Sari la conținut
Forum Roportal
Abbie M.

Statutul de femeie - biologic vs. dobandit

Evaluează acest topic

Trans-sexuali = femei?  

20 membri au votat

  1. 1. Cati dintre voi ati face sex cu un trans-sexual?

    • Nu as face asta, fundul nu e vagin, barbatul nu e femeie
      5
    • As face asta daca arata bine, desi stiu ca e de fapt barbat
      1
    • Da, sunt femei in toata regula
      1
    • Gandul imi provoaca repulsie
      16
  2. 2. Crezi ca trans-sexualii ar trebui considerati femei?

    • Nu si imi sustin parerea orice ar spune altii
      15
    • Da, dar nu de catre mine
      3
    • Da, si ii acuz pe altii de intoleranta din principiu, desi eu nu vreau relatii cu asemenea persoane
      2
    • Le sustin drepturile din convingere, in teorie si practica
      1
  3. 3. Trans-sexualii au cu adevarat un comportmanet tipic feminin?

    • Da, asa se poarta femeile
      3
    • Consider ca sunt cam exuberanti in manifestari
      7
    • Se imbraca si se poarta ca niste prostituate
      5
    • Nu stiu
      7


Postări Recomandate

Am decis sa deschid acest topic simpatic in urma unei conversatii cu un tip simpatic, care, fiind membru al comunitatii LGBT, nu stiu sigur ce orientare, mi-a spus ca femeia e definita prin atitudine si nu prin organele genitale, si ca el va fi mereu mai feminin decat mine :flowers: (asta nefiind foarte greu dpdv al personalitatii).

 

Asadar, ce este o femeie? Este ea definita prin alcatuirea genetica sau prin atitudine?

Se stie ca felul in care se comporta o femeie si lucrurile pe care le vrea de la viata sunt determinate si de organismul ei, in special de perioada fertila, de aceea la o anumita varsta are tendinta de a vrea sa formeze o familie cu cineva.

 

Sunt trans-sexualii femei cu adevarat?

Exista multi pe forum care bat obrazul altora pentru discriminare si intoleranta, care spun ca trans-sexualii si cei cu deviatii sexuale in general ar trebui acceptati drept ceea ce sunt, de fapt ceea ce vor sa fie, in primul caz.

Dar cati dintre voi ati merge pana la capat si ati face sex cu un trans-sexual, chiar cu unul care a devenit femeie prin operatie?

Cati dintre voi nu ati simti repulsie la acest gand, si daca voi simtiti repulsie, cum puteti condamna restul barbatilor ca simt asta si sunt "intoleranti"?

 

Credeti ca o femeie cu cocosel este cu adevarat femeie, si ca un poate deveni ceea ce nu este in mod natural? A gresit natura? Credeti ca aceste "femei cu statut dobandit" afiseaza o atitudine feminina (adica asta inseamna atitudinea femnina, cea de coltul strazii si de bordel)?

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu si altii nu puteti intelege ca unor oameni le place altfel de act sexual decat iti place tie.

Daca actul homosexual durea atat de tare, nu exista acum.

 

Deci Dumnezeu, ala in care crezi tu, in perversitatea lui, a creat oameni care simt placere din relatii bisexuale, ba mai mult, exista unii care sunt strict homosexuali.

 

Nu intelegi ca este o placere?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e bullshit si provine de la presiunea prosteasca pusa pe barbati si femei de societate, privitor la ce e ala barbat si ce e aia femeie. Trans-sexualul nu este femeie. Prefer ca fiecare sa ramana asa cum l-a lasat natura. Dar e o alegere in final, iar eu pot alege daca vreau sa am de-a face cu ei sau nu. In calitate de eventuali amici sau prieteni nu am nimic nici cu gay-ii, nici cu bi-ii, nici cu trans-sexualii. In orice alta calitate sa-si vada de ale lor. Asta e alegerea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Poate e cazul sa ne referim la ceea ce este cineva, nu la ceea ce pare.

Diferenta dintre aparenta si esenta, desi stiu ca asta ar putea fi invocata exact de cei care spun ca acesti barbati sunt femei, pe acelasi principiu. Problema e separarea aparentei de esenta, identificarea lor.

Intreb, nu dau cu parul.

Parerea mea am facut-o cunoscuta de multe ori.

Ma intreb, in special dintre barbati, cati dintre cei care sustin ca trans-sexualii = femei chiar ar face sex cu unul.

 

Nu intelegi ca este o placere?

 

Daca este, este.

Dar tu, personal, spune sincer, ai face sex cu unul ? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma intreb, in special dintre barbati, cati dintre cei care sustin ca trans-sexualii = femei chiar ar face sex cu unul.

Dar unii chiar ar face, pentru ca ii incita insusi gandul ca nu sunt barbati si, simultan, nu sunt nici femei.

Ai intelege?

 

Dar atractia pentru sex cu o femeie grasa (foarte grasa sa spunem, sa nu se supere forumistele) ti se pare autentica?

 

Dar tu, personal, spune sincer, ai face sex cu unul ? :flowers:

De cand iti dau eu explicatii despre alegerile mele personale?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare trist ca sunt si femei care isi simt amenintat statutul de femeie de catre un/o transexual/a.Sau ca vor sa isi dovedeasca pretinsa superioritate (morala,biologica,rasiala) fata de cineva,pentru a se simti ok cu ele insele,ca femei. :flowers:

 

Sunt unii oameni,care nu mai pot de grija caprei vecinului...genul care cumpara publicatiile de scandal,care se uita la stirile de la ora cinci...orice asemenea stroke,care sa le alimenteze iluzia ca sunt ok,pe seama problemelor altora.

 

De fapt,sunt persoane care sufera de invidie,intoleranta si trufie,a caror principala si oribila satisfactie este sa judece si osandeasca pe ceilalti.

E ceva maladiv,la propriu.

Cam atat am de spus(e si prea mult),si nu cred ca voi mai posta aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar unii chiar ar face, pentru ca ii incita insusi gandul ca nu sunt barbati si, simultan, nu sunt nici femei.

Ai intelege?

Dar atractia pentru sex cu o femeie grasa (foarte grasa sa spunem, sa nu se supere forumistele) ti se pare autentica?

De cand iti dau eu explicatii despre alegerile mele personale?

 

Personal nu inteleg f****l unei persoane doar pentru ca poseda o anumita trasatura fizica. Stiu exact ce ai vrut sa spui si nu ma deranjeaza absolut deloc. Nu apropos-urile erau ideea topicului, ci sinceritatea. Tu ai face sex cu unul?

 

 

 

De cand iti dau eu explicatii despre alegerile mele personale?

 

As vrea sa stiu in masura in care atatia urla ca altii sunt intoleranti, daca lor ideea le-ar provoca scarba, atata tot.

deci nu ceea ce faci (evident e treaba ta) ci ceea mai degraba ceea ce nu ai face.

Din discutiile pe care le-am avut cu mai multi barbati cu mentalitati si de nationalitati diferite, tind sa cred ca nu multi dintre cei care spun ca trans-sexualii sunt femei pentru a parea toleranti chiar ar face sex cu unul, adica l-ar considera o femeie in toata regula.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu apropos-urile erau ideea topicului, ci sinceritatea. Tu ai face sex cu unul?

Gizas, dar nu sunt martor al apararii.

Personal nu inteleg f****l unei persoane doar pentru ca poseda o anumita trasatura fizica.

Eu da.

Crezi ca f**l unei per**ane urate sau deselate e mai excitant decat al cuiva cu un trup frumos?

As vrea sa stiu in masura in care atatia urla ca altii sunt intoleranti, daca lor ideea le-ar provoca scarba, atata tot.

Pe vremuri, cand aveam si eu boala numita credinta, eram mai intolerant ca Dumnezeu (era sa zic ca Dracul, dar ala este tolerant, Celalalt are manii bolnavicioase).

Cand m-am vindecat, m-am intrebat totusi de ce exista placere in actul homosexual, daca tot este ceva atat de dracesc?

Sau crezi ca ei se chinuie cand fac sex?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand m-am vindecat, m-am intrebat totusi de ce exista placere in actul homosexual, daca tot este ceva atat de dracesc?

Sau crezi ca ei se chinuie cand fac sex?

 

Nu, fireste. Asta pentru ca ambii considera ca aceleasi lucruri sunt normale.

 

Eu vreau sa ma refer mai mult la gradul de toleranta al celor care sustin ca altii sunt intoleranti fata de trans-sexuali.

Adica pe sistemul "esti rasist daca nu accepti o persoana de alta rasa ca prieten fara sa tii seama de rasa lui" (ceea ce e adevarat, fireste, asta nici nu ar trebui sa se observe, e un lucru idiot), sa poti sa spui si "de ce sa nu ma culc cu unul care a fost barbat, doar acum e femeie, el spune ca e femeie, deci cum am eu dreptul sa spun ca nu e asa si sa ma gansedca l;a faptul ca a fost barbat?"

Ceva de genul :flowers: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×