Sari la conținut
Forum Roportal
kostea

Gripa aviara si firme de distributie a antidotului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:D Mai baieti, va spun eu cum este cu "gripa" aceasta aviara, o tactica a unor guverne influente de a stimula unele exporturi , de si a destimula altele, vinzari etc, etc, "din surse demne de incredere".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bun..dar pe ce-ti bazezi afirmatia?...tb sa dai argumente mai solide decat faptul ca stii "din surse demne de incredere"...nu zici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a anuntat ca virusul gripei aviare se distruge la 70 de grade celssius. Deci cine nu mananca pui sau gaini crude n'are ce sa se teama!

S-a mai anuntat , oficial la TV de catre dr. Strein Cercelu ca virusul gripei aviare poate afecta oamenii si se poate modifica genetic in corpul uman numai daca persoana care ia contact cu acel virus este deja bolnava de gripa (umana)... in consecinta cred ca se face cam mare tevatura si se induce panica prosteste cum am vazut si intrebari prostesti puse de reporteri... nu va e teama sa mancati pui prajit?... sau supa de pui?...

Cade drobul de sare sau nu cade, vaaaaiiiii.....!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:D Mai baieti, va spun eu cum este cu "gripa" aceasta aviara, o tactica a unor guverne influente de a stimula unele exporturi , de si a destimula altele, vinzari etc, etc, "din surse demne de incredere".

[/quo

 

 

Si eu pe aici...

Nu pot sa cred,imseamna ca viata e o scena ,iar actorii suntem noi,unii mai buni,altii mai putin buni,iar altii fara studii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:) Mai baieti, va spun eu cum este cu "gripa" aceasta aviara, o tactica a unor guverne influente de a stimula unele exporturi , de si a destimula altele, vinzari etc, etc, "din surse demne de incredere".

 

Mai kostea se vede ca nu stii nimic despre virusul asta si nici de unde provine.

in anul 100 I.H populatia era de 10.000 de oameni.Dupa Hristos populatia a urcat la 10.000.000 de oameni.

In ziua de azi populatia la nivel mondial este de peste 2miliarde de oameni.

 

Oamenii de stiinta fac diverse experimente in laborator, de unde rezulta virusi

Acesti oameni sunt constienti ca populatia este prea mare si trimite diversi virusi ca sa reduca, ca altfel va fi dezastru:nu va fi destula hrana pentru toti,...etc.

De exemplu acum multi ani s-a spus ca Virusul sida a iesit din laborator prin intermediul unei maimute care a muscat un om, si acl om a facut sex si s-a raspandit virusul.

 

Gripa aviara nu a aparut tocmai acum.In Asia(China) virusul asta a aparut din anul 2002, si a facut mai multe ravagii decat s-a spus.

Nimeni nu a intrebat de unde a aparut virusul?

Raspunsul care ar fi?A scapat dintr-un laborator.

 

Stiu ca pare groaznic da acesti virusi reduc populatia si echilibreaza situatia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai kostea se vede ca nu stii nimic despre virusul asta si nici de unde provine.

in anul 100 I.H populatia era de 10.000 de oameni.Dupa Hristos populatia a urcat la 10.000.000 de oameni.

In ziua de azi populatia la nivel mondial este de peste 2miliarde de oameni.

 

Oamenii de stiinta fac diverse experimente in laborator, de unde rezulta virusi

Acesti oameni sunt constienti ca populatia este prea mare si trimite diversi virusi ca sa reduca, ca altfel va fi dezastru:nu va fi destula hrana pentru toti,...etc.

De exemplu acum multi ani s-a spus ca Virusul sida a iesit din laborator prin intermediul unei maimute care a muscat un om, si acl om a facut sex si s-a raspandit virusul.

 

Gripa aviara nu a aparut tocmai acum.In Asia(China) virusul asta a aparut din anul 2002, si a facut mai multe ravagii decat s-a spus.

Nimeni nu a intrebat de unde a aparut virusul?

Raspunsul care ar fi?A scapat dintr-un laborator.

 

Stiu ca pare groaznic da acesti virusi reduc populatia si echilibreaza situatia.

 

Ca bine ca tu stii ! Cum poti sa afirmi ca I.H. populatia era de 10.000 de locuitori? Si acum de peste 2 miliarde? Esti in afara rau de tot. "Oamenii de stiinta trimite virusi...". Un om muscat de maimuta a facut sex

:clap: . Am notat, daca ma musca maimuta , gata , ma abtin ca cine stie...

Ai gasit si scpul ! E groaznic dar asta e, virusii reduc populatia globului... baaaai ce chestie , nu m-am gandit... Intr-adevar, anul acesta in Asia au fost 9 victime, 9 oameni au murit din cauza gripei aviare... daca o tinem tot asa, pana in 2007, intram in Europa ca pana atunci ea va fi nepopulata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca bine ca tu stii ! Cum poti sa afirmi ca I.H. populatia era de 10.000 de locuitori? Si acum de peste 2 miliarde? Esti in afara rau de tot. "Oamenii de stiinta trimite virusi...". Un om muscat de maimuta a facut sex

:clap: . Am notat, daca ma musca maimuta , gata , ma abtin ca cine stie...

Ai gasit si scpul ! E groaznic dar asta e, virusii reduc populatia globului... baaaai ce chestie , nu m-am gandit... Intr-adevar, anul acesta in Asia au fost 9 victime, 9 oameni au murit din cauza gripei aviare... daca o tinem tot asa, pana in 2007, intram in Europa ca pana atunci ea va fi nepopulata...

Ok nu m-am exprimat bine.Aprox 100.000, asa vei gasi si in carti

In legatura cu sida eu nu cred ca a scapat o maimuta cum se spune.Cred ca oamenii de stiinta au administrat virusul mai multor tantari carora le-a dat drumul, asta-i teoria mea.

 

Te-ai intrebat de ce in China nu mai ii voie ca o o familie sa faca mai mult de-un copil?

Presedintele chinei le-a spus americanilor ca daca nu le da hrana deschide granitele.

 

Virusul sida a facut atatea victime in toata lumea incat noi acum nu suntem in situatia chinei daca America n-ar fi existat.

 

Inca ceva stii ca si Michael Jordan s-a imbolnavit de sida, si s-a vindecat?.Cum crezi ca s-a vindecat?

Cand au dat drumul la virus antidotul exista, doar nu erau prosti sa ii deie drumul si fie cum ne-o fi norocul la toti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca in anul 100 i.h. erau 100.000 de oameni, cum Burebista, care a murit in acelasi an cu Caesar, parca 41 i.h., ridica o oaste de 200.000 de oameni? In 50 de ami nu o mai fi dat gripa peste ei! :clap:

Iar despre populatia actuala, numai in china sunt 1,2 miliarde. Iar pe intreaga planeta aproape 6 miliarde. Iar planeta poate hrani mult mai multi. Dar mult mai multi sumt mult mai greu de controlat. Exista aceasta posibilitate a conspiratiei. Oricine poate plati pentru un atentat terorist cu virusi ucigasi, din diverse motive. Chiar si o criza economica intr-o anumita zona poate imbogatii pe altii din zone curate. Tot ce se poate ca cineva sa fi incercat provocarea unei epidemii in China, tara care dupa Nostradamus va conduce planeta. Dar si un milion de chinezi nu se simte. Nici 100 de milioane de ar muri tot nu s-ar simti. Si de ar muri 1 miliard, tot ar ramine destui. Si cine ar risca asa ceva. Cine poate dresa un virus sa omoare numai chinezi?

Mutatii genetice se intalnesc si la om. Deci e normal ca in natura sa apara forme de viata noi sau evoluate. Si acest virus este un fleac. Sa nu uitam ciuma, holera, chiar virusul hiv. Oricum se prea poate ca aceste microorganisme sa aiba o inteligenta pe care noi inca o ignoram.

Cred ca kostea vrea sa se ofere voluntar si sa pape o pasare bolnava cruda sa vedem daca are dreptate. Si daca are pap si eu una... :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok nu m-am exprimat bine.Aprox 100.000, asa vei gasi si in carti

In legatura cu sida eu nu cred ca a scapat o maimuta cum se spune.Cred ca oamenii de stiinta au administrat virusul mai multor tantari carora le-a dat drumul, asta-i teoria mea.

 

Te-ai intrebat de ce in China nu mai ii voie ca o o familie sa faca mai mult de-un copil?

Presedintele chinei le-a spus americanilor ca daca nu le da hrana deschide granitele.

 

Virusul sida a facut atatea victime in toata lumea incat noi acum nu suntem in situatia chinei daca America n-ar fi existat.

 

Inca ceva stii ca si Michael Jordan s-a imbolnavit de sida, si s-a vindecat?.Cum crezi ca s-a vindecat?

Cand au dat drumul la virus antidotul exista, doar nu erau prosti sa ii deie drumul si fie cum ne-o fi norocul la toti.

 

:unsure: ... :rock: ... :rock: ... CATI ANI AI? 4?

 

mai pune mana pe o carte si lasa studiatul stirilor de la ora 5...

nici macar nu o sa ma apuc sa lamuresc toate ineptiile scrise in mesajul asta, efortul e "sisif 4 la impinsul bolovanului" (adica INUTIL pentru cine nu stie cine e sisif).

o mentionare tot se cere facuta: china si-a incetinit rata de crestere economica pentru ca risca sa dea peste cap balanta mondiala. motivele pentru scaderea drastica a natalitatii sunt multe altele, nu prioritar lipsa de hrana.

iar pentru anumite tulpini de sida (sa ma corecteze cei care stiu mai multe) s-a gasit leac. asa s-a vindecat jordan.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×