Sari la conținut
Forum Roportal
CavalerulJedi

Doriti sa vina sfarsitul lumii?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sigur ca dorim :roll:

Ar fi minunat sa vedem totul prabusindu-se in jur, ingeri zburand si pamantul deschizandu-se, clatinanadu-se, agitandu-se.

Ba mai mult, sa avem timp sa ne gandim ca innebunim, disparem ca dinozaurii sau vom fi aruncati in focul vesnic.

Ah, dar mai sunt si alte variante : razboiul. Ne-ar tremura chilotii sa auzim ca incepe un conflict si ca doua trei bombe atomice sunt la mijloc si pot sa vina oricand spre noi. Am inrosi firele telefonului spunand familiei si prietenilor cat ii iubim apoi ne-am strange motanu in brate intr-un fotoliu (care il avem si pe ala)

Sau..........sfarsitu cu asteroidu............Si asta tot de la stiri ar incepe numai ca nu prea ar avea unde sa ne "evacueze" pe toti. Dar la norocul romanilor eu zic ca ar cadea si ala prin Haiti sau prin Bagdag si ar fi "half- apocaliptic " totul.

Sau.........sfarsitul cu conspiratia mondiala in care am fi eutanasiati toti prin diverse metode incepand cu vaccinurile. Numai ca noi suntem deja informati si n-ar reusi guvernele sa ne"puna" nici macar un supozitor in fund darmite sa ne vaccineze in masa . Pe ideea ca iarba verde e ca speranta si nu are sfarsit.......eu zic ca am supravietui

 

Nu e totusi o intrebare cam cracanata? DEci........voi "doriti" sa vina?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hell no. Viata e oricum prea scurta.

Ma refer la sfarsitul lumii pe cale naturala nu la armagedon biblic. :roll:

Cred ca-n fiecare clipa vine sfirsitul lumii pentru cineva, din cei cca. 7 miliarde de paminteni,ori vreti in corpore, cum?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sigur ca dorim :roll:

Ar fi minunat sa vedem totul prabusindu-se in jur, ingeri zburand si pamantul deschizandu-se, clatinanadu-se, agitandu-se.

 

Descrii perfect imaginile din filmul 2012;

http://www.filme-imdb.com/film-2012-2009/

 

O imaginatie bolnava dupa parerea mea,film care vazut de categorii de oameni cu un psihic labil ii ajuta usor sa ajunga la depresii si chiar gesturi necugetate;as interzice un asemenea film(si multe altele in care scenele de violenta sau imagini apocaliptice depasesc imaginatia unui om cu o minte sanatoasa).Am vazut tineri care dupa vizionarea filmului au ramas marcati.Unii au adoptat o atitudine fatalista si ,ca o razvratire,s-au apucat de droguri,alcool si trateaza cu indiferenta tot ce e in jurul lor.

Intrebarea mi se pare total neavenita.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sigur ca dorim :roll:

DEci........voi "doriti" sa vina?

 

Chiar si cei ce spun ca-l doresc, nu stiu ce vor, din necunoastere vorbesc in nestire, fara respect fata de viata data cadou de EL, sa o respectam, so primenim,so infrumusetam continuu. Nu trebuie sa facem degeaba umbra pamintului, sa ne rodim si satui de viata sa asteptam in liniste trcerea de e, ca o inplinire fireasca a cincuitului nostru prin natura, de la EL la EL. Numai asa, altfel, nu.

Editat de lynxul_negru
evitati citarea intregii postari, pastrati doar ce este necesar pentru a pastra coerenta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca-n fiecare clipa vine sfirsitul lumii pentru cineva, din cei cca. 7 miliarde de paminteni,ori vreti in corpore, cum?

Poti te rog sa scrii ceea ce vrei sa exprimi fara sa amesteci afirmatia cu intrebarea? Nu are nici un sens felul cum scrii tu. Sau vrei sa pari cool si filozofic ? Your're not.

 

O imaginatie bolnava dupa parerea mea,film care vazut de categorii de oameni cu un psihic labil ii ajuta usor sa ajunga la depresii si chiar gesturi necugetate;as interzice un asemenea film(si multe altele in care scenele de violenta sau imagini apocaliptice depasesc imaginatia unui om cu o minte sanatoasa).Am vazut tineri care dupa vizionarea filmului au ramas marcati.Unii au adoptat o atitudine fatalista si ,ca o razvratire,s-au apucat de droguri,alcool si trateaza cu indiferenta tot ce e in jurul lor.

 

Au ramas marcati de ce anume, de efectele speciale sau de talentul actoricesc ?

 

Uite si eu am ramas traumatizata dupa ce am vazut Resident Evil. Vad zombies la orice pas, viata mea e un calvar. Unde mai pui ca fac teste lunar sa vaz daca nu-s contaminata cu T-virus. :roll:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×