Jump to content
Forum Roportal
Codrin.codrin

Iubita mea a avut o experienta sexuala neplacuta

Rate this topic

Recommended Posts

Salut.

Sunt impreuna cu prietena mea de 4 luni si o iubesc foarte mult. Vreau ca relatia sa evolueze si sa facem sex. Prietena mea a avut un iubit inaintea mea care a dezvirginato si dupa ce a refuzat sa o faca si a 2a oara acesta a parasito. A suferit foarte mult dupa faza aceasta, iar acum ii este foarte frica sa nu pateasca dinou aceasi faza. Din discutiile mele cu ea am ajuns la concluzia ca si ea vrea sa facem pasul asta dar ii este frica.

Un sfat daca as primi v-as fi foarte recunascator. Multumesc

Edited by Codrin.codrin

Iubeste-o, fi tot timpul tandru, nu o alerga catre ... se va rezolva pe cale naturala daca ai rabdare cu ea

Mult noroc :lol:

Liniteste-o, chiar acelasi lucru nu mai poate pati, ca in unele chestiuni de membrana nu exista o a doua oara :lol:

Lasand gluma la o parte, ai nevoie de rabdare. Fa-o sa inteleaga ca relatia conteaza, fii langa ea, vorbeste cu ea, mangai-o, fii tandru etc. Atunci cand ea va simti ca poate avea incredere in tine, o sa se intample.

Cand dezvirgineaza boii e foarte greu sa reabilitezi. Daca ai nervi de otel si o inima de miere nu va fi problema. Cel mai important e sa discuti mult cu ea si sa o asiguri ca nu vrei sa profiti de ea, adica esti sincer in ceea ce simti. Bafta!

Salut.

Sunt impreuna cu prietena mea de 4 luni si o iubesc foarte mult. Vreau ca relatia sa evolueze si sa facem sex. Prietena mea a avut un iubit inaintea mea care a dezvirginato si dupa ce a refuzat sa o faca si a 2a oara acesta a parasito. A suferit foarte mult dupa faza aceasta, iar acum ii este foarte frica sa nu pateasca dinou aceasi faza. Din discutiile mele cu ea am ajuns la concluzia ca si ea vrea sa facem pasul asta dar ii este frica.

Un sfat daca as primi v-as fi foarte recunascator. Multumesc

Iubeste'o dragul meu, insa platonic. Pentru o perioda , uita de sex , nu asta'i important pentru ea , acum .

Nu pune presiune inutila , lasa sa vina de la ea pasul de'a face dragoste sau sex, puii mei .

Edited by Ravl

Cand dezvirgineaza boii e foarte greu sa reabilitezi. Daca ai nervi de otel si o inima de miere nu va fi problema. Cel mai important e sa discuti mult cu ea si sa o asiguri ca nu vrei sa profiti de ea, adica esti sincer in ceea ce simti. Bafta!

no comment. :mellow:

Da am patit si eu acelasi lucru si iti spun ce cred eu ca ar trebui sa faci bine inteles ca e doar parerea mea:

Aici sunt doua aspecte unu ar fii acela ca ea ar fii putut sa ramane marcata de acea amintire si sa considere ca toti barbati asta vor de la ea si pe urma o vor parasi si ii e frica ca daca va face acest pas cu tine asta ar putea insemna finalul relatiei....si in acest caz ar avea nevoie de un psiholog dar bineinteles ca nui poti spune sa se duca la psiholog ca va crede ca o faci nebuna deoarece multi oameni cred ca psihologul e pentru nebuni.....

Asa ca singuru lucru care il poti faci si pe care lam facut si eu este acela de ai arata ca daca veti avea o relatie intima asta nu inseamna finalul acelei relati...sai arati ca nu vrei asta de la ea ca si cum ai o lista pe care trebuie sa o duci la capal si ea face parte din acea lista.....sai arati ca vrei asta deoarece esti baiat si este ceva normal si sai arati ca poti fii si romantic si ca aceea relatie intima nu va fii doar sex si atat va fii ceva din care amandoi va veti simti bine si va fii facuta cu pasiune nu cum tiam zis ca si cum ar fii pe lista ta si ar trebui sa "marchezi":blink:

Bafta multa;) si nu o forta sa ia o decizie imediata ai rabdare daca o iubesti si se va intampla si asta pentru ca daca o vei forta sa ia o decizie spunandui mereu ca vrei sa ai o relatie intima cu ea va crede ca asta e singuru lucru care te intereseaza;)

Rezolvi cu atingeri tandre, dandu-i siguranta pe care o cauta la un barbat prin atitudinea ta si, evident, cu rabdare.

Rezolvi cu atingeri tandre, dandu-i siguranta pe care o cauta la un barbat prin atitudinea ta si, evident, cu rabdare.

Asa cum ai facut tu cu mine,nu?Deja nu mai e secret...curiosii astia mici de pe forum sunt de vina...nu s-au lasat deloc :o: :P :D

Acum vorbind serios,daca n-ar fi fost Adi,azi n-as fi aflat cat de faina poate fi viata sexuala.Pentru ca si eu am avut parte de o experienta tare neplacuta,dar el a stiu unde si cum sa insiste.Rabdarea,iubirea sincera si devotamentul pot face minuni :yes: .

nu o lasa sa te duca de nas !

ce ai scris mai sus ! nu neaparat e motiv sa ii fie frica de sex !!!

poate povestea e doar varianta ei !!!

poate zice "adevarul" !????

poate a pus un pariu ca te tine fara sex .... !

poate ....

sau ......!

nu uita ca ai deaface cu cea mai vicleana creatura de pe planeta !

daca nu lasi ca testosteronul sa te orbiasca ! si nu uit cuvintele lui Napoleon referitor la femei !

nu ai sa suferi asa de mult !

dar scapare ori cum nu ai !!!

PS: de nu sti la ce se refera Napoleon sau cum trebuie intels ! zi !!!! ca iti explic ! :)