Sari la conținut
Forum Roportal
Fernandaa

Fosta prostituata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

V-ati putea indragosti si in cele din urma casatori cu o fosta prostituata ? Cand spun prostituata ma refer la o femeie care face sex pe bani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce? Din cauza ca a trecut pe la prea multi alti barbati sau din cauza ca e o stricata?

 

Situatia ar fi diferita in cazul unei femei care a fost silita sa se prostitueze?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
V-ati putea indragosti si in cele din urma casatori cu o fosta prostituata ? Cand spun prostituata ma refer la o femeie care face sex pe bani.

 

Da' de ce ai tu framantarile astea ?! 8)

 

 

Bunica'mea imi spunea asa : Daca e sa te'nsori sa iei o femeie de moravuri usoare , e satula de *ula , va fi atat o buna gospodina,cat si o mama model .

 

Acum, eu n'am probat , da' stiu ca era tare inteleapta .

 

In alta ordine de idei, e un cretinism sa stii ce'a facut el sau ea inainte de'a se cunoaste . Parerea mea ... . :blink:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ciudata intrebarea ta.

Sunt doua variante: fata vrea o a doua sansa in viata(adica o viata in care sa nu fie folosita pe post de toaleta cu taxa), asa ca va fi foarte devotata barbatului care i-o ofera (adica va fi o buna gospodina etc. etc.), plus faptul ca o sa il innebuneasca in pat... sau a doua varianta - toti barbatii e porci, toti vrea numai pi*da, asta m-a luat de nevasta, da' da-l drecu', faza la care se mai culca pe ici pe colo, pe bani sau din placere.

Altfel... cand intalnesti pe cineva care iti place, chiar daca afli ce a mai facut inainte de tine, nu prea conteaza, conteaza ce face cu tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... cand intalnesti pe cineva care iti place, chiar daca afli ce a mai facut inainte de tine, nu prea conteaza, conteaza ce face cu tine.

E mai complicat decat atat. In principiu, trecutul nu conteaza, in masura in care ramane trecut. Dar de cele mai multe ori, trecutul nu se multumeste cu asta, ci vine din urma si incearca sa faca parte din prezent.

 

Cand spun prostituata ma refer la o femeie care face sex pe bani.

Hai sa fim sinceri, unele fac asta chiar in cadrul casatoriei :blink:

 

Dar pentru asta ar trebui sa ne mutam la Psihologie, right? 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E mai complicat decat atat. In principiu, trecutul nu conteaza, in masura in care ramane trecut. Dar de cele mai multe ori, trecutul nu se multumeste cu asta, ci vine din urma si incearca sa faca parte din prezent.

Cred ca oricine are initial rezerve fata de o persoana nou-intalnita, care rezerve dispar in timp, timp in care respectiva persoana convinge ca e ok, ca trecutul nu da sa faca parte din prezent, ca nu are intentii ascunse, ca e stabila. Altfel am merge pe prezumtia vinovatiei... ceea ce nu ar fi ok, oamenii au dreptul la o a doua sansa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca oricine are initial rezerve fata de o persoana nou-intalnita, care rezerve dispar in timp, timp in care respectiva persoana convinge ca e ok, ca trecutul nu da sa faca parte din prezent, ca nu are intentii ascunse, ca e stabila. Altfel am merge pe prezumtia vinovatiei... ceea ce nu ar fi ok, oamenii au dreptul la o a doua sansa.

Nu e vorba de ea, ci de trecutul ei, care poate veni din urma.

 

Ea merita o a doua sansa, dar ce faci cand apare un tip care o stie din vremurile cand ea era disponibila pe bani si are pretentia ca lucrurile sa continue la fel ? Te "bazezi" sa-i bagi mintile in cap respectivului? De cate ori esti dispus sa faci asta ? (cu tipi diferiti din trecutul ei, ma refer)

 

In practica, lucrurile pot fi mai simple: daca a fost prostituata prin Spania sau Italia, sunt putine sanse sa-si intalneasca fostii clienti in RO. Dar eu mi-am imaginat situatia din punctul meu de vedere, al unui tip care bantuie cam prin toata Europa, cu sau fara motiv. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da as putea sa am o relatie cu o femeie care sa prostituat si stii de ce?

Pentru ca fiecare om are dreptul la o a doua sansa si atata timp cat e sincera si stiu ce a facut in trecut ma intereseaza doar prezentul hai sa nu fim ipocriti si sa spunem ca noi suntem niste sfinti si noi avem lucruri in trecut care probabil nici nu le spunem sau daca le spunem ne este rusine de ele sau daca ar fii sa ne intoarcem in trecut nu le-am mai face si ce daca sa prostituat orice ar spune cineva nu face nimeni asta din placere pentru ca sunt multe riscuri poate a facuto din nevoie...din nevoia de a supravietui de a avea ce manca.....si mai ales daca crezi in Dumnezeu oare de cate ori nu ne da si Dumnezeu noua N sanse? Si daca lumea va barfi sa barfeasca nuti da lumea de macare si putin conteaza ce cred alti daca te iubeste acea "prostituata" e deajuns stii mie mia zis cineva intelept ca DACA REUSESTI SA FACI DINTR-0 C...A O FEMEIE DE CASA esti cel mai bun barbat;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×