zic ca in doua luni de cand suntem impreuna s-a purtat ireprosabil...dar, imi este dor de pustoaica, ma mistuie, am momente in care simt ca ma sufoc cand ma gandesc la ea, la ce a fost intre noi. Melodii pe care le ascultam impreuna, locuri in care am fost impreuna...

 

De fapt aceasta este si problema, dorul foarte mare de fosta prietena.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De la ce ne certam: in general de la modul in care imi vorbea si in care se comporta. De asemenea ma acuza de aroganta si de faptul ca ma cred prea bun.

Poate are dreptate si asa esti. Te-ai gandit la asta ?

Si pe actuala, nu cred ca o iubesti, asta fiindca ai intalnit-o la 3 zile dupa ce ai terminat cu pustoaica, si acum sunteti si impreuna.

Deci nici pe pustoiaca, nu o iubeai.

 

Intr-un final, poate chiar avea dreptate cu ceea ce iti spunea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum poti sa fii intr-o relatie cand mai esti legat afectiv de o alta. Daca sunt diferente asa cum spui, ar trebui pe viitor sa inveti sa pui punct, inainte de a lua decizii pripite. Altfel ramai cu regrete si demonstrezi ca esti instabil afectiv, sau cam razbunator. Dar nu e tarziu sa indrepti lucrurile, niciodata nu e tarziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

16 ani, jesus...e inca un copil. eu-s curioasa de ce job ai tu, nu de alta, dar gandesc ca unul destul de bun daca iti permiti chirie, masina si sa tii in carca 2 persoane. Ce are un tip ca tine in comun cu un copil de 16 ani? desenati si scrieti oracole, ascultati mtv si cititi revista bravo?...sex? te numesti pedofil daca a fost ceva

 

 

timpul le vindeca pe toate, toti am trait candva in viata un moment de genu '' nu reusesc s-o/ sa-l uit''...si ete ca reusim

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu cum poti sa fii intr-o relatie cand mai esti legat afectiv de o alta. Daca sunt diferente asa cum spui, ar trebui pe viitor sa inveti sa pui punct, inainte de a lua decizii pripite. Altfel ramai cu regrete si demonstrezi ca esti instabil afectiv, sau cam razbunator. Dar nu e tarziu sa indrepti lucrurile, niciodata nu e tarziu.

corect !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Are imediat 18... eu 25, nu ca ar conta foarte mult :salut:. E adevarat va mai trece prin multe schimbari. e temperamentala, orgolioasa si incapatanata... si frumoasa... E adevarat ca ii mai trebuie ani ca sa ajunga unde sunt, un sigur lucru stiu despre ani, trec foarte repede. Stiu ca timpul le rezolva pe toate si ca pot sa stau sa astept si va trece, dar simt ca e posibil ca in viitor sa regret faptul ca in al doisprezecelea ceas puteam sa fac ceva si n-am facut.

 

Destinul pana la urma si-l mai face si omul cu mana lui... imi pare rau de fata care este langa mine. E o fata deosebita. nu stiu ce va fi maine, deocamdata doar ma intreb daca are sens sa incerc sa vad daca mai exista sperante pentru o relatie care a fost pasionala, tumultoasa cu doi oameni extrem de diferiti si totusi foarte asemanatori.

 

In privinta "pustoaicei". la cei 17 ani este matura, a avut grija viata de asta.

Ştiu că uneori viaţa "are grijă" să fii mai matur dec

Editat de Dani Quinn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce are un tip ca tine in comun cu un copil de 16 ani? desenati si scrieti oracole, ascultati mtv si cititi revista bravo?...sex? te numesti pedofil daca a fost ceva

Aoleooo Morty, :unknw: fetele din Ro, nu mai scriu la 16 ani oracole de ceva vreme, destul de multa as putea spune.

Cat despre MTv sau Bravo, le-au preschimbat cu Taraf tv si Click. :P Nu cred ca stiu ceva despre Bravo, destul de multe fete. Poate alte publicatii.

Doar sexul este de actualitate si primordial, din ce ai enumerat tu. Iar pedofil este, daca fata era pana in 14 ani.

 

Se vede ca esti rupta de realitatea de aici, cel putin intr-un mod relativ. :)

 

timpul le vindeca pe toate, toti am trait candva in viata un moment de genu '' nu reusesc s-o/ sa-l uit''...si ete ca reusim

Eu nu am uitat! :salut:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am nimic cu diferentele de ani dintre parteneri,dar cateodata varsta isi spune cuvantul.Adu-ti aminte cati ani aveti fiecare si nu te mai chinui degeaba.Doar ai trecut peste perioada de adolescenta,nu???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×