Sari la conținut
Forum Roportal
Nabulio

Nu cer mila !

Postări Recomandate

Nici nu stiu cum sa incep acest mesaj ... ar trebui poate sa spun Stimata Romanie dar in loc de asta voi spune

 

Stimati Romani

 

Am sa incep prin a ma prezenta. Ma cheama Daniel am 17 ani si sunt din satul Chiribis, judet Bihor. Ma adresez azi voua dintr-un motiv poate ciudat, sau poate dintr-un motiv ridicol dar un motiv foarte important pentru mine.

De mic copil mi-au placut calculatoarele, informatica, jocurile video, internetul si tot ce tine de IT. De asemenea de mic copil mi-am dorit sa am propriul meu calculator si sa invat sa il folosesc iar intr-o zi, intr-un viitor oarecare sa folosesc acest instrument pentru a castiga painea de zi cu zi

Marea mea problema este ca tatal meu este un om sarac, iar mama a divortat de el in urma cu 11 ani. De atunci ma creste singur si mai mereu avem probleme financiare. Dar dupa moartea bunicii ne-au ramas cativa bani si am decis sa ne cumparam si noi un calculator. Era prea umilitoare privirea colegilor, prea umilitor sa te intrebe cineva "Da' tu ce calculator ai" si tu sa-i raspunzi "N-am"... In urma cu cateva zile am achizionat cateva piese pentru viitorul calculator, Procesor, RAMi, Placa audio, Monitor, Mouse, Tastatura, Boxe dar nu am mai reusit sa cumparam si o placa video. Singurul magazin apropiat vinde doar piese scumpe si nu ne permtem o placa video. Mai avem ceva bani dar trebuie sa ne reparam acoperisul casei din cauza infiltrarilor de apa.

Dupa ceva cautari am gasit pe internet o placa video, dupa parerea mea destul de buna, in valoare de 300 de RON. Mi-as dori mult aceasta placa video si am decis sa muncesc pentru a o castiga

 

Mereu am avut o inclinatie spre literatura si istorie si de aceea Stimati Romani imi pun talentul la dispozitia dumneavoastra. Stiu sa traduc din Engleza in Romana, pot scrie povesti pentru copiii d-voastra in care personajele sa fie chiar ei, pot scrie felicitari, mici poezii, articole pentru siteurile / blogurile dumneavoastra si orice altceva credeti ca as putea face pentru acei 300 de RON de care am nevoie sa imi indeplinesc visul.

Am un prieten care sta aici aproape si ma lasa sa ii folosesc PC-ul cand nu e acasa asa ca o sa fiu destul de punctual.

 

Va rog frumos nu ma dezamagiti si stiu ce dorinta mea e ridicola e totusi un vis si e umilitor in aceasta era a tehnologiei sa fi singurul ramas in urma

 

Va multumesc foarte frumos.

 

Daca doriti sa ma contactai adresa mea de email este gdanmihai@gmail.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

programul euro 200 la şcoală? e drept că nu sunt bani mulţi, dar mai puneai şi tu şi luai ce

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Considera placa video ca si luata.

Trimite-mi pe pm toate datele tale (nume, prenume, adresa completa) si iti trimit banii prin mandat postal.

 

Daca e teapa, no prbl, asta e. Daca nu e, sa-ti stapanesti computerul sanatos.

 

Bineinteles ca acum acest topic va trebui sa fie inchis, nu?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Considera placa video ca si luata.

Trimite-mi pe pm toate datele tale (nume, prenume, adresa completa) si iti trimit banii prin mandat postal.

 

Daca e teapa, no prbl, asta e. Daca nu e, sa-ti stapanesti computerul sanatos.

 

Bineinteles ca acum acest topic va trebui sa fie inchis, nu?

 

Hmm... Bravo tie, dar parca nu stiu... Eu n-am avut calculator la 17 ani, iar 300 de lei se pot cistiga totusi usor. Faci sa devina prea usor pentru el. Macar pune-l sa faca ceva pentru banii astia.

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hmm... Bravo tie, dar parca nu stiu... Eu n-am avut calculator la 17 ani, iar 300 de lei se pot cistiga totusi usor. Faci sa devina prea usor pentru el. Macar pune-l sa faca ceva pentru banii astia.

Nimic nu mai e "prea usor" in mizeria numita Romania.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nimic nu mai e "prea usor" in mizeria numita Romania.

Ma rog, intelegi ce vrei. Eu in locul lui as fi lucrat cu ziua la cimp, ca am inteles ca e de la tara, mai ales ca acum e in vacanta, si nu-i ceream pe aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×