Sari la conținut
Forum Roportal
Dexter_cipry

HC-91

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare tuturor m-am gandit sa-mi cumpar un hc-91 de colectie

Am o intrebare se poate instala sistem de operare?

Fara glume de prost gust nu m-am hotarat sa-l cumpar inca si daca il cumpar as vrea sa instalez un sistem de operere gen ????dos?????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare tuturor m-am gandit sa-mi cumpar un hc-91 de colectie

Am o intrebare se poate instala sistem de operare?

Fara glume de prost gust nu m-am hotarat sa-l cumpar inca si daca il cumpar as vrea sa instalez un sistem de operere gen ????dos?????

Mah, eu parca am avut un HC odate demult, si rulau pe el programe de pe casete (cam ca alea audio de la vechiul casetofon), preponderent joace. MS Dos-ul pe trei dischete parca l-am avut incepind cu 286 de la IBM, nu la HC. HC-ul parca avea programele pe casete, sfatul meu e ca daca nu-ti vinde si niste casete pentru el cu joace, sa nu-l iei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar nu se poate baga un sistem de operare simplu ceva usor????nu dos am dat si eu un exemplu ma rog eu as vrea sa instalez macar un sistem de operare

Ma, nu confunda HC cu altceva!

Din cit mai imi aduc eu aminte ca fost posesor (dar e foarte mult de atunci, vreo 20 de ani, iar eu eram inca minor :P , deci nu prea mai tin bine minte), nu.

Mi se pare ca nici macar Norton commander ala vechiu nu mergea. De-aia nu-l cumpara decit daca iti da si niste casete pentru el pe care sa le si verifici daca merg inainte. Parca nici macar slot pentru discheta de aia mare (cam cit un plic de scrisoare) nu avea, merge doar cu casete!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

k am inteles nu se poate baga sistem de operare pe el daca nu ce se poate baga?Eu am un nokia n95 pe care functioneaza perfect windows 3.1 Daca nu se poate baga sistem de operare ce se poate baga>?

Editat de Dexter_cipry

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
k am inteles nu se poate baga sistem de operare pe el daca nu ce se poate baga?Eu am un nokia n95 pe care functioneaza perfect windows 3.1 Daca nu se poate baga sistem de operare ce se poate baga>?

Avea programele lui, pe casete. Cauta pe net sa vezi ce specificatii tehnice avea un HC - memorie RAM, ROM, si o sa vezi cam cum era acum 20 de ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si acest ''sistem de operare''poate fi actualizat cu versiuni mai noi daca exista nu am inteles bine cum e cu el si leaga la un casetofon care scrie programele pe banalele casete si pentru iesirea video se folosea un banal televizor crt

Nu inteleg la ce casete va referiti la cele de [e care se asculta muzica acum 20 de ani sau sunt casete speciale?multumesc anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×