Sari la conținut
Forum Roportal
Chrissu95

Patesc lucruri stranii

Postări Recomandate

Buna,acum 2 saptamani am gasit la mine in pod o cruce foarte veche dar mica ca si cele de copii si de atunci au inceput lucrurile stranii

Pe prietenul meu il impinge cineva fara sa fie nimeni in spatele lui cineva bate in perete dar fara sa mai fie nimeni infara de mine si prieten acasa,mi-au aparat niste mazgaleli ca de copii mici pe perete:| si aseara nu erau azi au aparut si eu nu am copii mici prin casa si alte lucruri de astea..ce sa facem? :lol2: :yawn:

Editat de Chrissu95

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sfinteste cruciulita aia . Daca nu poti singur, du'te la un preot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum s-o sfinteasca singur? :lol2:

Cred ca trebuie sa indeplinesti multe conditii ca sa poti face asta...dar stiu eu? :yawn:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum s-o sfinteasca singur? :lol2:

Cred ca trebuie sa indeplinesti multe conditii ca sa poti face asta...dar stiu eu? :yawn:

Daca lucrurile se trag de la cruciulita,inseamna ca dracu sta in spatele ei.

Si atunci si festania e de prisos,ca-l sfintesti pe dracu fara sa stii.

Un lucru nu pricep eu ,cum de are Satanel atita timp sa se ocupe de ghidusii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca lucrurile se trag de la cruciulita,inseamna ca dracu sta in spatele ei.

Si atunci si festania e de prisos,ca-l sfintesti pe dracu fara sa stii.

Un lucru nu pricep eu ,cum de are Satanel atita timp sa se ocupe de ghidusii?

 

E vorba de timpul destinat universului material. 13 miliarde au trecut, mai dureaza vreo 4 miliarde pana explodeaza soarele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Instalează un sistem de supraveghere video şi vei afla cine face mişto de tine.

N-are nici o legătură cu crucea.

 

Exact. Inainte sa cauti explicatii parapsiho, cauta explicatii logice. Eu cred ca prietenul tau e gelos ca te uiti prea lung la masculii Winchester din "Supernatural" sau suspini prea des la "Ghost Whisperer" si s-a hotarat sa-ti joace farse. Cruciulita cu pricina i-a dat doar prilejul necesar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum te-a sfatuit cineva inainte,cel mai bine este sa cauti un preot si sa-i explici si lui ce se intimpla.Luati cu voi cruciulita si mergeti intr-o duminica dimineata la Sfanta Liturghie,dar numai dupa ce veti sta de vorba cu un preot.

S-ar putea ca acea cruciulita sa aiba o legatura cu o "poarta" din alta dimensiune,s-ar putea sa aiba legatura cu un vechi blestem SAU---------> pur si simplu sa apartina unui copil care a trecut in nefiinta si care nu si-a gasit drumul spre lumina.

Acest lucru imi pare mult mai logic,tinand cont de ceea ce se petrece.Acele desene care apar pe perete,atingerile invizibile,denota faptul ca acel CEVA incearca sa isi faca simtita prezenta sau sa va atraga atentia la ceva. Daca este intr-adevar un suflet ratacitor,s-ar putea sa incerce sa ceara ajutor in a gasi drumul spre lumina,sau pur si simplu acelui copil sa i se fi intamplat ceva (crima?) si incearca o comunicare in speranta de rezolvare.

Daca poti,cauta despre istoria acelei case,ce persoane au locuit acolo,sau daca s-au intamplat ceva evenimente ciudate.

 

Astept sa ne mai povestesti ce ai facut sau ce ai dedus..numai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mama mama ce goange torni! Ia zi matale niste amanunte, ce cum, cind. Da-o dracului de cruciulita lui peste si spune ce desene erau, unde, cu ceERAU DESENATE? Cu pixul? Si cum era impins prietenul tau " de la spate"? Ha ha ha . Din fata sau din lateral nu-l impingea nimeni, bag sama. Asta seamana cu autoimpisul! Sau face el misto de tine sau tu de noi. Altceva nu e!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna,acum 2 saptamani am gasit la mine in pod o cruce foarte veche dar mica ca si cele de copii si de atunci au inceput lucrurile stranii

Pe prietenul meu il impinge cineva fara sa fie nimeni in spatele lui cineva bate in perete dar fara sa mai fie nimeni infara de mine si prieten acasa,mi-au aparat niste mazgaleli ca de copii mici pe perete:| si aseara nu erau azi au aparut si eu nu am copii mici prin casa si alte lucruri de astea..ce sa facem? :D :o:

Multe sunt posibile in realitatea traita de noi de care nu aveam habar ca sunt posibile, DAR, incepe cu inceputul, fa/te "Columbo", mai intai si pe urma "sari in put".

Editat de Numenume

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×