Sari la conținut
Forum Roportal
IONUT1995

Proiectia astrala

Postări Recomandate

AS VREA VA ROG DIN INIMA SA IMI SPUNETI CAT MAI MULTE TEHNICI DE DEDUBLARE IN ASTRAL CREDETIMA LEAM INCERCAT PE TOATE TOT CE E POSIBIL SI TOT NU REUSESC DOAR O DATA O SINGURA DATA AM REUSIT SA AJUNG LA STAREA VIBRATOARE DAR DE ATUNCI NAM MAI REUSIT A FAC ABSLOUT NIMIC AJUNG DOAR LA O PARETE CAND DISPARE SIMTUL TACTIL DAR DE ACOLO NU SE INTAMPLA NIMIC VA ROG DIN SUFLET PUTIN AJUTOR CE SA FAC CUM SA FAC VA MUTUMESC SI O ZI BUNA Question

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A fost un moment in care toti am fost ajutati. Marea diaforie. in perioada anilor 1990. A avut un maxim pe 22 dec 1989, ora 14. Planetele grele toate, si de fapt 7 din ele, au fost intr-un unghi de 90 grade. Si Soarele. Planetele grele au fost la apropiere maxima, si pe turnanta elipsei, deci cu viteza maxima. A ajutat la iesirea mentala din corp. Unii au iesit complet. Deci si astral.

Fenomenul are loc la 680 de ani si duce la exaltari pe toate planurile. Inclusiv mistice, religioase. Deci intrare in lumi astrale f usor. Fenomenul de revigorare religioasa datorita acestei conjunctii se produce.

Toata lumea avea manifestari, chiar paroxistice la unii, de neliniste. Majoritatea nu vorbea de asta. Practic plecai la plimbare fara efort.

Pe cine intrebam, avea cite ceva ciudat.

Eu eram mai lacom si imi propuneam sa aflu ce se intimpla. Nu imi mai doresc sa aflu, la cite am aflat atunci, fara sa intreb pe altii si fara informatii externe. Prin simple intrebari ce mi le puneam. sau un simplu gind. Si se declansa o succesiune de imagini, putin zis. Greu de tinut, si mai greu sa-mi revin la normal. Totul constient.

 

Iesirea in astral, trebuie intrebati cei ce au reusit. Dar multi nu spun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai buna tehnica, explicata atat de bine incat sa inteleaga si copiii, este descrisa in cartea lui Jack London "Ratacitor printre stele".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cea mai buna tehnica, explicata atat de bine incat sa inteleaga si copiii, este descrisa in cartea lui Jack London "Ratacitor printre stele".

 

incearca si aici http://www.roportal.ro/discutii/ftopic40342.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ms mult dar vroiam sa imi spuneti voi daca stiti voi niste tehnici eu personal am o tehnica dar foarte greu imi iese adika nici nu imi iese decat ca imi paralizeaza corpu atata in rest nimik de asta am nevoie de ajutoru vostru sa imi spuneti niste tehnici va rog mult :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era cineva care spunea de iesit in astral. Si recomnda sa nu facem. Se sparge valul dintre lumea vizibila si invizibila. In mod normal ar trebui mai multi, sa nu fie probleme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incercati tehnica de inceput dezvoltata de Institutul de dezvoltare a dedublarii Monroe! Are si o piesa! Care reuseste cu prima piesa ii pot furniza mai multe melodii dezvoltate de acest institut de prestigiu!

 

http://alchimiasipoezia.blogspot.com/2009/...dedublarea.html

 

Am citit despre tehnica aceasta pe alt forum. Acolo mai zicea si:

 

Trebuie sa aveti o activitate crescuta pe chakra Ajna! Altfel singurul lucru la care o sa va foloseasca exercitiul este pentru a va odihni...(e bun si atat... cu pasi mici...)

 

Am citit despre chakra ajna si cica e...:

 

Ajna chakra

Sinonim celui de al trei-lea ochi "ochiul lui Shiva" acest centru corespunde supramentalului dupa descrierile lui Sri Aurobindo iar trezirea complecta a lui ajna confera iluminarea spirituala si distrugerea legaturilor karmice permitand dobandirea uluitoarelor puteri paranormale ce tin de sfera mentala si nu numai. Guverneaza cu precadere atentia, luciditatea, functiile mentale si ale gandirii, clarviziunea etc.

 

Scuzati ca ma bag dar ma cam intereseaza si pe mine Calatorile in Astral, am spus si eu ce am citit.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am citit despre tehnica aceasta pe alt forum. Acolo mai zicea si:

 

 

 

Am citit despre chakra ajna si cica e...:

 

 

 

Scuzati ca ma bag dar ma cam intereseaza si pe mine Calatorile in Astral, am spus si eu ce am citit.

 

1. Tehnica e super - foarte multi oameni au ajuns la dedublare

2. Cel care a facut afirmatia aceea de pe alt forum sunt tot eu! Iar acolo cei drept nu prea m-am facut inteles cu acesta tehnica! Tehnica te scoate in astral pe o o anumita fregventa! Nu intalnesti alte fiinte desi ele trec pe langa tine si nu te pot afecta sub nici o forma! Lucru pe care cei de acolo l-au inteles ceva mai tarziu! Pana atunci nu au facut decat sa imi intoarca cuvintele sau se legau de chichite neexplicate de la inceput! Tehnica e a pasilor maunti in astral! Sa te obisnuesti mai intai cu mediul apoi incep sa ti se arate chizii tai spirituali, ingeri, alte fiinte, etc...

3. Ar fi bine daca ar fi asa usor dupa cum este spus in definitia acestui centru energetic Ajna care ai furnizat-o!

Centri energetici trebuie sa functioneze la nivelul maxim conform nivelului de elevare al fiecaruia si eforturilor care le depune cu acesti centri energetici pentru a eleva!

un 100% la tine nu este egal cu 100% la mine sau cu un alt 100% al altcuiva!

Fiecare ne aflam pe o anumita lungime de unda! Sa nu intelegi gresit! Nu ma consider cu nimic superior fata de tine sau pe altul fata de noi doi!

Toti centri energetici pentru organism echilibrat trebuie sa aiba activitatea 100%

 

Iar cel de-al treilea ochi este mai ca o functie suplimentara al celui de-al saselea centru energetic(Ajna) nu este centru in totalitate! Acest centru spre exemplu mai are alti doi centri secundari! in stanga si in drapta! In caz ca Ajna are o activitate aproape de 0% acestea doi din urma preiau din functii pentru a mentine fiinta in viata!

 

 

Ideea cu ochiul lui Shiva este cam aceeasi cu ochiul lui Horus ("coincidenta" face sa fie intrupari ale acelesi fiinte)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai buna tehnica, explicata atat de bine incat sa inteleaga si copiii, este descrisa in cartea lui Jack London "Ratacitor printre stele".

E cuprinsa acolo absolut toata tehnica?[inclusiv protectia]

Ai reusit sa te dedublezi cu aceasta metoda?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×