Sari la conținut
Forum Roportal
Vizitator Guest_georgescu eugen_*

Psihoza si detentie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vizitator Guest_georgescu eugen_*

in urma unei decompensari umbland aiurea printr-o parcare am fost luat drept hot de un sofer, batut dus la jandarmerie, pus sa semnez ca primarul judecat in lipsa condamnat si incarcerat doi ani si patru luni daca e cineva interesat sa afle cum poate ajunge un bolnav psihic sa fie luat drept infractor doar ca se afla la momentul nepotrivit in-trun loc nepotrivit,astept intrebari

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator Guest_georgescu eugen_*

doresc sa mai ofer cateva detalii la tema propusa.aceasta expeienta de viata putea sa se termine foarte prost dar am intalnit in sistemul penitenciar oameni deosebiti. cadre care au inteles ca am ajuns aiurea acolo edici si psihologi care mi-au salvat viata,am primit trat medicamentos net superior celui primit in libertate am fost tratat oarecum privilegiat datorita statutului meu am primit pensia de invaliditate in continuare la data liberarii avand12000ron economisiti astfel incat am putut sa duc o viata normala dar as dori sa-i pun in garda pe toti cei care au o afectiune psihica si nu inteleg ca tratamentul e vital pentru ei sa nu se joace ca pot pati ceva similar cu ce am patit eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator Guest_georgescu eugen_*

credeti ca e legal ca un om aflat intr-o stare de decompensare psihotica e tip maniacal sa fie anchetat pus sa semneze dupa ce a fost batut judecat fara sa fi fost supus unei expertize psihiatrice si in final inchis cu acuzatia de tentativa de furt ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator Guest_georgescu eugen_*
Buna, George,

 

Eu nu am inteles exact cu ce anume iti putem fi noi de folos in aceasta situatie.

ideea era ca as putea eu eventual sa fiu de folos celor care sunt diagnosticati,tratati medicamentos si care cred ca pot controla reactiile chimice din creier prin propria vointa si renunta la tratament.Ceea ce risca poate fi mai rau decat moartea.Societatea nu iarta comportamentul care nu respecta regulile iar sanctiunile pot fi teribile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator Guest_georgescu eugen_*
Ce diagnostic ti s-a pus?

DIAGNOSTICUL ERA DE TULBURARE DE PERSONALITATE DE TIP SCHIZOID,ULTERIOR LA SPITALUL PENITENCIAR M-I SA PUS ALT DIAGNOSTIC DUPA CE AM POVESTIT ACEL EPISOD SI ANUME TULBURARE AFECTIVA BIPOLARA EPISOD DEPRESIV SEVER SI CU ASTA AM RAMAS NU AM MAI AVUT DECAT DEPRESIE DE PATRU ANI SI PT ASTA IAU TRATAMENT NEANTRERUPT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
credeti ca e legal ca un om aflat intr-o stare de decompensare psihotica e tip maniacal sa fie anchetat pus sa semneze dupa ce a fost batut judecat fara sa fi fost supus unei expertize psihiatrice si in final inchis cu acuzatia de tentativa de furt ?

 

Inca nu am un raspuns clar la aceasta intrebare a ta, incerc sa aflu mai multe detalii din mai multe surse. Dificultatea apare atunci cand ideile interfereaza. Sper sa iti pot oferi un raspuns cat de curand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ce spune omul asta e adevarat, e un abuz al autoritatilor . Intr-o tara normala, ar da statul in judecata. Aici nu stiu ce sansa are, fara bani de avocati si expertiza, pentru ca in Romania e ilegal sa platesti avocatul dupa ce cistigi procesul, cu o parte din dezdaunarea pe care o capeti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×