Sari la conținut
Forum Roportal
Sakin1985

Dumnezeu pentru o zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa presupunem ca D-zeu exista, iar oricare din noi ar avea sansa sa ii tina locul pentru o zi, sa aiba dreptul sa faca orice...

Tinand cont ca am deschis topicul la 'Coltul vesel', as prefera sa dati niste raspunsuri cat mai 'ciudate', hazlii, tampite etc.:flowers:

Una din primele chestiuni pe care le-as face in acea zi, ar fi sa-i indeplinesc visul lui Geoana de a fi presedinte al Romaniei, un mandat care sa tina mai mult de o noapte... vreo doua zile cred ca i-ar fi de ajuns=)). Alte idei mai are cineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I-as face pe albii rasisti negrii,pe negrii rasisti albi,pe barbatii misogini femei si pe femeile misandre barbati,pe homofobi i-as face homosexuali,pe cei care ii discrimineaza pe handicapati,i-as face handicapati si pe cei care ii fura pe saraci ca sa adune bogatii de care oricum nu au nevoie,i-as face sa cersasca in strada...

Si pe cei care isi deranjaza vecinii in mod intentionat cu muzica la maxim in miez de noapte,i-as face surzi cu desavarsire.

Pe cei care abuzeaza de forta fizica,i-as face slabanogi si pirpirii...

As face o lege universala,ca nimeni sa nu poata sa loveasca pe altcineva fara sa simta inzecit durerea pe care o provoaca,iar in cazul copiilor batuti,parintii sa se tavaleasca pe jos de durere,si sa-i tina de zece ori mai mult...

Cei care arunca cu insulte,si-ar pierde darul vorbirii...si doar dupa lungi perioade de penitenta l-ar recapata...

Orice nebun care indrazneste sa bata campii in numele lui Dumnezeu -fie el popa,guru sau rabin,profet sau orice asemenea excroc,sa fie traznit imediat,chiar daca nu ar fi nici macar un nor pe cer...

Si as mai gasi destule asemenea legi,care ar da lumea peste cap. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...V-as amaneta pe toti si nu m-ati prinde !... No, wait... Asta face deja Basescu... Tre sa vin cu ceva original...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si pe cei care isi deranjaza vecinii in mod intentionat cu muzica la maxim in miez de noapte,i-as face surzi cu desavarsire.

Pe cei care abuzeaza de forta fizica,i-as face slabanogi si pirpirii...

 

Mare grija ce iti doresti:). Daca raman surzi ar da muzica si mai tare cu gandul ca poate aud macar refrenu' la nush ce manea=))...

 

...V-as amaneta pe toti si nu m-ati prinde !... No, wait... Asta face deja Basescu... Tre sa vin cu ceva original...

 

Buna asta:)). Ajung sa-mi doresc mai mult postul lui Base, decat locul lui D-zeu=))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Proaspat intors de prin Brasov/Sighisoara si dupa o calatorie cu trenul exasperanta de ieri (Sighisoara - Brasov, aproape o ora intirziere, inca vreo 30 de minute si ratam ultimul autocar Brasov - Iasi al zilei): pe cretineii cu telefoane cu speaker la care asculta manele i-as baga intr-un vagon de-ala pentru vite. Automat, in momentul in care incep sa se comporte ca niste caca*i cu ochi, i-as teleporta acolo. A... si mi-as face cadou un corp nou-noutz, 150% sanatos, plus cetatenie neozeelandeza, si vreo 2-3-4 milioane de euroi, cit sa stau linistit restul vietii. Si fiindca mi-ar mai ramine totusi timp, as face o executie publica extrem de singeroasa a tuturor oamenilor politici si angajatilor din administratie care isi fac treaba "romaneste," dupa care as schimba mentalitatea tuturor romanilor care mai merita sa traiasca. Restul, la gramada cu cei mentionati mai sus si bye-bye!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. As face ca prostia sa doara direct proportional cu ea.

2. As face ca oamenii sa poata "citi" gandurile celorlati.

Editat de VEMANS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. As face ca prostia sa doara direct proportional cu ea.

2. As face ca oamenii sa poata "citi" gandurile celorlati.

 

La prima parte sunt de acord, insa la cititul gandurilor... nu prea:). Iti dai seama ce ar insemna ca omul sa nu mai poata 'omite' adevarul? Ar fi haos total:D

 

Proaspat intors de prin Brasov/Sighisoara si dupa o calatorie cu trenul exasperanta de ieri (Sighisoara - Brasov, aproape o ora intirziere, inca vreo 30 de minute si ratam ultimul autocar Brasov - Iasi al zilei): pe cretineii cu telefoane cu speaker la care asculta manele i-as baga intr-un vagon de-ala pentru vite. Automat, in momentul in care incep sa se comporte ca niste caca*i cu ochi, i-as teleporta acolo. A... si mi-as face cadou un corp nou-noutz, 150% sanatos, plus cetatenie neozeelandeza, si vreo 2-3-4 milioane de euroi, cit sa stau linistit restul vietii. Si fiindca mi-ar mai ramine totusi timp, as face o executie publica extrem de singeroasa a tuturor oamenilor politici si angajatilor din administratie care isi fac treaba "romaneste," dupa care as schimba mentalitatea tuturor romanilor care mai merita sa traiasca. Restul, la gramada cu cei mentionati mai sus si bye-bye!

 

Niciodata nu am inteles de ce trebuie ca in tren, autobuz, parc sau mai stiu eu unde sa asculti muzica data la maxim.

Cine te opreste sa te faci neozeelandez:)? Mai greu e cu milioanele alea;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
I-as face pe albii rasisti negrii,pe negrii rasisti albi,pe barbatii misogini femei si pe femeile misandre barbati,pe homofobi i-as face homosexuali,pe cei care ii discrimineaza pe handicapati,i-as face handicapati

Eli, Eli, dar homosexualilor ce le-ai face? ca partea asta ai sarit-o

Orice nebun care indrazneste sa bata campii in numele lui Dumnezeu -fie el popa,guru sau rabin,profet sau orice asemenea excroc,sa fie traznit imediat,

mda, ca bine zici

 

daca as fi Dumnezeu pentru o zi, as fi de acord cu VEMANS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×