Sari la conținut
Forum Roportal
Happy meal

Fosta prietena a iubitului meu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am o relatie de 1 an si 3 luni. toate roz doar ca, chiar de la inceputul relatiei a intervenit in peisajul meu fosta lui prietena despre care mi-a povestit din-nainte sa fim impreuna, lucruri ca: am plans din dragoste, stilul ei vestimentar, freza, nopti in care beau si ascultau muzica. acum un an de zile cand sarbatoream ziua noastra de nastere, diferenta dintre noi este de o zi:) ..pe cine si-a gasit el sa invite la un suc a fost fosta lui prietena, impreuna cu iubitul ei. Mie mi-a picat fata:) si cam asa a ramas. dupa asta a intervenit o alta fosta si eu am luat-o razana pana aproape de depreseie. sunt slaba recunosc. am tinut-o cu discutii vreo 5 luni pana cand m-am linistit. desigur 5 luni de plansete si chin pt mine au avut ceva urmari incat am ajuns sa reactionez rau in multe situatii. adica incepeam sa plang si intram intr-o stare apasatoare din care greu ieseam. desigur el a vazut toate astea si cum a putut a fost alaturi de mine. mi-a spus ca rupe legatura cu ea deoarece isi doreste foarte tare sa fie impreuna cu mine desi mi-a spus ca e inuman ce-i cer pentru ca ei erau prieteni, au pastrat o relatie de prietenie dupa ce au fost impreuna (acum 4 ani). anul acesta a felicita-o de ziua ei. ea l-a sunat de ziua lui...reactia lui a fost "nu-mi vine sa cred m-a sunat cutare"..din nou "nu-mi vine sa cred"...bine :lol: ma bucur....cam asta e povestea...nu stiu cum sa reactionez. daca puteti sa ma ajutati cumva, va multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca sunt doar prieteni, nu vad care e problema?

A cunoscut persoane si inaintea ta, nu poti sa ii ceri sa le ignore acum, ca are o relatie cu tine.

 

Mai.. intotdeauna va exista un mic semn de intrebare.. doar nu degeaba a plans baietu' dupa fosta. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai.. intotdeauna va exista un mic semn de intrebare.. doar nu degeaba a plans baietu' dupa fosta. :lol:

A plans cand avea relatie cu ea. E treaba lor.

Acum daca eu am o relatie, inseamna sa uit de toate persoanele pe care le-am cunoscut inaintea ei si cu care am ramas prieten?

Nu prea merge asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Comportament de clasa a treia - "daca mai vorbesti cu X, nu mai esti prieten cu mine". Faci din cal armasar. Maturizeaza-te.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A plans cand avea relatie cu ea. E treaba lor.

Acum daca eu am o relatie, inseamna sa uit de toate persoanele pe care le-am cunoscut inaintea ei si cu care am ramas prieten?

Nu prea merge asa.

Nu, normal ca nu. Dar daca omu' n-a trecut cu totul peste acel episod, e cam nasol pentru actuala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, normal ca nu. Dar daca omu' n-a trecut cu totul peste acel episod, e cam nasol pentru actuala.

Ea spune ca ii povestea despre episoadele astea, inca inainte sa fie cu ea.

Daca nu trecea, nu vroia sa mai aiba relatie cu ea si nu ii mai spunea ca rupe legatura cu o prietena.

Cel putin asta e parerea mea.

Mie nu mi-ar pica bine o scena de gelozie, cand ma suna o prietena de ziua mea.

Editat de Pharrell24

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...nu stiu cum sa reactionez. daca puteti sa ma ajutati cumva, va multumesc.

 

Infidelitatea, este unul din motivele pentru care companiile financiare nu fac asigurari ... in dragoste . :lol:

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×