Sari la conținut
Forum Roportal
LăutarulDinBeci

Probleme cu acneea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutari ;p

Am si eu o problema cu acneea .. am fost la dermatolog, mi-a explicat ca e din cauza varstei (sunt baiat, am 16 ani)

Mi-a dat un tratament, nu a functionat .. am mai folosit si inainte alte creme, antibiotice dar tot degeaba

Acum folosesc mibazon seara, inainte sa ma culc iar dimineata (si nu numai) ma spal cu apa calda + sapun cu sulf deoarece am tenul foarte gras .. acum astept ceva rezultate :)

Problema e ca nu pot sa ma abtin din a le rupe .. cand ma trezesc dimineata si vad ditamai cosul alb pe fata mea si cand ma gandesc ca tre' sa ma duc la scoala mi se face rau .. inevitabil, sfarsesc prin a le rupe :)

Desi realizez ca nu fac deloc bine rupandu-mi cosurile, pur si simplu nu pot sa ma abtin :/ in mod evident, sunt foarte complexat din aceasta cauza

.. ceva sfaturi despre cum sa evit astfel de situatii ?

Editat de Lăutaru'DinBeci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu le dai prea multa importanta? cat de rau e?

 

Nu am prea multe cosuri (doar in zona gurii) insa am aceste urme de culoare rosie de la cosurile precedente si ma deranjeaza foarte mult

In general, nu e chiar asa de grav insa pe langa un ten curat n-arata prea bine :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incearca argila,o sa ramai surprins de rezultat

 

http://acnee.info/argila-lupta-contra-acneei/113

 

Se poate cumpara de la farmacie ?

De cate ori pe saptamana se foloseste aceasta argila ?

Daca folosesc tratamentul cu argila, sa renunt la mibazon ?

 

la ce fel de situatii te referi? La cum sa nu mai fi complexat din cauza cosurilor in preajma altor persoane?

 

La cum sa ma opresc din ruperea cosurilor . E ca o boala psihica pentru mine :/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.. ceva sfaturi despre cum sa evit astfel de situatii ?

 

la ce fel de situatii te referi? La cum sa nu mai fi complexat din cauza cosurilor in preajma altor persoane?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica e compulsie, mai exact.

Argila gasesti la orice farmacie si se ia 21 zile, 1 cana pe zii, dupa faci pauza o saptamana si reiei daca e nevoie. Se pune in pahar de portelan argila, si nu se folosesc metale, adica amesteci cu o lingura de lemn. Il pui seara inainte sa te culci iar dimineata bei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×