Sari la conținut
Forum Roportal
Fernandaa

De ce femeile au un san mai mare si unul mai mic?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De ce femeile au un san mai mare si unul mai mic ? Oare barbatii sunt deranjati de acest aspect ?

 

 

Inclin sa cred ca ii deranjeaza doar pe acei barbati care se cred perfecti.

 

 

;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La un moment dat aveam o obsesie cu rujul. Nu trebuia doar sa-mi gasesc un ruj suficient de hidratant si intr-o nuanta potrivita, dar trebuia sa aibe si un gust ok (doamnele si domnisoarele stiu ca si unele rujuri produse de mari nume pot avea un gust ... nepotrivit, chiar daca mirosul e fain). Dupa cautari care au durat luni la rand, am gasit si eu unul care indeplinea simultan toate cele trei criterii. Ma duc acasa fericita , ma pup cu pisi-izbitelu' meu, si-l intreb daca-i place. Evident ca el, in atatia ani de practica, nu observase ca rujul are gust. Ca cica el nu se gandeste la gustul rujului atunci cand saruta o femeie. :huggles:

Inutil a zice ca am mai avut obsesii din astea legate si de celulita & alte chestii, si in urma unor investigatii minutioase (:flowers:) am ajuns la concluzia ca genul asta de "mici imperfectiuni" le observam numai noi, femeile. Iar ei daca chiar le observa, nu le considera importante. :kiss:

Da, doctor Strut, stiu ca subiectul tau este glumet, da' ma gandeam ca poate intra vreo copchilita si citeste. ;)

Editat de Sheeva
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce femeile au un san mai mare si unul mai mic ?

Pentru a fi in ton cu barbatii care au un ... mai mare si unul mai mic ;)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce femeile au un san mai mare si unul mai mic ? Oare barbatii sunt deranjati de acest aspect ?

 

Si la barbati, si la femei, exista o diferenta mai mult sau mai putin infima intre partea dreapta si partea stanga (picioare, maini, ochi, sani, urechi, etc) . Am uitat care era explicatia, de fapt, din ce imi aduc aminte ni se spunea ca se pare ca e vorba de mostenirea genetica dar inca se cerceteaza. Sincer, eu n-am reusit sa vad vreo diferenta intre sani, dar poate am oglinda stricata . ;)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce femeile au un san mai mare si unul mai mic ? Oare barbatii sunt deranjati de acest aspect ?

pentru ca dorm mai mult pe partea dreapta :flowers:

 

Ca cica el nu se gandeste la gustul rujului atunci cand saruta o femeie. ;)

asa e, te gandesti cum sa ajungi mai repede in pat cu ea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce femeile au un san mai mare si unul mai mic ? Oare barbatii sunt deranjati de acest aspect ?

 

fernanda, asimetria asta intre partea stanga si dreapta a corpului este asa de frecvent intalnita incat sa fii perfect simetric e anormal de rar!

la mine, cea mai mare diferenta intre partea stanga si partea drepata se vede la gamba si apoi la brat. dar nici o partenera nu s-a sinchisit vreodata de asta... si eu am avut multe partenere cu sanii asimetrici/inegali, dar nu am dat importanta. nu asta conteaza. iar daca tot esti perfectionista, ia du-te tu ba fitness, fa un fund perfect si o sa vezi ca nimeni o sa iti mai observe sanii vreodata :P.

deci, sa iti raspund punctual, barbatii nu sunt deranjati de o usoare asimetrie a sanilor partenerei. acuma sigur, ca daca stangul e jumate din dreptul, atunci e o problema. dar nu cred ca e cazul.

 

voi femeile aveti atatea ganduri legate de sanii astia... la fel cum avem noi barbatii in legatura cu marimea ,,ciocanului" :yes:

defapt, si la unii si la altii, problema este minora sau inexistenta in realitate, dar este mult amplificata de tendinta noastra de a ne raporta la niste standarde impuse artificial de mass media.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×