Sari la conținut
Forum Roportal
Roxa19

Am nevoie de un sfat bun!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am fost implicata intr-o relatie timp de 2 ani.Eu am 19,iar el 24.Acum o juma de an ,am inceput facultatea in alt oras.Avenit sa-si faca si el masteru in acelasi oras,si ne-am mutat impreuna.Am avut o relatie ff frumoasa,mi-a aratat de multe ori ca ma iubeste si a fost mereu alaturi de mine.Problema este ca la inceputul relatiei,eu l-am cam mintit, si el si-a cam pierdut increderea in mine.Dupa multe certuri si impacari,am ramas impreuna si mi-a zis ca daca se mai int sa-l mai mint odata o sa ne despartim.Ieri invatam si m-a sunat o colega,i-am raspuns si imediat dupa m-a sunat el.M-a intrebat ce fac si i-am zis ca invat,el stiind ca vb pe alta linie cu altcineva.Chiar daca i-am zis dupa ce m-a intrebat cu cine vb ,cu cine vb ,el a zis ca numai avem ce discuta,ca l-am mintit.Azi am venit din vacanta acasa.Nu am vb aproape tot drumul.In apropiere mi-am cerut iertare,si i-am zis ca nu l-am mai mintit de cand am avut discutiile,si ca nu as mai face asta ca-l iubesc mult,dar el a zis ca nu-l mai intereseaza si ca el s-a saturat,nu vrea sa se mai chinuie din cauza asta,si ca sunt un gunoi pt el si ca nu mai vrea sa ma auda.De cand am venit nu am mai vb,e a iesit afara acum seara,iar eu stau si plang.Il iubesc f mult,vreau sa-i arat asta,vreau sa-i arat ca nu sunt o mincinoasa si nici prin gand nu mi-ar trece sa-l insel sa-l mint sau sa-i fac rau.Oare mai am vreo sansa sa ma impac cu el?Si daca da cum?Il iubesc f mult si imi pare rau ca m-am purtat ca o cretina la inceputul relatiei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate acum ai invatat ca o relatie se bazeaza pe sinceritate si toate alea .. Stiai de la bun inceput ce presupun minciunile intr`o relatie .. Posibil ca si tu iti pierdeai increderea in el daca te mintea .. Poate ca el stie ca il iubesti .. poate vrea sa iti dea o lectie .. Timpul va spune totul .. Pana atunci apuca`te si fa si tu altceva, citeste, practica vreun sport, vreun hobby .. iesi in oras .. Incearca sa vezi si altceva in jurul tau decat iubitul tau .. Daca e sa fiti impreuna .. asa o sa fie .. e de inteles ca tu ai gresit, acum degeaba plangi .. mai bine faci altceva cu adevarat folositor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce minti?

 

Am mintit pentru ca eram o copila ce nu stia ce vrea de la viata,la inceput.M-am infundat in minciunele,si dupa imi era frica sa recunosc adevarul de frica sa nu se desparta de mine,desi imi zicea ca daca recunosc totul o sa se terminam cu prostiile si o sa treaca peste.Dupa ce am terminat cu episodul ala urat,facut din mareee prostie,am fost cea mai sincera.Imi pare rau pt ca am fost cum am fost.Nu imi place sa mint.Nu sunt o mitomana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti constienta ca in conditiile data , nu mai ai si nu mai meriti o sansa ?

 

Dar, pentru linistea si confortul tau, spune'i ca esti insarcinata .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca nu e asa mare tragedie, sunt greseli cu mult mai grave, ce naiba

 

daca se supara dupa ce i-ai cerut iertare, el nu mai merita nici o sansa, si asa o sa pateasca si el

 

Unora le place sa faca pe sfintii tocmai ca ei sunt departe de aceste standarde, insa au pretentii mari

 

Sa stii ca asa am patit si eu, sansa pe care chipurile ti-a dat-o era falsa, ca sa isi maguleasca lui orgoliul. Oameni cu nasul pe sus.. niste oligofreni ( :cry: ). Nu stiu cum sa arunce vina pe umerii tai pentru ca ei sa iasa cu basma curata.

Niste lasi, ce sa mai. Daca voia sa o rupa cu tine, ar fi trebuit sa zica asa, si sa fie barbat. :doh:

 

Si sa mai stii de la mine, dragostea adevarata iarta orice, daca esti cu inima curata. Daca sunt minciuni nevinovate, nu iti face mari probleme, nu la tine e vina. Fetele mai mint ca sa se dea mari, ce atata filosofie.. Ai grija de tine sa nu ajungi mai rau, si lasa infatuatii in pace.

Editat de Athmy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chiar asa: de ce minti?

 

am o colega asemanatoare tie: minte fara sa fie nevoita, minte in asa fel incat sa fie evident ca minte, ca o dovada de dispret, de lipsa de consideratie fata de cei din jurul ei. pentru ea asta e nomalitate.

partea interesanta e ca are pretentia sa fie respectata si bagata in seama si nu pricepe de ce e tratata asa cum esti tu de prietenu tau.

 

sa stii ca are dreptate si ca n-ai metode de a-i recastiga increderea.

stai linistita: asa vei face cu toti iubitii tai si cu toti cei din jurul tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si inca ceva, daca ai postat pe forumul asta inseamna ca iti pare sincer rau, si nu e nimic in neregula cu tine, stai linistita :cry:

 

Sa stii ca ai fost testata la modul cel mai josnic, nu aveai cum sa te schimbi peste noapte.. asta inseamna sa acorzi omului 0 sanse si sa te bati cu pumnul in piept ce minunat esti tu, cand de fapt esti unul care nu vrea decat sa prinda pe altul cu mata in sac. Oribil

Editat de Athmy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buei Dida, Raul..nu sunteti cam duri..fata are cred ca doar 17 ani. Face si ea ce o fi invatat de la parinti si altii..inca nici nu are personalitatea formata.

 

Hai sa te intreb eu ceva, ca sa o lamurim de la inceput.

Cu ce l-ai mintit si de ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×