Sari la conținut
Forum Roportal
Woowjustmy

prieteni falsi sau nu?

Postări Recomandate

salut tuturor!pentru ca nu am alte persoane carora sa le povestesc despre intamplarea asta si am nevoie de niste sfaturi m-am hotarat sa scriu aici ce ma deranjeaza.totul se trage de acum 3 ani cand niste baieti mai derbedei le-a pus cutitul la gat si injurat pe doi dintre prieteni mei si tot au continuat sa se ia de ei si sa ai ameninte, eu fiind cu vreo 4 ani mai mare decat prieteni mei care pe atunci aveau 15,16 ani, la rugamintea lor am hotarat sa ai ajut ca asa mi se pare normal.zis si facut,am plecat cu masina vre-o 5 baieti peste aia doi si i-am batut ei 4 pe unu si eu l-am batut pe celalat, stiu ca nu e frumos da asa am rezolvat problema pana acum. dupa 3 ani ala pe care l-am batut a aranjat cu cativa sa ma bata, intr-o seara la discoteca aia s-au luat de mine si spre surprinderea mea e ca cei doi prieteni ai mei zambeau si se faceau ca nu ma vad,noroc cu alte persoane ca altfel mi-o furam....m-am simtit extraordinar de prost in seara aia si nu pentru ca era sa iau bataie ci pentru ca cei pe care i-am ajutat si ai consideram cei mai buni prieteni m-au tradat. din alte surse am aflat ca unul din ei stia ca aia planuiesc sa ma bata pt ca l-au intrebat chiar pe el daca are ceva impotriva dac ma bat si banuiesc ca raspunsul lui a fost nu din moment ce nu mi-a spus nimic si sa facut ca nu ma vede.acum nu stiu ce sa fac nu am vb cu unul de atunci iar celalt ma suna si se preface ca nu sa intamplat nimic,stiu ca in wekend vor veni iar la mine sa mergem la disco da eu nu vreau sa ma prefac ca nu sa intamplat nimic.voi ce ziceti,ce ar trebui sa fac,sa le spun?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

singura solutie e sa ii dai de-o parte. poate ca ei doi au aranjat ca persoanele respective sa te bata.

e o vorba : "fereste-ma de prieteni, ca de dusmani ma ocup eu"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa-i bagi in aia a ma-sii (incorect dpdv gramatical dar merge). Nu iti trebuie o asemenea companie, dupa ce ti-ai pus fundul la bataie sa ii ajuti pe ei.

Ori sunt fricosi, si s-au temut sa nu si-o ia ei daca te avertizeaza (si de aceea nu ti-au spus nimic si nici nu s-au bagat) ori sunt magari, ori amandoua. Prieteni nu iti sunt, in nici un caz.

Daca erau dispusi sa stea sa se uite cum te baga niste insi in spital, cine iti spune ca nu ar baga chiar unul dintre ei cutitul in tine, daca ar obtine vreun avantaj din asta.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da nu sunt genul de persoana care cauta sa faca scandal,batai....sa intamplat atunci ca m-am bagat pt ei.

Sa nu patesti ca liceanul din Craiova. Eu zic sa-i lasi si sa-ti faci altii dar nu batausi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da nu sunt genul de persoana care cauta sa faca scandal,batai....sa intamplat atunci ca m-am bagat pt ei.

pai sa nu se mai intample.

ca poate degenera in ceva mult mai grav.

 

Ideea sta in felul urmator.

Tu nu-i mai cauta. Sa te caute ei daca vor sa vada ce-i cu tine si sa ii confrunti.

Adica da, ca un barbat adevarat, pui cartile pe fata.

Daca nu te mai cauta, nu-i mai cauta nici tu. E clara treaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×