Sari la conținut
Forum Roportal
soogee

Etica alienilor - au ei simt moral sau nu?

Postări Recomandate

Intrebari pentru cei care considera ca alienii sunt "fratii din spatiu" care ne ajuta sa trecem prin tranzitia 2012, cataclisme, etc.

 

De ce nu au intervenit la Holocaust? UFO au fost vazute si in WW2 (pilotii le numeau foo-fighters). De ce au lasat sa moara oameni in lagare, printre care copii, femei?

 

De ce nu au oprit bombele nucleare de la Hiroshima si Nagasaki?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate din cauza starii noastre de constiinta. Adica tu cand vezi doua bande de salbateci ca se bat si se omoara intre ei, te-ai baga sa ii desparti ? De ce ai face asa ceva ? De ce te-ar interesa pe tine destinul lor, daca tot sunt niste salbateci.

 

Perspectiva biblica e clar manipulata si deci omul nu e apogeul creatii ci mai are de crescut. La fel ca si un animal el cateodata poate fi duios, dulce, simpatic iar alta data de-a dreptul bestial si malefic. De ce ar fii interesati extraterestrii sa salveze bestiile ?

 

Dupa parerea mea nu sunt frati din spatiu ci observatori fara nici o datorie morala. Sau poate chiar manipulatori ce isi servesc propriile interese de profit sau cercetare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate din cauza starii noastre de constiinta. Adica tu cand vezi doua bande de salbateci ca se bat si se omoara intre ei, te-ai baga sa ii desparti ? De ce ai face asa ceva ? De ce te-ar interesa pe tine destinul lor, daca tot sunt niste salbateci.

 

Perspectiva biblica e clar manipulata si deci omul nu e apogeul creatii ci mai are de crescut. La fel ca si un animal el cateodata poate fi duios, dulce, simpatic iar alta data de-a dreptul bestial si malefic. De ce ar fii interesati extraterestrii sa salveze bestiile ?

 

Dupa parerea mea nu sunt frati din spatiu ci observatori fara nici o datorie morala. Sau poate chiar manipulatori ce isi servesc propriile interese de profit sau cercetare.

 

Pai daca ar aparea ei in mijlocul unui razboi, cu haine lungi de inger, cu siguranta s-ar intrerupe razboiul.

Dar se pare ca lor le place sa se implice de partea unor tabere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai daca ar aparea ei in mijlocul unui razboi, cu haine lungi de inger, cu siguranta s-ar intrerupe razboiul.

Dar se pare ca lor le place sa se implice de partea unor tabere.

 

In cartea profetului Daniel, e un paragraf unde sunt descrisi ingerii care carmuiesc natiunile. Unele natiuni sunt conduse de demoni, altele de ingeri buni. Aparitiile UFO s-ar putea sa fie erori de programare ale lumii materiale, care fac posibile anumite interferente cu alte lumi. Iar de aceste erori profita demonii, ca sa insele oamenii cum ca ar exista frati in spatiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intrebari pentru cei care considera ca alienii sunt "fratii din spatiu" care ne ajuta sa trecem prin tranzitia 2012, cataclisme, etc.

 

De ce nu au intervenit la Holocaust? UFO au fost vazute si in WW2 (pilotii le numeau foo-fighters). De ce au lasat sa moara oameni in lagare, printre care copii, femei?

 

De ce nu au oprit bombele nucleare de la Hiroshima si Nagasaki?

 

 

bun.dar de ce nu au oprit E.T cele 2 razboaie mondiale si toate razboaiele pe care le-a vazut terra de cand exista rasa umana?

Editat de andi_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:kiss:

 

 

Eu cred ca topicul asta mergea mai bine la "psihologie" . :eat:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:kiss:

Jura'te pe clorofila ta , ca n'am dreptate ?! :eat:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Jura'te pe clorofila ta , ca n'am dreptate ?! :kiss:

vai, domnu dar eu nu ma jur , e pacat....insa domnii....eh....cred ca au mintea extraterestra....ce stiu eu, eu sunt inculta, nu ma bag doar ma frunzaresc....

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×