Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua, am o problema destul de mare si sper ca unele sfaturi de aici ma vor ajuta sa iau o decizie buna..Povestea noastra a inceput in urma cu 3 ani, era totul ca un vis frumos, prea frumos uneori..am trait clipe minunate impreuna, fiecare din noi crezand ca ne-am gasit jumatatea, jurandu-ne iubire vesnica, vacante la munte, la mare, ne facusem si planuri pt viitorul indepartat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vb de despre maturizarea ei, si nu am primit prea multe explicatii. Am inteles ca simte nevoia sa faca mai multe activitati inafara relatiei si e confuza.. ( nu am nimic impotriva altor activitati atat timp cat ea si-ar dovedi in continuare iubirea,) dc tr sa o indeparteze de mine lucrul asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pretexte.

 

Fa cum a zis wanderer, detaseaza-te un pic, da-i mai putina atentie, las-o sa te caute ea. Daca vezi ca e paralela si nu da doi bani.. e clar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adevarul doare,dar trebuie spus....si-a dat seama ca nu esti singurul mascul din oras...eu cel putin cand sunt confuza vis-a-vis de sentimentele fata de un el sau le pun la indoiala ...sigur a aparut un man care ma intriga,mi-a atras atentia.....eu zic sa discuti deschis si despre asta cu ea,mai ales ca nu aveti decat 21 de ani...nu inseamna ca te inseala,nu ma intelege gresit

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu pot sa pun capat, am explicat mai sus dc.. Si exact asta am facut in ultimul timp m-am mai retras desi imi vine f greu, dar nu vad nici o schimbare inafara faptului ca virgula comunicam mai putin... nu stiu cat sa mai astept, mi-am cautat si eu alte activitati, dar oriunde as iesi fara ea, gandul meu zboara tot la prb. noastra.

 

Iar daca trece prea mult timp si o las sa ma caute doar ea, imi reproseza dc nu ii dau nici un semn..

 

am intrebat-o daca este vorba despre altcineva si mi-a raspuns categoric ,,Nu''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu s-a lamurit nici ea....asteapta,momentan e tot ce poti face....cred

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, e nasol cand cainele rupe lantul, il certi. Du-te si plimba-te singur la munte, ei zi-i ca ai treaba, ca te duci la tara sau alte scuze. Si las-o-n pace. Ori din plictiseala, ori ca ii place si altcineva, ori ca are deja pe altcineva, motivele astea nici nu conteaza. De obiecei absenta trezeste oamenii. Ori ca da, ori ca ba. Si-ti prinde tie bine sa te detasezi, sa te pui pe tine pe primul loc, dupa cum ai observat ca ea se pune pe sine pe primul loc si atunci cand va avea ocazia te va rani fara sa se uite in urma, fara ganduri, fara mila. Iar cand va mai vedeti poate afli si tu subtil cine ii mai baga prostii in cap, sau de ce crede ca sa fii matur inseamna sa fii distant. Si nu mai incerca sa faci nush ce kilu' meu pentru ea. Simte-te bine cu ea si atat - plimba-te etc. Isi poate face si singura, te asigur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce sa fac? Cat sa mai continui asa? Unde se va ajunge? :doh: va multumesc pt atentie, o zi buna la toata lumea!

 

 

Fii tu mai indiferent astfel ca n-o mai suna si nu-i mai trimite nici un mesaj timp de 2 saptamani, timp in care ea se va intreba ce se intampla si isi va spune in sinea ei ca probabil ai renuntat la lupta. Ei, in acel moment, daca ea simte ceva pentru tine, va lua atitudine si te va cauta intr-un fel sau altul, dar daca n-o va interesa deloc, nu-ti va da nici un semn si asa tu iti vei da seama ce e de facut. Probabil ca nu mai are sentimente fata de tine sau iubeste pe altcineva si nu stie cum sa-ti zica.

Editat de Johnny Paco

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×