Sari la conținut
Forum Roportal
scorpi_on

Preliminarii EURO 2012

Postări Recomandate

Deschid acest topic deoarece nu am gasit ceva asemanator!

Vreau sa va spuneti parerea despre tot ceea ce inseamna euro 2010!

 

Vreau sa va spuneti parerea despre jocul echipei noastre, despre selectie, despre antrenor, etc.

 

 

PS.: Eu nu am gasit un topic asemanator, daca se considera ca este acest topic, sau ca nu este necesar acest topic, rog administratorii sa il stearga.

 

Si daca tot am deschis topicul, am sa fiu primul care isi spune parerea :doh:

 

In primul rand, nu mi se pare cea mai buna selectie avand in vedere ca noi dorim sa intinerim echipa!

Avand in vedere ca jucam cu o echipa relativ modesta, cred ca se impunea selectarea altor jucatori: astfel nu i-as fi chemat pe Contra-34 ani, Lobont 32ani , Bilasco-29, Lazar-29.

Dupa cum am mai spus si in alte locuri: Lucescu se pare ca nu este un bun selectioner! El este doar un antrenor bun.

 

Sper totusi ca sa reusim o calificare ca turneul final!

 

HAI ROMANIA! :roll:

Editat de scorpi_on

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Varsta nu conteaza in fotbalul modern.Doar performanta.A trecut vremea cand se intinereau echipe ca o conditie a performantei.Acum cine joaca mai bine, intra in teren si castiga meciul.

Bilasco si Lazar sunt printre cei mai buni pe posturile lor in tara.Nu se poate face lotul fara ei. Contra si Lobont nu mai au ce cauta .Nu pentru ca au o varsta ci pentru ca nu mai joaca nimic.

Cat priveste echipa aia modesta cu care jucam,tocmai ce era gata, gata sa deschida scorul.Albanezii erau la un pas de a deschide scorul :doh: Adica este zero-zero in minutul 75. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a terminat meciul : 1-1....si am pierdut 2 puncte pretioase!

Am patit cum patim noi romanii de obicei: ne inecam aproape de mal!

Nu se poate sa jucam cu Torje fundas dreapta !

Cred ca selectia putea fi mai buna....

 

Sper totusi sa jucam mai bine si sa marcam mai mult decat adversarii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand?

 

 

:roll:)) in cel mai apropiat viitor!

 

Imi pare rau ca nu am jucat cu Gabi Muresan de la inceput. Florescu a gresit foarte multe pase....nu stiu de ce este convocat acest jucator in continuare?

Am vazut un meci foarte fragmentat, un meci fara ocazii de gol!

Sper sa nu luam 3 "boabe" de la Belarus!

Editat de scorpi_on

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scorul cu Albania, a demonstrat inca o data(pentru a cata oara? :roll: ) ca:

1. Selectionerul este ZERO barat.

2. Jucatori de genul: Cocis, Rat, Niculae, Florescu,Marica, etc.... nu mai au ce cauta in nationala, fiind cu totul expirati.

Sunt convins, adica 100% sigur ca oricare dintre echipele de club din liga 1, Steaua, Rapid, Dinamo sau CFR daca ar fi jucat in locul nationalei, ar fi castigat la scor cu Albania.

3. Asa ca,domnule antrenor, faceti loc viitorilor jucatori, de la cluburile din Liga 1, si uitati-i pe cei din categoria enumerata la pct.2!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scorul cu Albania, a demonstrat inca o data(pentru a cata oara? :roll: ) ca:

1. Selectionerul este ZERO barat.

2. Jucatori de genul: Cocis, Rat, Niculae, Florescu,Marica, etc.... nu mai au ce cauta in nationala, fiind cu totul expirati.

 

 

Cu primele doua puncte sunt aproape de acord cu tine.

1 Intr-adevar, R.Lucescu nu este un bun selectioner, el este doar un bun antrenor si este o mare diferenta intre selectioner si antrenor!

2 Sunt de parere ca Florescu si Cocis nu ar avea ce cauta la nationala, precum si Contra, Lobont , sau jucatorii trecuti de 29-30 de ani.

Rat e un jucator constant, Niculae e in forma:are doua goluri la Monaco, Marica joaca si el in Germania.Parerea mea e ca acesti jucatori au fost chemati la nationala pe buna dreptate! in schimb nu inteleg de ce Florescu si Cocis sunt chemati de majoritatea selectionerilor...si Piturca i-a chemat!

 

Oricum...la ce jucam, o sa avem un meci foarte greu in Belarus...mai ales ca ei vin cu un moral foarte bun dupa victoria cu Franta...o a aiba tribunele pline, suporterii o sa ii incurajeze, nu ca si ai nostri care au strigat"demisia".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oricum...la ce jucam, o sa avem un meci foarte greu in Belarus...mai ales ca ei vin cu un moral foarte bun dupa victoria cu Franta...o a aiba tribunele pline, suporterii o sa ii incurajeze, nu ca si ai nostri care au strigat"demisia".

Sunt convins ca daca se va face o selectie numai din campionatul intern, avem sanse sa-i batem mar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg de ce oameni "de fotbal" din Romania care dupa parerea mea traiesc intr-o lume aparte care nu are nimic de-a face cu fotbalul international, doresc sa ne convinga ca avem nationala pentru a merge la Euro. Este clar ca nu avem nici o sansa de a face ceva bun odata ajunsi acolo , atunci de ce se tot roaga la Domnul sa faca rivalii nostrii rezultate proaste si noi sa castigam chiar si cu un 1-0 doar pt a ne califica. Daca vrei sa te califici inseamna ca odata ajunsi la europene vrei sa si lasi o impresie buna, lucru imposibil pt nationala noastra in acest moment. Si nu din cauza antrenorului ci a imprezentabililor de fotbalisti care ii avem si care cred ca daca joaca in divizia A sunt cei mai buni... TOTUL PANA CAND VIN ECHIPELE DE AFARA SI NE ARATA FOTBAL ADEVARAT Va salut amigos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×