Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Fluturi in stomac

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am tot citit pe forum de oameni care nu stiu cum sa aiba rabdare. Cum sa lase lucrurile sa curga.. si sa le acorde timpul necesar pentru a se aseze pe un fagas sau altul.

 

 

De ce reactionam atat de repede la un prim impuls interior simtit atunci cand cunoastem o persoana noua? De ce, aproape intotdeauna, ii privim pe ceilalti ca potentiali parteneri.. uitand, practic, sa ne bucuram, pur si simplu, de o prezenta noua in viata noastra.. no strings attached.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta fac cei care sunt disperati sa fie cu cineva, care sufera cand ii vad pe ceilalti ca se iubesc, care duc lipsa de sex, care simt o nevoie acuta sa iubeasca si sa fie iubiti.

Restu' nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De parere cu argumentul Amarenei, cu nevoia.

Daca imi e al naibii de foame si tot merg pe strada, pai nu vad patiserie, brutarie, pizza din mana nu stiu cui...ce rabdare, vreau mancare, mi-e foame!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine zis dorinta sexuala, ce e aia "fluturi in stomac"? haios :crazy:.

 

Unii n-au timp de vrajeli prea multe, ce sa o freci degeaba? mai bine te pui la treaba, adica sa joci cinstit, bineinteles, la inceput tatonezi terenul(dar nu prea mult) si vezi care-i treaba, dupa baga mare! :lol2:

 

P.s. as vrea sa va vad pe voi cum ati face daca n-ati fi inhibate asa mult de parinti si societate, a da, la fel ca barbatii, ca de asta vorbim aici, nu? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu asociez 'fluturii in stomac' cu dorinta sexuala...si chiar nu-mi pot inchipui cum as fi fara acele 'inhibitii invatate' de la unii altii.

Pai si barbatii nu sunt inhibati de parinti si societate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta fac cei care sunt disperati sa fie cu cineva, care sufera cand ii vad pe ceilalti ca se iubesc, care duc lipsa de sex, care simt o nevoie acuta sa iubeasca si sa fie iubiti.

Restu' nu.

Pai si cum ajungem disperati dupa asta? Sau, mai bine zis, cum evitam sa ajungem in aceasta situatie?

 

Mai bine zis dorinta sexuala, ce e aia "fluturi in stomac"? haios :crazy:.

 

Unii n-au timp de vrajeli prea multe, ce sa o freci degeaba? mai bine te pui la treaba, adica sa joci cinstit, bineinteles, la inceput tatonezi terenul(dar nu prea mult) si vezi care-i treaba, dupa baga mare! :crazy:

 

P.s. as vrea sa va vad pe voi cum ati face daca n-ati fi inhibate asa mult de parinti si societate, a da, la fel ca barbatii, ca de asta vorbim aici, nu? :bye:

E o expresie.. care nu avea nici o conotatie sexuala.

 

N-au timp? Pai atunci sa-si cumpere un partener. Ce tot atata tatonare, complicatii cu o relatie oficiala... De ce-si mai bat capul? :roll:

 

La fel ca barbatii cum? Am fi "porci"? :)

 

Eu nu asociez 'fluturii in stomac' cu dorinta sexuala...si chiar nu-mi pot inchipui cum as fi fara acele 'inhibitii invatate' de la unii altii.

Nici eu..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fluturi in stomac = gargauni in cap ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Posibil. :)

 

Asta zici tu ca au cei ce au postat pe aici, de-alungul timpului, diverse situatii?

ee...nuu..

 

unele situatii pot fi luate in seama si comentate...altele nu..( care oricum sunt comentate...)

 

stai linistita..si eu am gargaunii mei...

sau garagaune...cum o fi corect...care este..

Editat de *YODA*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce reactionam atat de repede la un prim impuls interior simtit atunci cand cunoastem o persoana noua? De ce, aproape intotdeauna, ii privim pe ceilalti ca potentiali parteneri.. uitand, practic, sa ne bucuram, pur si simplu, de o prezenta noua in viata noastra.. no strings attached.

 

Ama, a punctat bine . Doar propriile frustrari ne determina sa reactionam la impulsuri .

 

Cat despre "flutui la stomac" , n'are legatura cu frustrarile despre care vorbim , ci de dragoste, de eliminarea unor substante, precum oxitocina, dopamina si adrenalina. Sentimentul nou format- de iubire afecteaza persoana la nivel mental, determinand'ul sa'si modifice si sa'si altereze starile de luciditate .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×