Sari la conținut
Forum Roportal
Vare_valentina

Cum il dau in judecata?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Totul a inceput la sfarsitul lunii noiembrie. Atunci am primit pe email de la o persoana anonima o "poezie de sarbatori" care printre altele continea si cuvinte obsccene. Poezia nu imi era adresata direct mie, dar din cauza versurilor a inceput sa ma doara capul si sa devin foarte stresata. De atunci am inceput sa iau un tratament cu medicamente foarte scump si avand in vedere ca doar sotul meu lucreaza, noi nu prea ne permitem. Asa ca as dori sa stiu daca pot cumva sa aflu cine a trimis email-ul respectiv si sa il actionez in judecata si sa ii cer atat sa imi plateasca tratamentul, cat si daune morale.

 

Orice sfat imi dati e bine venit. Care e primul pas pe care trebuie sa il fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Presupunand ca il gasesti pe ala (...) si etc, am si eu o intrebare, cum intentionezi sa dovedesti ca de la scrisoarea lui te doare capul si esti stresata si ca nu erai deranjata la mansarda dinainte?

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Presupunand ca il gasesti pe ala (...) si etc, am si eu o intrebare, cum intentionezi sa dovedesti ca de la scrisoarea lui te doare capul si esti stresata si ca nu erai deranjata la mansarda dinainte?

 

Foarte simplu o sa dovedesc. Pana atunci nu eram asa stresata si dupa ce am citit poezia numai aia am avut-o in cap. Asa ca cum dau de el? Sa merg la politie si sa fac o reclamatie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Foarte simplu o sa dovedesc. Pana atunci nu eram asa stresata si dupa ce am citit poezia numai aia am avut-o in cap. Asa ca cum dau de el? Sa merg la politie si sa fac o reclamatie?

 

Tu crezi ca argumentul tau tine asa pe vorbe?

Ai acte medicale ca erai in ordine pana in acel moment?

Si...nu stiu cum sa-ti spun,greu de crezut ca o poezie,fie ea si cu un continut obscen,sa-ti produca probleme psihice cand esti perfect sanatos,mental.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca am fost la medic si el mi-a prescris medicamentatia pentru stres si durere de cap. Pana acum eu nu am mai luat medicamente pentru asa ceva. Asa ca altundeva decat de la poezia aia nu avea de unde sa apara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-o fi ultima mea poezie?

Fara suparare, dar mie mi-a trecut durerea de cap dupa ce am citit chestia asta

 

Valentina, adica ti-a intrat un spam in mail si tu vrei sa dai in judecata pe cineva ca.......de atunci te doare capul.Eu zic ca ai cel mult sanse sa ajungi la povestiri adevarate dar nu si sa castigi intr-o instanta. Bine, e doar parerea mea subiectiva :imao:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si...nu stiu cum sa-ti spun,greu de crezut ca o poezie,fie ea si cu un continut obscen,sa-ti produca probleme psihice cand esti perfect sanatos,mental.

O poezie mie se pare si mie putin cam mult pentru un efect atat de negativ. Filmulete alea in care apare un cap de mort cand nu te-astepti, de-i plin youtubul de ele mi se par periculoase pntru sanatate si lasa sechele. Aia ar merita dupa parerea mea sa fie scuturati putin.

 

Dar oricum influenta asupra fiecaruia depinde de sensibilitatea fiecaruia intr-o anumita privinta. Deci e posibil ca un lucru pe care unii il socotesc banal, sa reprezinte un soc puternic pentru altii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Normal ca am fost la medic si el mi-a prescris medicamentatia pentru stres si durere de cap. Pana acum eu nu am mai luat medicamente pentru asa ceva. Asa ca altundeva decat de la poezia aia nu avea de unde sa apara.

Dar de ce te-a afectat asa de tare? E prima oara cand auzi sau citesti cuvinte obscene?

 

Chiar e pe bune?

 

Filmulete alea in care apare un cap de mort cand nu te-astepti, de-i plin youtubul de ele mi se par periculoase pntru sanatate si lasa sechele. Aia ar merita dupa parerea mea sa fie scuturati putin.

Eee fleosc! Mie-mi plac :imao:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O poezie mie se pare si mie putin cam mult pentru un efect atat de negativ. Filmulete alea in care apare un cap de mort cand nu te-astepti, de-i plin youtubul de ele mi se par periculoase pntru sanatate si lasa sechele. Aia ar merita dupa parerea mea sa fie scuturati putin.

 

Dar oricum influenta asupra fiecaruia depinde de sensibilitatea fiecaruia intr-o anumita privinta. Deci e posibil ca un lucru pe care unii il socotesc banal, sa reprezinte un soc puternic pentru altii.

 

In sfarsit cineva care ma intelege. Uite ca sa nu ziceti ca zic prostii va dau si prima strofa din poezia aia. Titlul email-ului e "poezie de sarbatori". Si prima strofa din poezie e urmatoarea:

 

Dimineata bei un ceai,

Belesti pu*a si mai stai...

Dai mancare la gaini,

Belesti pu*a la vecini...

 

 

Si cand am fost la medic si el a zis ca stresul e posibil sa fi aparut de la oboseala. Dar nu e nici vorba de oboseala la mine, ca eu nu lucrez si nici rutina nu am schimbat-o. Eu in timpul zilei citesc carti, stau pe internet, ma uit la filme pe calculator etc. Nici vorba sa fie din cauza schimbarii rutinei sau mediului. Eu stiu sigur ca toate problemele mi-au aparut de la poezia asta pe care cineva a trimis-o cu rea intentie. De aia am si scris aici ca sa ma ajutati sa gasesc persoana respectiva si sa imi ziceti cum sa procedez.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×