Sari la conținut
Forum Roportal
maybe

De ce nu mai posteaza o parte din roportalistii cu vechime?

Postări Recomandate

Ma uitam acum cateva minute pe lista cu membri a Roportalului. Am observat ca o parte din cei mai activi membrii nu au mai postat de ceva vreme. Si aici nu ma refer la cei cu un numar mare de mesaje neaparat. Ce s-a intamplat? Oare a scazut calitatea discutiilor de aici? Sau roportal.ro a inceput sa devina prea comercial si asta deranjaza? Ce se intampla? Imi doresc sa ma fi inselat eu cu topicul asta.

Editat de maybe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu prea am mai postat mare lucru, in ultima vreme. Ma uit pe teme, le urmaresc zilnic, dar trebuie sa recunosc faptul ca nu ma mai atrag asa multe si mult ca inainte. Las loc altor interpretarii motivelor! :ill:

Editat de dj_hestia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere:

 

Sunt mult mai multe teme si mult mai multe mesaje. Tematicile difera si nu mai intereseaza pe toata lumea. Acum ceva timp, eu imi dadeam cu parerea peste tot chiar daca nu aveam competenta necesara sau daca nu ma interesa subiectul, acum nu cred ca mai este necesar. Se gaseste cate un membru cu experienta pentru fiecare subiect.

 

Pe de alta parte daca ti-ai exprimat deja punctul de vedere la o tema nu mai revii cu un raspuns de fiecare data cand mai scrie un alt membru un raspuns (decat daca esti foate interesat de subiectul respectiv).

 

In plus poate unii au treaba si nu mai au timp de internet.

 

Am o intrebare: Ce ai vrut sa spui prin "prea comercial"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu inteles gresit. Asta e doar o remarca personala. Unii oameni sunt atrasi de lucrurile simple, iar roportal este mult diferit fata de roportalul pe care l-am cunoscut acum un an. Ok recunosc ca cineva a muncit enorm ca sa ajunga pana aici, dar totusi mi se pare ca are o politica un pic (repet un pic) cam agresiva de promovare. Acum ceva timp era un clasament cu cele mai bune fete sau ceva de genul, ceea ce mi s-a parut un pic cam deplasat, ma rog asta ar fi un exemplu de "prea comercial" dar, si per ansamblu se observa ca printre membrii care posteaza au ramas doar o mana dintre aceia cu oarece maturitate in gandire. Eu sincer sa fiu am intrat aici, pe forum, deoarece am vazut ca erau si inca mai sunt membrii cu mult peste nivelul meu. Si, imi place sa tind cat mai sus.

Asta e doar parerea mea, mii de scuze daca am suparat pe cineva. Orice turnura ar lua roportalul eu nu renunt la acest forum pt ca, asa cum zicea cineva, creaza dependenta ...simt asta pe pielea mea.

Editat de maybe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ultima vreme nici eu nu prea am mai postat pentru ca nu imi mai pot da cu parerea peste tot. Oricum am mai urmarit din teme dar nu se pot urmari toate pentru ca sunt foarte multe mesaje pe zi si este foarte greu sa le citim pe toate....ca sa nu zic de raspuns la fiecare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e mult sirop pe acest forum :D

De capsuni, de ciocolata?

Sincer, nu stiu ce sa zic. Probabil ca mai au si alte treburi oamenii in afara sa stea toata ziua pe roportal, nu? :tongue:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×