Sari la conținut
Forum Roportal
Steffie

Probleme ale adolescentei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut !

Am o problema care stiu ca nu este potrivita varstei ,nu vreau sa ma criticati.Vreau doar niste sfaturi.

Am 16 ani ,sunt cu un baiat de 13 luni.Avem o relatie la distanta ,aprox. 300 km. Ne vedem din 2 in 2 luni....sau mai rar .Ma enerveaza deja relatia asta, nu mai suport distanta ,si vreau sa pun punct. Parca in ultima vreme nu mai e ca inainte ,am incercat sa salvez ce era de salvat ,dar tot nu merge.Nu vreau sa ma criticati ca cer sfaturi aici ,nu am cu cine sa ma sfatuiesc. Nu vreau decat sa imi spuneti daca am luat-o razna.

Acum sunt putin in graba ,dar daca vreti mai multe detalii doar cereti .

Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doar distanta e suparatoare in relatia pe care o ai?

Prietenul tau cum este? Se poarta ok cu tine... crezi cate iubeste...?

 

Distanta e doar problema principala, dupa ea urmeaza altele .Ma enerveaza orice face in ultima vreme ,nu stiu de ce...

El se poarta foarte ok , cu alintari vorbe frumoase , dragostos...dar parca nu imi convine. Cred ca ma iubeste dar nu cred ca il iubesc eu ,cred ca m-am mintit tot acest timp.Sper doar ca nu am luat-o razna...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
El se poarta foarte ok , cu alintari vorbe frumoase , dragostos...dar parca nu imi convine. Cred ca ma iubeste dar nu cred ca il iubesc eu ,cred ca m-am mintit tot acest timp.Sper doar ca nu am luat-o razna...

Te-ai plictisit de el. Ar trebui sa-i spui acest lucru. Nu il chinui!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te-ai plictisit de el. Ar trebui sa-i spui acest lucru. Nu il chinui!

Nu ma intelege gresit ,nu am nici cea mai mica intentie sa il chinui ,vreau sa fie totul perfect atat pt mine cat si pt el ,dar nu e posibil .O sa ii spun ceea ce simt si sper sa ma inteleaga.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am 16 ani ,sunt cu un baiat de 13 luni.Avem o relatie la distanta ,aprox. 300 km. Ne vedem din 2 in 2 luni....sau mai rar .Ma enerveaza deja relatia asta, nu mai suport distanta ,si vreau sa pun punct. Parca in ultima vreme nu mai e ca inainte ,am incercat sa salvez ce era de salvat ,dar tot nu merge.Nu vreau sa ma criticati ca cer sfaturi aici ,nu am cu cine sa ma sfatuiesc. Nu vreau decat sa imi spuneti daca am luat-o razna.

Acum sunt putin in graba ,dar daca vreti mai multe detalii doar cereti .

Multumesc.

 

Nu, n'ai luat'o razna . Pregateste'te sa musti din viata cu tarie, urmeaza anii cei mai frumosi .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trist, dar fiecare tre' sa descopere prin propria experienta ca relatiile la distanta nu merg, cel putin nu atunci cind distanta e mai mare decit lungimea... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mdaaa.....s-a terminat ,cu un mic scandal din partea lui .Se pare ca nu a fost destul de matur sa ma inteleaga ,prefera sa arunce cu comentarii copilaresti.Oricum ma simt oarecum bine ca s-a incheiat si nu ii fac rau nici lui ,nici mie.Multumesc tuturor pt. sfaturile voastre si cred ca am luat decizia corecta ,apreciez enorm ca nu m-ati criticat. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dai dovada de realism si sinceritate. Asa ceva nu e de criticat, e de incurajat. :roll:

Multumesc ! Nu credeam ca o sa ajung sa cer sfaturi pe un forum ,ce fac prietenii din om.... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×