Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi din prahova

Bărbaţii au altă părere

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am constatat ca femeile nu stiu mare lucru despre barbati,iar ceea ce stiu este in mare parte eronat.

 

1.Toti barbatii sunt niste superficiali si se uita doar la ambalaj.

Da,asa este.Dar stiti de ce? Pentru ca f. multe fete/femei doar atata au de aratat.In plus,de-a lungul miilor de ani,femeia asta l-a invatat pe barbat sa vada.Pai mai fetelor,voi vreti sa cuceriti inima unui barbat,si cum faceti asta?

Va imbracati sexi,provocator.Dupa ce l-ati atras pe bietul mascul,vreti ca acesta sa va aprecieze pentru ceea ce sunteti si nu pentru felul in care aratati.Ganditi-va ca voi atrageti barbatul facand apel la instinctele lui primare,nu altfel.Daca voi ii oferiti doar stimuli care ii trezesc instinctele,asta va va oferi si el.Nu vad ce motiv ar avea sa va iubeasca.De fapt,nici voi nu-l iubiti pe el,pe barbat.Confundati faptul ca iubti-care inseamna de fapt aprecierea logica si argumentata a calitatilor barbatului,si aceasta se constientizeaza dupa o anumita perioada de timp de analiza a "subiectului",deci confundati faptul ca iubiti cu starea de indragosteala-care este PUR INSTINCTIVA-si se bazeaza pe aprecierea fizica a barbatului.Apreciati barbatul "la ochi" daca va fi un bun partener de viata,la pat etc.

Stiti ceva? de multe ori,barbatii nici nu observa felul in care v-ati fardat sau v-ati imbracat.Pentru barbat conteaza mai mult atitudinea,caracterul decat felul in care aratati.Da,este adevarat acest lucru.De cate ori ati fost refuzate pana acum de vrun barbat? Odata,de doua ori sau niciodata,asa-i? Insa voi de cate ori ati refuzat un barbat?De foarte multe ori,asa-i?

Si acum,fie vorba intre noi,stim cu totii pt ce l-ati refuzat-pt ca nu va placea cum arata,asa-i?

Barbatii nu sunt pretentiosi cand vine vorba de fizicul femeilor cu exceptia unui singur lucru: nu le plac grasele si nu prea vor sa fie iubitii graselorIata,am fost sincer cu voi si v-am spus ceea ce-i sperie pe barbati.Nu conteaza ca esti mica de inaltime,ca nu prea ai sani sau fund,daca te ingrijesti,esti ok dpdv al barbatului,insa atat sa nu fii grasa.Daca esti durdulie,pune mana si fa sport.

 

2.In jurul meu sunt numai terminati si nu imi gasesc barbatul potrivit pt mine

Serios? Da' nu te gandesti ca la tine s-ar putea sa fie problema?

Ai intalnit o gramada de baieti/barbati cu bun simt,cu caracter si totusi nu ti-a placut de ei.Sou,unde e problema,la tine sau la barbati? Ai in cap imaginea idealizata a barbatului si esti indragostita de aceasta imagine.Tu cauti in viata de zi cu zi sa gasesti acest barbat inchipuit de tine si nu-l gasesti pt ca nu exista asa ceva.Totusi,se intampla ceva caraghios;la un momentdat crezi ca ai gasit acel barbat,insa peste putin timp iti dai seama ca de fapt ai dat peste o lichea care a maturat cu tine pe jos.Nu faci o data confuzia asta ci de mai multe ori.Daca tu esti o scandurica de 1;55 inaltime,nu ai fund si nu ai sani,ti se limba plimba in gura,si totusi te ridici cu pretentii de parca ai fi printesa Bagdadului,atunci de unde iti vin asemenea pretentii?Sunt fondate aceste pretentii? De ce crezi ca meriti cel mai bun barbat din lume?

Sa va spun un mic secret:In general refuzati barbatii buni si ii acceptati pe aia care isi bat joc de viata voastra.O singura data in viata faceti o alegere buna si poate nici atunci;cand va casatoriti.

 

3.Un barbat ma va accepta asa cum sunt,nici macar nu conteaza ca am avut pana la 20 de ani,10 barbati cu care m-am culcat.Stiti ceva? Cat de open mind s-ar da un barbat,el NU agreaza curvele.Cand barbatul aude cuvantul "curva",zice: "aha,uite ceva bun de fubiptut".Niciun barbat normal la cap nu se va mandri ca partenera lui care are 20 de ani,a avut pana acum alti 13 barbati.Orice barbat se va rusina de "nazdravaniile" sexuale pe care le-a facut iubita lui inainte sa-l cunoasca pe el.Da,barbatii vor femei serioase,stabile dpdv emotional,care sa n-o fi zburat din floare in floare,cum sare veverita din copac in copac.

 

4.Voi credeti ca un barbat adevarat are multa experienta cu femeile,este fidel,este chipes,are incredere in sine,are bani,stie ce vrea de la viata etc.In schimb,cei care nu stiu cum sa cucereasca femei sau nu au talent la asa ceva,sunt rai,ratati,prosti,cocalari,nesimtiti,frustrati etc.Daca barbatii nu vor femei curve,in schimb,femeile sunt atrase de curvari si au o parere excelenta despre acestia.In trecutul indepartat al omului,daca un barbat din trib se ducea sa abordeze o femeie si aceasta il refuza,cand celelalte femei vedeau sau auzeau acest lucru,la randu' lor il refuzau si ele pe acel barbat.Acest comportament al femeilor s-a perpetuat pana in ziua de azi.Femeile se poarta dragut cu tipii care au succes (in mod regulat) la femei si au un comportament execrabil fata de ceilalti barbati care nu au talent intr-ale femeilor.Haideti sa analizez eu pt voi,fetele mele, care intrati aici din intamplare:In primul rand:Un barbat cu experienta la femei si fidel in acelasi timp-practic e o contradictie de termeni.Daca a avut experienta la femei,inseamna ca a umblat cu multe femei,inseamna ca a fost instabil emotional,inseamna ca e curva masculina,inseamna ca intruneste toate sansele sa fie curva si cu tine.Daca a avut experienta la femei-cati ani are tipul,20 si....3? Hm! Pai draga mea,daca pana la 23 de ani a stat numai dupa femei,adica prin baruri,pe bulevard,prin discoteci,cluburi si cafenele,inseamna ca tipul asta e de fapt un pierde vara,un futaci,un pulifrici,un neinteresant.Un tip care are bani,stie ce vrea,este educat samd,este un tip care a stat cu mana pe carte,nu a avut timp de femei in adolescenta lui.Are el timp sa se bucure de femei mai dupa 25 de ani.Un astfel de tip,de obicei nu are succes la femei pana nu invata in mod logic care-i treaba cu ele.Din ce cauza? Pt ca in adolescenta sa,barbatul adevarat invata carte,se educa,se cizela,nu isi pierdea noptile pe dupa blocuri.

 

5.Noi suntem interesante,barbatii sunt plictisitori.

Ei bine,barbatii,cand se aduna la o bere,spun despre femei ca s-au plictisit de vaietele lor,de complexele lor,de pretentiile lor.Barbatii isi doresc femei interesante,educate,care au hobiuri etc.Mai toti barbatii le considera pe femei ca fiind plictisitoare.Asadar;fetelor,schimbati-va atitudinea,modul de gandire,pasiunile.Puneti mana si uitati-va la national geografic si mai lasati nora pt mama,dansez pt tine si alte porcarii de genul.Noi nu va vrem fotomodele.Va iubim aproape asa cum sunteti.Nu prea ne pasa de machiajele voastre.Noi punem foarte mare pret pe calitatile voastre interioare gen inteligenta,caracter,seriozitate,stabilitate emotionala samd.Nu vrem sa aratati super cool,vrem doar sa va ingrijiti.E suficient pt noi.Nu prea ne pasa de fiziul vostru.Ne pasa de sufletul vostru.

 

Sper ca ati priceput ceva domnisoarelor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din toata filozofia am vazut bolduit un singur lucru.

 

intreb si io ca oama: voi va uitati putin in oglinda?

 

si nu pricep de ce ar trebui atata munca din parte femeilor sa placa barbatilor.

 

sau in fine cum se deduce din eseu tau literar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.Dupa ce l-ati atras pe bietul mascul,vreti ca acesta sa va aprecieze pentru ceea ce sunteti si nu pentru felul in care aratati.

 

2..Orice barbat se va rusina de "nazdravaniile" sexuale pe care le-a facut iubita lui inainte sa-l cunoasca pe el.

 

3..Daca barbatii nu vor femei curve,in schimb,femeile sunt atrase de curvari si au o parere excelenta despre acestia.

 

4.Asadar;fetelor,schimbati-va atitudinea,modul de gandire,pasiunile.

1. Bietul mascul!

 

2.Bietul mascul!!

 

3.Bietul mascul!!!

 

4. Fetelor, treceti la acte de caritate - bietul MASCUL!!!!

 

:spiteful: 8) :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cristi e doar o parere, a ta :spiteful:

Mai ai multe de invatat despre ... barbati. Sa nu mai zic despre femei 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×