Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Paulbogdan

Ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat?

Rate this topic

Recommended Posts

Buna,

Incep prin a spune ca sunt impreuna cu o fata de 7 luni.inca de la inceput m-am simtit bine in compania ei si m-am simtit atras de ea.Eu trecusem printr-o perioada foarte grea anul trecut iar ea a aparut in viata mea atunci cand aveam mai mult nevoie de cineva.Vroiam sa am pe cineva langa sufletul meu,aveam nevoie de o mangaiere si de un suflet cald langa mine.Dintotdeauna am cautat pe cineva cu care sa ma inteleg bine si nu am stat cu o fata doar pt sex,pt ca am considerat ca o fata nu e doar un obiect sexual si am vrut doar sa iubesc si nimic altceva.in primele doua luni eram mereu impreuna;ieseam seara in oras,ne plimbam,mergeam la ea (ea sta in alata localitate fata de mine,dar face facultatea in orasul meu).De la inceput mi-a spus ca s-a indragostit de mine si ca s-a atasat de mine asa cum nu s-a atasat de nimeni.A fost mereu sincera cu mine si mi-a spus chiar si cele mai ascunse secrete care unele fete se feresc sa le spuna.Am apreciat asta la ea si asta m-a apropiat foarte mult.de ziua ei mi-a facut o confesiune care mie nu mi-a prea cazut cu tronc;bine,eu am intrebat-o dar a fiind sincera cu mine mi-a spus adevarul si nu mi-a placut deloc ceea ce am auzit.atunci orbit de orgoliu am plecat de la ea si am lasat-o plangand chiar de ziua ei.stiu ca am gresit si stiu ca voi fi judecat.

Seara ne-am intalnit si am continuat sa o jignesc pe tema raspunsului ce mi l-a dat;poate sunt de moda veche si poate sunt mai incuiat,dar m-a deranjat faptul ca am intrebat-o dupa cat timp a facut-o cu fostul prieten si mi-a raspuns ca dupa 3 saptamani.cand am cunoscut-o parea o fata cuminte daca ma intelegeti ce vreau sa spun si parerea asta continui sa o am despre ea,dar m-a durut foarte mult faptul ca fata de care m-am indragostit a facut asa ceva.am facut-o indirect usuratica si ca a cedat foarte usor.mi-a recunscut ca a gresit si ca regreta foarte mult ceea ce a facut.

A doua zi mi-a trimis un mail in care imi spunea ca ea ma iubeste si ca orice s-ar intampla imi multumeste pt luna petrecuta impreuna si mi-a marturisit ca a fost cea mai frumoasa perioada din viata ei si ca pt ea voi ramane cea mai minunta persoana.asta m-a inmuiat si am continuat relatia.totul a decurs fff frumos.am mers in vacanta impreuna,ne-am simtit minunat.eram impreuna,ne eram alaturi si vorbeam foarte mult.ne trimiteam mesaje in care ne martuseam dragostea unul fata de celalalt.Era foarte calda cu mine si era foarte afectuoasa.ii spunea mamei ei ca in sfarsit iubeste asa cum mereu isi dorea sa iubeasca si ca nu credea ca vreodata o sa se bucure asa de viata.era foarte indragostita si se vedea asta pe chipul ei.Dar eu am inceput sa gresesc adresandu-i unele intrebari care au devenit cam obsesive pt ea.cu fostul prieten a fost impreuna 1 an si 7 luni si traiam cu impresia ca mereu i-a fost mai bine cu el si ca impreuna cu el se simtea mai bine.Dar ea mereu imi explica cu rabdare si lacrimi in ochi ca nu e asa si ca alaturi de mine e cu adevarar fericita si se simte cu adevarat femeie.

De fiecare data cand faceam dragoste o vedeam implinita si se simtea minunat si intotdeauna imi spunea ca a fost minunat.iar eu de fiecare data o intrebam:cum a fost cu celalalt,te simteai mai satisfacuta?era mai bine?il atingeai tot asa cum ma atingi pe mine?te jucai cu el as cum te joci cu mine?dar de ficare data cu acelasi calm imi cera sa nu mai stric momentele astea frumoase si sa ne bucuram de noi.imi spunea ca ea nu l-a dorit niciodata dar cu toata astea s-a oferit lui dupa 3 saptamani si a fost a lui de cateva ori in cei 1 an si 7 luni.

Am incercat sa o pun la diferite teste sa ii verific increderea si sa vad daca ea chiar ma iubeste,dar de fiecare data nu a cedat si a fost ferma pe pozitie.dar dupa ce am mai facut o chestie de genul a aflat ca am mintit-o si s-a suparat pe mine.in weekend am mers la ea dar nu era nicaieri...nici parintii nu stiau unde e,doar mama ei care a acoperit-o.am stat toata noaptea si m-am gandit unde e si ce face.la cetva zile am aflat ca a fost la cabana cu niste prieteni iar printre acei prieteni a fost si fostul.mi-a jurat ca nu s-a intamplat nimic intre ei si ca a plecat pt ca s-a simtit tradata si mintita.

dar si eu m-am simtit tradat si folosit,pt ca eu niciodata nu i-am tradat increderea si mereu am iubit-o si am respectat-o.

am luat o pauza de 2 saptamani sa o fac sa ii para rau dupa care se simtea ingrozitor pt ceea ce a facut...am reluat din nou relatia pt ca desi mi-a gresit am iertat-o pt ca o iubesc.dar eu ii tot reprosam ce e facut si ma durea foarte mult.sunt un tip sensibil si foarte sufletist si am pus tot sufletul in relatia asta ca sa fie bine.

dar acum de 3 saptamani mi-a cerut timp sa se linisteasca si sa se regaseasca pt ca nu mai suporta jignirile si reprosurile mele.nu stiu ce sa fac?nu mai suna si o simt indiferenta total fata de mine.am mai vb si imi spune ca ma iubeste cu adevarat si ca nu vrea s ma piarda dar ca nu mai vrea sa aiba parte de reprosuri.cand era bine mi-a jurat ca nu ma lasa pt nimic in lume si ca eu sunt tot ceea ce si-a dorit.imi jura ca orice s-ar intampla o sa fim impreuna.

ce sa fac?sa o las in pace sau sa lupt pe ea?

va multumesc anticipat si imi cer scuze daca v-am plictisit.o zi buna.

Eu te-as lasa in legea ta si m-as tot duce.

Ce drept ai tu s-o intrebi despre trecut, ce te intereseaza ce-a facut inainte de-a te cunoaste, daca fata de tine se poarta ireprosabil?

Las-o in pace, ai sa-i mananci zilele. Are mai multa minte decat tine si te iubeste (sau te iubea) mai mult si mai frumos decat o iubesti tu pe ea. Nu esti decat un obsedat si un paranoic, care tre sa invete sa se poarte, mai intai, iar abia pe urma sa iasa in lume si sa aiba relatii cu celalalt sex.

Doamne fereste.

P.S. Visezi ca ai iubit-o si ai respectat-o, nu ai facut decat s-o otravesti cu obsesiile tale. Ala nu e respect, nu i-ai respectat trecutul, nu ai respectat nimic. Nici macar momentele voastre de intimitate.

Edited by Amarena

Ce drept ai tu s-o intrebi despre trecut, ce te intereseaza ce-a facut inainte de-a te cunoaste, daca fata de tine se poarta ireprosabil?

Las-o in pace, ai sa-i mananci zilele. Are mai multa minte decat tine si te iubeste (sau te iubea) mai mult si mai frumos decat o iubesti tu pe ea. Nu esti decat un obsedat si un paranoic, care tre sa invete sa se poarte, mai intai, iar abia pe urma sa iasa in lume si sa aiba relatii cu celalalt sex.

Doamne fereste.

P.S. Visezi ca ai iubit-o si ai respectat-o, nu ai facut decat s-o otravesti cu obsesiile tale. Ala nu e respect, nu i-ai respectat trecutul, nu ai respectat nimic. Nici macar momentele voastre de intimitate.

Nu vreau sa te jignesc dar sincer ai fost cam dura.si nu e vorba ca nu i-am respectat trecutul.amandoi am povestit despre trecutul nostru si eu i-am spus tot ce am facut.am fost sincer cu ea si nu i-am ascuns nimic.

Nu m-ai jignit, stai linistit, stiu sa fiu mult mai dura de-atat.

Daca n-ai invatat pana la varsta asta (pentru binele tau, ar fi de dorit sa fii foarte tanar) trecutul trebuie lasat la locul lui, e mai bine pentru toti.

Bat pariu ca totul a plecat de la tine, tu ai fost primul curios sa stii ce-a facut, cu cine, cum, cand. Si apoi te-ai simtit dator sa povestesti si tu una-alta, ca sa nu para ciudat ca numai tu o tragi de limba.

Nu m-ai jignit, stai linistit, stiu sa fiu mult mai dura de-atat.

Daca n-ai invatat pana la varsta asta (pentru binele tau, ar fi de dorit sa fii foarte tanar) trecutul trebuie lasat la locul lui, e mai bine pentru toti.

Bat pariu ca totul a plecat de la tine, tu ai fost primul curios sa stii ce-a facut, cu cine, cum, cand. Si apoi te-ai simtit dator sa povestesti si tu una-alta, ca sa nu para ciudat ca numai tu o tragi de limba.

Nu ti-am cerut sa fii duar si nici nu iti cer asta.nu eu am tras-o de limba ci ea m-a intrebat iar eu i-am spus.stiu ca trecutul trebuie lasat la o parte si trebuie sa te bucuri de prezent si sa te gandesti la viitor.

Multumesc.

Vroiam sa am pe cineva langa sufletul meu,aveam nevoie de o mangaiere si de un suflet cald langa mine.

[...]

nu am stat cu o fata doar pt sex,pt ca am considerat ca o fata nu e doar un obiect sexual si am vrut doar sa iubesc si nimic altceva.

[...]

mereu am iubit-o si am respectat-o.

[...]

sunt un tip sensibil si foarte sufletist si am pus tot sufletul in relatia asta ca sa fie bine.

Tu incerci sa ne pacalesti, atribuindu-ti calitati inchipuite.

Esti de fapt un maniac by the book.

Daca vrei sa iesi din vartej, du-te la psiholog.

Tu cauti controlul unei marionete care sa stea langa tine.

Edited by K0ntr0VerSy

Doamne fereste.

Amarena,sa stii ca ai dreptate si nu te judec.poate asa imi e dat mie...imi cer scuze.

atunci orbit de orgoliu am plecat de la ea si am lasat-o plangand chiar de ziua ei.

Seara ne-am intalnit si am continuat sa o jignesc ...

Dar eu am inceput sa gresesc adresandu-i unele intrebari care au devenit cam obsesive pt ea.

De fiecare data cand faceam dragoste o vedeam implinita si se simtea minunat si intotdeauna imi spunea ca a fost minunat.iar eu de fiecare data o intrebam:cum a fost cu celalalt.

am reluat din nou relatia pt ca desi mi-a gresit am iertat-o pt ca o iubesc.

Ea , ea ti'a gresit ?! :huggles:

Dragul meu, maturizeaza'te , renunta la frustrari si complexe si abia apoi sa ceri dreptul de a iubi o fiinta umana .

Edited by Ravl

mi-a raspuns ca dupa 3 saptamani.cand am cunoscut-o parea o fata cuminte daca ma intelegeti ce vreau sa spun si parerea asta continui sa o am despre ea,dar m-a durut foarte mult faptul ca fata de care m-am indragostit a facut asa ceva.am facut-o indirect usuratica si ca a cedat foarte usor.mi-a recunscut ca a gresit si ca regreta foarte mult ceea ce a facut.

Muaaama mia, da' ce-a facut?! Cu tine dupa cata vreme a facut-o?

Dar eu am inceput sa gresesc adresandu-i unele intrebari care au devenit cam obsesive pt ea.cu fostul prieten a fost impreuna 1 an si 7 luni si traiam cu impresia ca mereu i-a fost mai bine cu el si ca impreuna cu el se simtea mai bine.Dar ea mereu imi explica cu rabdare si lacrimi in ochi ca nu e asa si ca alaturi de mine e cu adevarar fericita si se simte cu adevarat femeie.

Te superi daca iti zic si eu ca esti paranoic?

iar eu de fiecare data o intrebam:cum a fost cu celalalt,te simteai mai satisfacuta?era mai bine?il atingeai tot asa cum ma atingi pe mine?te jucai cu el as cum te joci cu mine?dar de ficare data cu acelasi calm imi cera sa nu mai stric momentele astea frumoase si sa ne bucuram de noi.

:huggles: A avut ceva rabdare fata asta cu tine. Sa nu te mire ca nu te mai cauta si daca nu o sa mai vrea sa se intoarca la tine. Nici un om nu isi poate dori sa traiasca alaturi de un tiran. Nu i-ai pus si lampa-n ochi in timp ce o intrebai lucrurile astea?

Si tu cand o intrebai, cand inca nu vi se reglase pulsul dupa o partida de sex?

:unsure:

am reluat din nou relatia pt ca desi mi-a gresit am iertat-o pt ca o iubesc.

Ea cu ce ti-a gresit? Ca mie mi-a scapat partea asta.

....dar m-a deranjat faptul ca am intrebat-o dupa cat timp a facut-o cu fostul prieten si mi-a raspuns ca dupa 3 saptamani......

.....Dar eu am inceput sa gresesc adresandu-i unele intrebari care au devenit cam obsesive pt ea.cu fostul prieten a fost impreuna 1 an si 7 luni si traiam cu impresia ca mereu i-a fost mai bine cu el si ca impreuna cu el se simtea mai bine.Dar ea mereu imi explica cu rabdare si lacrimi in ochi ca nu e asa si ca alaturi de mine e cu adevarar fericita si se simte cu adevarat femeie.....

Sa nu mai faci prostii din astea.

Daca iti raspundea ca o facuse dupa 3 luni ce credeai despre ea? Ca e o ciudata?