Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
roportal

Internet addicted

Recommended Posts

M-am gandit sa va intreb si pe voi cam cat stati pe internet.

Eu unul imi pierd aproape tot timpul liber. Ati vazut ca si la mare imi era greu sa nu intru pe internet.

Pentru cei care nu au fost prinsi inca de aceast flagel sa renunte cat mai au timp. ::):

eu nu am radio !...nu am televizor !...nu am nevasta!....dar sunt norocos....am "reteaua"....pacat ca am trecut putin cu varsta....

Prea mult. Mult prea mult. Imi place sa cred insa ca stau si cu folos pe net, nu doar ca sa frec menta.

In vacanta stau cam toata ziua.

In timpul scolii cam 3 h.

Acum depinde : daca e o zi frumoasa si pot iesi cu prietenii (/prietena) undeva, las balta calculatorul si plec ; pot sa stau fara el saptamani intregi (chiar imi prinde bine) . Daca e o zi ploioasa, prietenii sunt si ei plecati si nu am alte alternative, stau desigur in fata calculatorului. Problema e ca atunci cand incepe facultatea, gasca "se sparge" si atunci comp. ramane singura alternativa.... :) :)

eu la 3-4 zile fara net incep sa-i simt lipsa, dar nu foarte mult pentru ca pentru mine net inseamna serviciu:) exceptand cazurile in care sunt pe munte, acolo as putea sta fara net ani intregi

Sign in to follow this