Sari la conținut
Forum Roportal
Nitzzzu

Vreau sa-mi deschid o afacere !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut! Vreau sa vad mai multe pareri despre cum si ce afacere imi pot deschide cu 7000 euro !Dar nu vreau sa am riscul de a pierde banii in caz de ceva ... si cu un profit cat de cat bunicel inca din primele luni daca se poate daca nu asta e:P dar sa nu pierd banii intr-o luna :soc:)) !

Editat de Nitzzzu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut! Vreau sa vad mai multe pareri despre cum si ce afacere imi pot deschide cu 7000 euro ! Va multumesc !

ce stii sa faci?..

la ce te pricepi cel mai bine?...

nu te-ai gandit la nimic?...

 

sau vrei sa aduci in discutie un alt gen de afacere la cheie sub forma de franciza?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu! nu vreau sa ma imbogatesc peste noapte .... dar nici ce dau pe mere iau pe pere ! am spus doar ce pot face cu 7000 de euro ! orice nu conteaza vreau doar sa aflu niste pareri ! sunt primul an la facultate! am mai muncit la un cazino si la niste depozite... nu am o calificare anume !

Editat de Nitzzzu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu! nu vreau sa ma imbogatesc peste noapte .... dar nici ce dau pe mere iau pe pere ! am spus doar ce pot face cu 7000 de euro ! orice nu conteaza vreau doar sa aflu niste pareri ! sunt primul an la facultate! am mai muncit la un cazino si la niste depozite... nu am o calificare anume !

 

du te la un consultant , cineva a carui meserie e sa te sfatuie cu asa ceva . Aici nu stiu cate opinii constructive vei gasi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

baga-te la un priect cu fonduri UE nerambursabile.

Asa castigi si experienta, primesti multi mai multi bani pe langa cati dai (poate tre' sa dai mai putin de 7000) si ai si consultanta specializata gratis.

 

Dar pentru asta trebuie sa faci un proiect. Cauta pe net unde se ofera fonduri de gen, nerambursabile. Degeaba sunt idei, daca nu sunt cautate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut! Vreau sa vad mai multe pareri despre cum si ce afacere imi pot deschide cu 7000 euro !Dar nu vreau sa am riscul de a pierde banii in caz de ceva ... si cu un profit cat de cat bunicel inca din primele luni daca se poate daca nu asta e:P dar sa nu pierd banii intr-o luna :spiteful:)) !

 

Gandeste-te la astia 7000 de EUR ca fiind combustibil. El te poate duce la destinatie sau macar o parte din drum DAR, tu trebuie sa stii unde vrei sa ajungi. De asemenea, conteaza foarte mult si ce masina ai. Poate ca este o masina de viteza ce bea mult dar te duce repede unde vrei sa ajungi (cu riscurile de rigoare), poate este o masina super eficienta ce te duce unde vrei sa ajungi mai incer dar mai sigur. Sau poate ca e un teren accidentat si ai nevoie de o masina de teren.

 

Daca vrei sa te implici tu in afacere, primul pas este sa te implici. Renunta la o ora de seara si trezeste-te cu o ora mai devreme. In ora astfel castigata, genereaza singur idei de afaceri.. ZI DE ZI.

Daca genul asta de efort este prea mare pentru tine, nu vrei o afacere ci doar o "banca" ce sa-ti ofere o dobanda mai mare si sfatul meu este sa renunti la idee. Risti sa-i bagi in ceva ce nu intelegi pe deplin, ceva ce doar suna bine si risti sa-i pierzi pe toti sau o mare parte din ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×