Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutari,

 

Analizand fiecare persoana in parte, si uitandu-ma atent la fiecare, punand intrebari pe aceasta tema si notand raspunsurile am venit cu un rezultat la cercetarile mele, si am concluzionat ca 90% dintre femei isi inseala barbatii. La ora actuala sunt si eu cu o domnisoara(diferenta este de 3 ani intre mine si ea), am observat la ea un anumit lucru, ea este dependenta de mine, nu iese fara mine nicaieri pentru ca "se simte mai in siguranta langa mine", vorbim la telefon cu orele+ mesaje o groaza, deci tinem legatura 100% ne iubim si ne adoram.

 

Intrebarea mea e urmatoarea:

mai este pe lumea asta vreo femeie care sa se dedice barbatului sau, si sa-l sustina in orice necaz. Care sa nu-l lase la greu in anumite momente. Or mai fi femei care sa nu fuga cu urmatoru barbat? Care sa nu insele ca in ziua de azi.

Notez ca am observat de asemenea rata divorturilor(care a crescut considerabil!),ceea ce e un lucru deplorabil..

Poate nu am analizat eu destul, dar sunt atatea cazuri in care femeia fuge cu nu stiu cine pentru ca ala are bani, sau cine stie ce probleme stupide...

"nimeni nu stie ce e in mintea unei femei"-mare adevar a grait cine a spus asta...

Nu vreau sa spun ca sunt in aceeasi situatie, dar sunt si eu curios, or mai exista oare femei care sa-si IUBEASCA barbatii? Sa tina intr-adevar la ei, ca e atata ipocrizie in lumea asta de ti se face scarba!

 

Va multumesc :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Analizand fiecare persoana in parte, si uitandu-ma atent la fiecare, punand intrebari pe aceasta tema si notand raspunsurile am venit cu un rezultat la cercetarile mele, si am concluzionat ca 90% dintre femei isi inseala barbatii.

cate persoane ai intrebat/analizat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti iubit si iubesti la ce pui aceste intrebari ?

Da, exista femei in lumea asta care stiu sa iubeasca frumos si un singur barbat ...daca acesta merita.

Te deranjeaza ca "este dependenta "? De tine ?

Poate ca esti gelos si ca sa nu aveti subiecte de discutie pe aceasta tema , doreste sa faceti totul impreuna.

Iubiti-va ! Ca iubindu-va nu aveti ce pierde.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Analizand fiecare persoana in parte, si uitandu-ma atent la fiecare, punand intrebari pe aceasta tema si notand raspunsurile am venit cu un rezultat la cercetarile mele, si am concluzionat ca 90% dintre femei isi inseala barbatii.

 

Ai ma...nu ma innebuni.... da ce barbatii or fi usa de biserica?

Adica de unde etichetele astea...femeile is niste depravate si ii ineala barbatu? :)

eu stiu ca esti neferict in dragoste dar chiar asa.....

procentul de persoane care isi ineala partenerul e cam la fel si la barbati si la femei..si pt asta nu vezi femeile ca se plang asa tare ca sunt inelate...au nu pun etichete peste etichete.

Catzi anisori aveti ?

:)

las ca tiu eu barbati de 30 de ani.....imediat si zic ca toate femeile inseala..... unu e un fost amorezat de al meu...de acu vreun an..si eu una bucata am ramas socata.....

Da na ce sa la faci ...saraci sunt niste victime 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....

Poate nu am analizat eu destul, dar sunt atatea cazuri in care femeia fuge cu nu stiu cine pentru ca ala are bani, sau cine stie ce probleme stupide...

.....

Nu vreau sa spun ca sunt in aceeasi situatie, dar sunt si eu curios, or mai exista oare femei care sa-si IUBEASCA barbatii? Sa tina intr-adevar la ei, ca e atata ipocrizie in lumea asta de ti se face scarba!

 

Va multumesc 8)

Dar cazurile opuse le-ai studiat? Cand isi lasa nevasta si copii pentru alta mai tanara? Sau desi are nevasta (si copii) are si multe altele pe langa?

Mai exista femei care isi iubeste, respecta si nu-si inseala partenereul de viata si mai exista

si barbati care isi iubesc, resepcta si nu-si inseala ( :) ) partenera de viata.

Dar pana la a face caz de studiu in acest sens, ti-as recomanda sa te bucuri de frumusetea relatiei care spui ca o ai. Dar nu confunda respectul si sentimentele cu dependenta. Dependenta poate ajunge la stadiul de "boala". Si atunci deranjeaza.

Editat de flori de camp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

No gata m-am lamurit cu analizele tale si cu cercetarile tale. Eu iti recomand asa...fara sa fiu rea..cand inveti sa faci o impartire atunci sa vii cu astfel de studii si concluzii..pana atunci treci la scoala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai exista femei care isi iubeste, respecta si nu-si inseala partenereul de viata si mai exista

si barbati care isi iubesc, resepcta si nu-si inseala ( :) ) partenera de viata.

el nu a specificat ca toate femeile inseala ci doar 90% 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×