Sari la conținut
Forum Roportal
Alina94

Nu are incredere in mine! Si e geloss!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt cu un baiat de 2 ani de zile. la inceput nu pot sa zic ca tinem foarte mult la el dar acum tin foarte mult. acum ceva timp, mai bine zis cam un an, el a zis ca ar fi cel mai bine sa ne despartim si fiecare dintre noi sa-si gaseasca pe altcineva. normal ca eu nu am fost de acord dar nu puteam sa fac nimik ca sa schimb asta.

eu am gasit o cale poate nepotrivita sa-i arat ce a pierdut si de aceea am incercat sa ies cu alt baiat chiar dupa 2 zile. prin asta am vrut sa-i para raw ca a ales sa ne despartim.

bineinteles ca atunci cand a vazut ca eu sunt cu alt baiat ii parea raw de ce a zis cu cateva zile inainte. chiar in ziua in care m-a vzt cu acek baiat ne-am si impacat.

dupa asta am incercat sa-i explic ca intre mine si acel baiat nu a existat nimik. doar o simpla intalnire "fara nici o obligatie" ka sa-l fac sa-i para raw ca ne-am despartit.

si de atunci totul s-a schimbat. nu poate sa mai aiba incredere in mine chiar dak ii zic adevarul. si e foarte gelos!!!!

 

orice sfat care m-ar ajuta sa-l fac sa isi reincapete increderea in mine e bun venit si sa nu mai fie gelos!!!

 

va rog! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
orice sfat care m-ar ajuta sa-l fac sa isi reincapete increderea in mine e bun venit si sa nu mai fie gelos!!!

 

va rog! :)

Te'ai intrebat oare, daca meriti increderea lui ? :)

Intreaba'te si raspunde'ti la intrebare ... chiar fara sa postezi .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista si oameni paranoici in gelozia lor.

Alina, daca baiatul nu a trecut in sfera patologicului si tu te plangi de-aiurea, atunci roaga-te sa cunoasca pe cineva care sa-i placa mai mult decat tine. Sigur nu va mai fi gelos. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu faci nimic. Cu cit incerci sa dregi busuiocul, cu atit il strici mai rau. Fii tu mai geloasa decit e el. Cui pe cui se scoate. Daca la el e"cuisor", baga un piron!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de parere ca tu ar trebui sa incepi sa dai dovada de gelozie , poate se satura de tine si scapi dracu de el .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si acum de ce atata gelozie, ca doar ai iesit cu altul dupa ce te-a parasit! Trebuia sa porti doliu?! Daca era suficient de matur isi dadea seama ca a fost doar o incercare de a ta de a-i atrage atentia, sa vada ce pierde. daca nu ai avut antecedente, daca totul era frumos si bine intre voi inainte sa vrea el sa va despartiti, acum face doar figuri fara motiv, se da cocos. Incerca sa nu-i dai papa la moara, evita situatiile care l-ar putea face gelos, asta in limita bunului simt si ifa-i si tu finut la fel, mai butoneaza-i telefonul, mai verifica o adresa de mail, vezi ce parere are. daca doar la tine sunt valabile cerintele, schimba foaia si cere tu o perioada de pauza, sa-i vina mintea la cap.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×