Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fetelor, de mult ma gandeam sa va propun subiectul asta (in caz ca n-o fi deja abordat :pardon:).

Voi cum preferati sa aplicati fardurile de pleoape, cu buretei sau cu pensule? Eu de-abia in iarna asta am reusit sa gasesc niste pensule cu adevarat bune , si asta dupa nu stiu cate cumparate, de la nu stiu cate firme, unele de pe net si erau numai bune de aruncat.

Ce pensule de make-up preferati?

Fondul de ten... tot cu pensula?

Editat de Sheeva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vreo 50 si ceva de pensule.. Le prefer pe cele de la MAC, elf si Coastal Scents. Fondul de ten cu buretel. Restul cu pensule. Mi-a luat ceva timp pana sa invat ce pensula sa folosesc si la ce produs.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Care de la ELF? Am si eu cateva de la ei. Unele sunt bunicele, cum ar fi aia de blending. Numai ca mi s-a intamplat sa comand mai multe de acelasi fel si calitatea lor sa fie sensibil diferita : una cu peri moi, superba , cealalta cu peri tari, batosi, zgarie - cu atat mai grav ca era pentru ochi. Ma rog, nu mi se pare ca-i onoreaza faptul ca a produselor lor calitate este conditionata de lot si de .... noroc.

Eu am descoperit unele din par de samur, super tari. Nu zic site-ul pentru ca nu ma platesc sa le fac reclama. ^_^

Pentru folosirea lor pe mine m-au ajutat tuturialele de pe youtube :pardon:. Bine, ca sa fiu sincera, de acolo mi-a si venit ideea sa le iau. Mi se pare acum, dupa ce m-am obisnuit , ca fardurile se aplica mult mai fain asa.

Aaaaa.... fugiti de Fraulein 38, sau ceva de genul asta. :roll:

Editat de Sheeva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat numai seturi.. Am investit ceva in ele insa diferenta e mare intre cum e acum si cum era cand foloseam prostiile alea cu care veneau fardurile.

 

Le am pe astea:

Coastal Scents

post-88665-1295362098_thumb.jpg

MAC

post-88665-1295362114_thumb.jpg

e.l.f

post-88665-1295362143_thumb.jpg

 

Si suportul tot de la e.lf.

 

post-88665-1295362159_thumb.jpg

 

Am luat pozele de pe net, ale mele trebuie curatate :pardon:

 

Fraulein sunt destul de proaste.. si trusele de farduri la fel.

 

Le recomand pe cele de la MAC, sunt scumpe dar sunt perfecte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cele de la MAC si Coastal Scents sunt minunate daca esti duspusa sa "lucrezi" cu paypal-ul. Cel putin eu, cand am iesit prin afara, mi se parea destul de dubios ca in loc sa vizitez sa investesc in cosmetice si haine.

Un set MAC asemanator cu al tau (daca nu chiar identic) este si la noi , pe Okazii. Il au mai multi vanzatori, numai ca-mi pare ireal sa fie un set de pensule MAC veritabile la 100 si ceva de lei...

E diferenta mare intre pensulele ELF Studio si cele Essentials? Eu le am pe toate de la essentials, pe unele chiar in mai multe exemplare. De la Studio ma tenteaza cea pentru pudra si cea pentru fondul de ten si cea kabuki ... sunt ok?

Bine ca mi-ai zis ca si fardurile de la fraulein sunt varza, eram tentata de o trusa care promitea culori mate si neutre.

Cel mai greu am gasit pensule bune pentru fardul de ochi. Pentru blush se gasesc destule ok.

Feriti-va si de Avon si Oriflame, desi la Oriflame e buna cea pentru blush....cele pentru fardul de pleoape sunt groaznice. Eu le folosesc acum pentru corector. :roll:)

Aaaa, Tina, tu la cat timp le cureti? :pardon:

Editat de Sheeva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Coastal Scents gasesti si la noi, eu le-am luat de curand impreuna cu trusa Metal Mania.

Cat despre MAC, initial le-am luat de pe okazii, cu mai mult de 100 lei dar i le-am dat mamei mele. Apoi le-am gasit pe un blog tot de la noi, o tipa care le comanda sau nu mai stiu exact cum.. am dat 250 :pardon:

 

De la elf am numai produse studio asa ca nu stiu diferenta..am vazut ca a aparut si elf Romania insa au foarte putine chestii.

N-am aplicat niciodata fondul de ten cu pensula, chiar ma intrebam cum o fi.. Mai, ce sa zic..sunt ok, pentru pretul ala. Tot pentru MAC votez..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sheeva dar nu-i bai ca nu faci recama, chiar is curioasa de pensulele de care zici si ce preturi au

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tina, tu la cat timp le cureti? :roll:

 

Mi-am luat solutia de la elf pentru curatat, mi se parea aiurea sa dau o groaza de bani pe pensule si sa ma zgarcesc cu solutii home-made. Depinde de frecventa cu care le folosesti. Cam la 2-3 zile dar folosesc cand una cand alta..

 

A, inca ceva..am vazut ca sunt laudate pe net cele de pa Sephora si Body Shop.. mie nu mi-au placut deloc. :pardon:

Editat de Tina'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai cele cu manere gri nu sunt essentials? La mine asa arata cele essentials. Am incercat eu sa-l aplic cu una dintre pensulele din par de samur, arata bine. Pe de alta parte, am vazut destui make-up artisti care spun ca cele mai bune pensule de machiaj pentru fondul de ten sunt degetelele noastre, iar o pensula murdara de fond de ten trebuie spalata imediat, imi pare cam :pardon: sa o lasi pana a doua zi.

Eu le-am luat de la Elf Romania.

Nu-mi dai si mie macar pe privat link-ul catre site-urile care aduc Coastal Scents in Romania?

In poza sunt pensulele din par de samur . Sunt in pentru voiaj, insa doar manerele sunt mai scurtute. In rest, parul lor este incredibil de moale, eu as sta toata ziua cu ele pe fata. ^_^) Plus ca designul chiar pe permite sa fie carate peste tot... presupunand ca am calatori mereu. :roll: Mie mereu mi-e frica ca plec pe undeva (macar de-as pleca pe masura a cat imi este frica) si ca imi trebuie si ceva cu design asa, mai ergonomic. :D)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba da, am luat poza gresit. Cele studio sunt negre :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×