Sari la conținut
Forum Roportal
FreakyKitty

Machiaj...natural

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna! Recent am citit dintr-o revista de medicina, naturalete si toate cele, un articol despre machiaj.Spunea ceva de toxinele continute de rimel creion etc. dupa care a spus ceva despre cum ai putea sa te machiezi din ceva ce poti avea in casa :doh: . De exemplu spunea despre albusul de ou care poate fi folosit pe post de rimel. Se amesteca bine albusul de ou pana se face spuma, se foloseste peria unui rimel(peria fiind bine curatata de resturile precedentului rimel) dupa care se introduce peria in albus si ..la machiat! :D Nu am incercat ce a zis aici, dar presupun ca e de folos desi n-am auzit niciodata de albus de ou pe post de rimel...un rimel mai discret presupun. :cat:

 

Voi ce ziceti? Ati incercat sau stiti metode de genul acesta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exact!

In loc de creion negru, se pot folosi taciunii, mai ales taciunele de lemn de brad ars, care e si natural si are un parfum natural aromat de cetina.

Cel mai bun exfoliant este cenusa, nu se compara cu nimic altceva.

Cel mai bun demachiant este zerul de capra.

Cel mai bun ruj este sucul de dude, natural, e bun si la sarutat pentru ca are un gust dulce foarte bun, nu gust de chimicale.

Cea mai buna masca de fata este balegarul de vitel nou nascut, dar nu e bun de sarutat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

=))) pfai..tocmai s-a intors un coleg de camera cu un moveu la ochi zicand ca a cazut pe gheata. Ma gandeam ca despre asta o fi topicu da nu. In orice caz asta mi se pare cel mai natural machiaj posibil, e drept numai la un ochi, da se rezolva.

Oricum spor la oua sau gen.

 

si ca tot veni vorba..poate stiti vreun medicament pentru moveuri la ochi. Atat. Naturist evident ca sa nu fiu offtopic de tot.

Editat de NarcoGen'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
=))) pfai..tocmai s-a intors un coleg de camera cu un moveu la ochi zicand ca a cazut pe gheata. Ma gandeam ca despre asta o fi topicu da nu. In orice caz asta mi se pare cel mai natural machiaj posibil, e drept numai la un ochi, da se rezolva.

Oricum spor la oua sau gen.

 

si ca tot veni vorba..poate stiti vreun medicament pentru moveuri la ochi. Atat. Naturist evident ca sa nu fiu offtopic de tot.

Incearca asta...Comprese cu frunze se varza zdrobite cu o sticla ,felii de cartofi cruzi si am mai vazut in filme la americani ca ei isi pun o felie de carne de vita compresa! :cat:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna! Recent am citit dintr-o revista de medicina, naturalete si toate cele, un articol despre machiaj.Spunea ceva de toxinele continute de rimel creion etc. dupa care a spus ceva despre cum ai putea sa te machiezi din ceva ce poti avea in casa (w00t) . De exemplu spunea despre albusul de ou care poate fi folosit pe post de rimel. Se amesteca bine albusul de ou pana se face spuma, se foloseste peria unui rimel(peria fiind bine curatata de resturile precedentului rimel) dupa care se introduce peria in albus si ..la machiat! :crazy: Nu am incercat ce a zis aici, dar presupun ca e de folos desi n-am auzit niciodata de albus de ou pe post de rimel...un rimel mai discret presupun. :)

 

Voi ce ziceti? Ati incercat sau stiti metode de genul acesta?

 

"Machiajul" natural este de fapt, nici un fel de machiaj...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare o tampenie.Nu se intampla nimic grav daca te dai cu, cosmetice din comert.Cum dumnezeu sa te dai cu ou la ochi?:))

Probabil e doar o forma de manipulare subtila, sa te faca sa nu mai cumperi anumite produse.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×