Sari la conținut
Forum Roportal
Whispersss

Romania in plasa masoneriei mondiale

Postări Recomandate

Politicieni corupti, pe statele de plata ale masoneriei mondiale

 

In Romania, bancile austriece au amenintat ca vor falimenta piata bancara europeana daca nu primesc fonduri de la statul roman. In consecinta politicienii autohtoni, au fost chemati la Bruxelles, unde li s-a cerut ca Romania sa angajeze acest imprumut. Acesti politicieni corupti, multi fiind pe statele de plata ale masoneriei mondiale, au elaborat rapid un plan de aservire a Romaniei printr-un imprumut debilitant, CEL MAI MARE IMPRUMUT FACUT DE ROMANIA VREODATA!

 

Ca sa va fie foarte clar ca e o conspiratie:

 

1. SECRETISM (aflam din UE, prima oare, ce bani luam noi)

 

2. GRABA (repede, repede, au si venit sacalii FMI)

 

3. NU SE DAU JUSTIFICARI CLARE PENTRU UTILIZAREA SUMEI

 

4. Nu s-au organizat intruniri mediatizate, cu participarea cremei economistilor romani, unde sa se dezbata clar, pe fata, daca avem sau nu, nevoie de imprumut

 

5. Se evita declararea sumei totale! Asta va permite marinea ulterioara a sumei, la oridecit e

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca da. Dar tot raul spre bine. Dintr-un anumit moment, va incepe sa fie mai bine.

Adevarul e ca nici eu nu vad prea clar o iesire. Doar intuiesc. Am fost si sintem lucrati bine.

Numai daca te gindesti ca de 70 de ani, sintem practic cea mai saraca tara din Europa. In rind cu Bulgaria, Yugoslavia, Albania. Am mai spus pe forum de acest fenomen. Iar de-abia acum s-au trezit si cei ce ne conduc in ce situatie sintem. Au avut val pe ochi.

Mai jos in privinta nivelului de trai, nu au cum sa ne aduca decit distrugindu-si ei carierele politice si practic sa iesim din UE. Ceea ce cred ca nu va fi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce am constatat, suna putin cam ciudat,dar totusi cred are are o anumita forma de adevar.

Nu este foarte ciudat ca sunt "lovite" mai mult tarile crestin ortodoxe?

Una dintre teoriile mele este ca masoneria incearca sa distruga cu toate fortele,tot ceea ce a ramas sfant,incepand de la traditii pana la crez. Razboiul este cu mult mai adanc decat pare.Este un razboi nevazut ,care doreste scalvia rasei umane.

Sunt foarte multe de spus pe aceasta tema.

Numai bine :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In privinta distrugerii tarilor ortodoxe, cred ca le-a iesit exact pe dos.

In aceste tari exista ditotdeauna un gen de economie rurala si casnica. Atunci cind distrugi economia organizata, cum s-a si intimplat si pui in loc...intiativa particula, f buna, dar in mic, fata de cea mare, aduci la intarirea economiei rurale si casnice.

Ceea ce se intimpla de nevoie, ptr supravietuire.

Auzeam pe undeva ca s-ar dori chiar desfiintarea initiativei rominesti in domeniul particular.

Si ce sa puna, tot pe cea rurala si casnica. Deci intarirea traditiilor din acest areal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma rog - eu nu prea cred teoriile astea conspirationiste al caror scop e distrugerea nobilului popor roman - cred mai curand in lacomia unei clase politice care s-a vazut cu puteri discretionare dupa decembrie 1989.

Dar... care ar fi scopul falimentarii Romaniei?

 

http://www.ne-cenzurat.ro/index.php?option...20&Itemid=9

 

Si o varianta mai veche a aceleiasi povesti - alti vinovati - aceeasi poveste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma rog - eu nu prea cred teoriile astea conspirationiste al caror scop e distrugerea nobilului popor roman - cred mai curand in lacomia unei clase politice care s-a vazut cu puteri discretionare dupa decembrie 1989.

Dar... care ar fi scopul falimentarii Romaniei?

 

http://www.ne-cenzurat.ro/index.php?option...20&Itemid=9

 

Si o varianta mai veche a aceleiasi povesti - alti vinovati - aceeasi poveste

 

 

a fost un popor nobil...acum e doar un popor dezbinat,naiv,manipulat,plin de hoti,infractori,camatari,mafie,multa ura si invidie,inselaciune,manelism,false principii si valori etc.....eu zic ca ne meritam soarta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dovada este ca nu sintem primiti in spatiul sui. Ce vreti mai mult? Uitati-va cu cine sintem comparati, vedeti tarile cu care suntem asimilati, si va lamuriti ca avem o vina f mica. Rabdare.

Ma refer de tari dun lumea a 3-a. Nu mai sintem de mult acolo in privinta standardelor. La nivel de venit, da.

 

In privinta acelor bani luati, nu se regasesc pe nicaieri. Nu salarii, nu investitii. Si se stie ca s-au dus ptr banci straine. Partial, Fara ca noi sa fia avut un rol in proasta gestiune a sistemului bancar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
a fost un popor nobil...acum e doar un popor dezbinat,naiv,manipulat,plin de hoti,infractori,camatari,mafie,multa ura si invidie,inselaciune,manelism,false principii si valori etc.....eu zic ca ne meritam soarta

 

Zi-mi si mie cand a fost poporul roman un popor nobil, cand a avut principii si valori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Zi-mi si mie cand a fost poporul roman un popor nobil, cand a avut principii si valori.

Pe vremea lui Caragiale :mellow:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×