Sari la conținut
Forum Roportal
Ea.

Fotografia intre marginire si nemarginire

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

How Photography connects

 

Ce inseamna fotografia pentru voi ? Ce simtiti voi cand surprindeti un cadru ?

 

Cum poate fotografia apropia oamenii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca fotografia e un mod de a opri pentru o clipa trairea in interiorul unei imagini. Cand vine vba de arta, nu numai de fotografie, obisnuiesc s-o traiesc si cam atat. Fara cuvinte, fara explicatii, fara logica sau ratiune...

Fotografia insa e speciala. De fiecare data cand privesc lumea, vad scene in rama si-mi spun "Ce pacat ca nu am un aparat foto sa surprind minunea asta!"

Fiecare suntem impresionati de imagini, culori, sunete care ne amintesc de scene si emotii puternice din viata noastra. Fara ele n-am putea aprecia arta.

 

Ah, cand reusesc sa surprind un cadru, imi pare ca am prins clipa din zbor, am facut-o a mea, a noastra a tuturor si sunt fericita!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Esti minunata !

 

Mie imi place sa surprind frumusetea si neobisnuitul . O noua viziune , o noua stare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti minunata !

 

Mie imi place sa surprind frumusetea si neobisnuitul . O noua viziune , o noua stare

Multumesc! :tease:

 

Da, frumosul pentru frumos si neobisnuitul pentru a iesi din rutina.

Uratul insa are si el farmecul lui. Un strop de grotesc care sa ne picure in suflet amintirea atat de pretioasa a fericirii care vine putin cate putin, lumineaza si incalzeste pentru ca apoi sa dispara un timp... si sa revina iarasi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat . Partea intunecata ne poate readuce lumina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fotografia... unul din motivele pentru care am ales drumul fotografiei ca mijloc principal de exprimare artistica, e varietatea modurilor prin care iti poti exprima gandurile, emotiile, perceptiile, conceptiile, ideile, pur si simplu modul de a te exprima pe tine insuti precum si posibilitatea de a reda lumii ceea ce doar tu poti sa vezi sau sa simti, facandu-l sa ti se alature intr-o "calatorie" vizuala plina de sentiment si conexiune spiritual-artistica.

Fotografia e perceputa de 1000 de oameni in 1000 de moduri probabil, dar cel putin asa o percep eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu vad fotografia ca pe o incercare de a opri timpul in loc, pentru a putea nu doar simti si retrai clipa, ci a o analiza in amanuntime. Spre a face legatura intre ce a observat constientul in momentul fotografierii (evidentul) si 'semnele' transmise de subconstient.

 

E ca si cum ne-am cumpara timp.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine fotografia surprinde forma in puritatea momentului in care se desfasoara . Si o dovada a pastrarii amintirilor

Editat de Ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×