Sari la conținut
Forum Roportal
Nitzzzu

Vreau sa-mi cumpar masina!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut vreau sa -mi cumpar o masina , nu sunt hotarat ce masina sa-mi cumpar din cele doua marci audi sau bmw ....

precizez :

 

Audi A6 = Fabricatie: 2002, 200,000 km, Transmisie: manuala, Putere: 160 CP (118 kW), Cilindree: 2497 cm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici am eu o Skoda Octavia 1. 9 TDI 90cp An Fab `99 ; culoare alb , 175. 000 km ; AC , 4 geamuri electrice , 1 airbag , ABS , Oglinzi electrice , Proiectoare in faruri , Servo Mp3 Player , Functioneaza ipecabil, de cand am luat-o nu am treaba cu ea.. poza : http://www.tocmai.ro/cache/2010-04-13/norm....jpg?1287303905

 

Telefon : 07xxxxxxxx sau post aici

Pret : 4700 Negociabil

Editat de Darianna
Fara numere de telefon!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai important este in ce stare sunt masinile, daca sunt km reali si cat de bine au fost intretinute . Estetica la o masina din 2002 e mai putin importanta daca incepi sa bagi bani in ea dupa 2000 km . Eu oricum nu as fi mers pe motoare atat de mari ; sunt foarte costisitoare atat la intretinere cat si la consum dar este alegerea ta...sa vezi cand o sa iti vina impozitul si RCA-ul de plata! :)

 

PS: Sunt sanse ca acele masini sa aiba mai multi km in bord decat cei declarati.... Cunosc multe masini venite din Germania care dupa 3-4 ani au facut 300.000 km .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite aici am eu o Skoda Octavia 1. 9 TDI 90cp An Fab `99 ; culoare alb , 175. 000 km ; AC , 4 geamuri electrice , 1 airbag , ABS , Oglinzi electrice , Proiectoare in faruri , Servo Mp3 Player , Functioneaza ipecabil, de cand am luat-o nu am treaba cu ea.. poza : http://www.tocmai.ro/cache/2010-04-13/norm....jpg?1287303905

 

Telefon : 07xxxxxxxx sau post aici

Pret : 4700 Negociabil

salut ! ma intereseaza doar dintre cele 2 marci ... ! oricum mc !!

 

nu e vb de motor ! ma intereesaza care e mai buna ! cat poate sa fie rca si impozitu!? vreau sa stiu care dintre cele 2 sunt mai bune ca masini !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut ! ma intereseaza doar dintre cele 2 marci ... ! oricum mc !!

 

nu e vb de motor ! ma intereesaza care e mai buna ! cat poate sa fie rca si impozitu!? vreau sa stiu care dintre cele 2 sunt mai bune ca masini !

Audi A6- mai mult spatiu, mai familista, aspect mai cuminte, fiabilitate foarte ok pentru masina asta, daca a fost bine intretinuta te duce motorul peste 500.000 km

BMW seria 3 : - mai mica dar mai sportiva, fiabilitate de BMW deci nimic de reprosat, si ai un mic plus ca "ai BMW-eu", deci imaginea ta in fata fetelor de douaj de ani este mai buna!

In rest, ti-am zis, masini fiabile amandoua, dar conteaza mult cum au fost intretinute!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Audi A6- mai mult spatiu, mai familista, aspect mai cuminte, fiabilitate foarte ok pentru masina asta, daca a fost bine intretinuta te duce motorul peste 500.000 km

BMW seria 3 : - mai mica dar mai sportiva, fiabilitate de BMW deci nimic de reprosat, si ai un mic plus ca "ai BMW-eu", deci imaginea ta in fata fetelor de douaj de ani este mai buna!

In rest, ti-am zis, masini fiabile amandoua, dar conteaza mult cum au fost intretinute!

20 de ani am si eu ! ce zici de bmw-ul asta ! http://autovit.ro/bmw-325-C15591572.html !

 

ma intereseaza foarte mult la bmw sa fie 4x4 ca am mai avut o pisicuta inainte 316 tractiune doar spate si nu mi-a placut mai ales iarna !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
20 de ani am si eu ! ce zici de bmw-ul asta ! http://autovit.ro/bmw-325-C15591572.html !

 

ma intereseaza foarte mult la bmw sa fie 4x4 ca am mai avut o pisicuta inainte 316 tractiune doar spate si nu mi-a placut mai ales iarna !!!

Eu zic pus pe tester, verificat daca a avut accidente, verificat la BMW Romania ce revizii a facut.... El arata bine , dar toti le "cosmetizeaza" cand le vand!

 

PS: La cei 20 de ani ai tai mi-as lua o masina de 80-100 CP, sa invat sa conduc bine bine si sa fiu stapan pe masina, sa nu cumva sa ma urc in copaci cu masini de 180 CP . Dar este alegerea ta...

Editat de crystyann

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic pus pe tester, verificat daca a avut accidente, verificat la BMW Romania ce revizii a facut.... El arata bine , dar toti le "cosmetizeaza" cand le vand!

 

PS: La cei 20 de ani ai tai mi-as lua o masina de 80-100 CP, sa invat sa conduc bine bine si sa fiu stapan pe masina, sa nu cumva sa ma urc in copaci cu masini de 180 CP . Dar este alegerea ta...

mc pentru sfat ! dar cred ca ma pot stapanii :) cu celalalt bmw ... am avut cateva incidente si numai pe motivu ca era prea veche masina iar sistemele nu mai functionau ! ABS care daca mergea nu mai mergeam doar cu dovada acum ! avea 110 cai ! am fost implicat intr-un accident cu un bmw ca cel din anunt la 110 Km nu conduceam eu .....pe valea oltului ! si masina a reactionat foarte bine in sensu ca nu am patit nici unu nimic si eram 3 in masina !

 

mc pentru sfat ! dar cred ca ma pot stapanii :D cu celalalt bmw ... am avut cateva incidente si numai pe motivu ca era prea veche masina iar sistemele nu mai functionau ! ABS care daca mergea nu mai mergeam doar cu dovada acum ! avea 110 cai ! am fost implicat intr-un accident cu un bmw ca cel din anunt la 110 Km nu conduceam eu .....pe valea oltului ! si masina a reactionat foarte bine in sensu ca nu am patit nici unu nimic si eram 3 in masina !

tu ce ai alege din cele 2 masini ! ?

Editat de Nitzzzu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa stii ca in 98% din cazuri nu masina e de vina, ci soferul...Evita sa dai vina pe masina pentru accidente :)

 

Eu nu s lua niciuna.... Motoare prea mati pentru Romania, costuri de intretinere mari, si chiar nu am nicio problema cu imaginea incat sa mi-o cosmetizez cu o masina mai de fite... Eu acum am un Passat TDi din 99 de 110 CP, deci eu privesc mult mai mult latura practica a masinii ( consum mixt undeva la 5%, costuri de intretinere mici, fiabilitate ridicata ). Daca o schimb o sa o schimb cu ceva la fel de practic...

PT tine la 20 de ani e clar BMW-ul ca si imagine...

Daca ai sti toata povestea cum s-a intamplat sigur ai fii zis ca e vina masinii! aveam 40 KM frana brusca si o tamponare din spate aia din fata a pus frana brusca ... iar drumul lunecos !daca ar fii avut abs in functiune sigur nu s-ar fii intamplat nimic la 40 Km ora deci impactul sa zic ca ar fii fost la 5 km la ora !

 

si despre bmw ! imi recomanzi si tu sa fie 4x4 nu ?

Editat de Nitzzzu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mc pentru sfat ! dar cred ca ma pot stapanii :) cu celalalt bmw ... am avut cateva incidente si numai pe motivu ca era prea veche masina iar sistemele nu mai functionau ! ABS care daca mergea nu mai mergeam doar cu dovada acum ! avea 110 cai ! am fost implicat intr-un accident cu un bmw ca cel din anunt la 110 Km nu conduceam eu .....pe valea oltului ! si masina a reactionat foarte bine in sensu ca nu am patit nici unu nimic si eram 3 in masina !

 

 

tu ce ai alege din cele 2 masini ! ?

Sa stii ca in 98% din cazuri nu masina e de vina, ci soferul...Evita sa dai vina pe masina pentru accidente :D

 

Eu nu s lua niciuna.... Motoare prea mati pentru Romania, costuri de intretinere mari, si chiar nu am nicio problema cu imaginea incat sa mi-o cosmetizez cu o masina mai de fite... Eu acum am un Passat TDi din 99 de 110 CP, deci eu privesc mult mai mult latura practica a masinii ( consum mixt undeva la 5%, costuri de intretinere mici, fiabilitate ridicata ). Daca o schimb o sa o schimb cu ceva la fel de practic...

PT tine la 20 de ani e clar BMW-ul ca si imagine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×