Sari la conținut
Forum Roportal
Noir D

SALVATI-L PE TWEETY!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

SALVATI-L PE TWEETY! Un grup de liceeni din Bacau a initiat petitia "Salvati-l pe Tweety", pentru reintroducerea desenelor animate in limba engleza. Elevii au trimis petitia Ministerului Educatiei si Cercetarii si Ministerului Culturii si Cultelor. Ei solicita revenirea la modelul desenelor animate cu voci originale, in limba engleza si subtitrare in limba romana. SEMNEAZA PETITIA LA ADRESA: http://www.savetweety.lx.ro/ SI DA MESAJUL MAI DEPARTE!!! :rot: :wub:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
SALVATI-L PE TWEETY! Un grup de liceeni din Bacau a initiat petitia "Salvati-l pe Tweety", pentru reintroducerea desenelor animate in limba engleza. Elevii au trimis petitia Ministerului Educatiei si Cercetarii si Ministerului Culturii si Cultelor. Ei solicita revenirea la modelul desenelor animate cu voci originale, in limba engleza si subtitrare in limba romana. SEMNEAZA PETITIA LA ADRESA: http://www.savetweety.lx.ro/ SI DA MESAJUL MAI DEPARTE!!! :rot: :wub:

Ce tare....am semnat si eu. De-asta nici nu ma mai uit la desene....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

felicitari elevilor pentru initiativa! :lol: :lol:

si vorba unui tip care semnat si el...."Desenele animate sunt cel mai iefin si frumos mod de a invata engleza".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au dreptate . Am crescut vizionand Cartoon Network in limba engleza si cred ca multi au reusit sa invete notiuni de baza ale limbii engleze prin intermediul acestui post . Ce alta metoda mai placuta putea fi decat urmarind desenele animate? Azi vara am auzit discutandu-se problema (pe scurt , e drept) chiar si la radio. Unde mai pui ca dublarile facute de ai nostri suna jalnic...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce tare!!!....am semnat si eu.....Tweety imi place dintotdeauna.......si merita....chiar merita felicitari cei care au initiat aceasta petitie.....eu si acum ma uit la desene animate...recunosc imi place mult...si e o mare diferenta cum erau inainte si cum sunt acum...sa speram ca vor reusi cu aceasta petitie!! :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
SALVATI-L PE TWEETY!

am semnat si eu :cheer: chiar daca fiul meu inca nu stie sa citeasca :roll: dar ii va fi de folos sa auda limba engleza. se obisnuieste cu accentul macar :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×