Sari la conținut
Forum Roportal
Jugulator

Convoiul nuptial

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se intimpla sa locuiesc intr-o zona pe unde trece destul de des SMURD-ul catre interventii, armata catre aplicatii, decoleaza avioane de pe aeroport si... azi se pare ca deja au trecut vreo trei convoaie nuptiale, ca sa le zic asa. Inteleg sirena SMURD-ului, inteleg Politia Militara, sirenele, soldatii cu Kalash-uri in intersectie care dirijeaza traficul inainte sa vina coloana de TAB-uri/camioane militare, avioanele pe "mute" nu pot decola... dar sa mor de inteleg claxoanele de prost gust ale convoaielor cu nuntasi!

 

Vi se pare normal? Mie nu, si cred ca ar trebui aplicate niste amenzi usturatoare in cazul asta, cit si al claxonatului in mediul urban in general. Vrei sa ma bucur de nunta ta? Atunci fa nunta deschisa cu invitatii de decupat din ziarul local de la rubrica anunturi, nu imi claxona ca vita pe sub geam!

 

La nunta voastra cum a fost treaba cu claxoanele? Dar/sau la nuntile la care ati mai fost, in general?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine la bloc canta lautarii de vreo 3 ore, la maxim... si in parc, langa izvor au adapat mireasa (alta) si au facut si-o hora...

Ma distreaza, dar fiecare cu placerea lui :scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La mine la bloc canta lautarii de vreo 3 ore, la maxim... si in parc, langa izvor au adapat mireasa (alta) si au facut si-o hora...

Ma distreaza, dar fiecare cu placerea lui :scare:

Lautarii nu cinta la claxoane, din fericire. Tocmai ce au trecut altii... :dance2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... azi se pare ca deja au trecut vreo trei convoaie nuptiale...

 

Doar atat? Eu am stat azi 3 ore la frate-miu si prin intersectia din fata blocului au trecut vreo 10 nunti. La majoritatea mireaza era expusa ca o papusa de demult pe capota masinii doar ca in varianta actuala era in decapotabila :roll:

 

La mine la nunta s-a claxonat in limita bunului simt pentru ca bagasem frica in soferi ca le da politia amenda si nu le-o platim noi :lazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ieri au trecut unii pe langa mine...foarte enervant...mi-am pus mainile la urechi,asa de tare era zgomotul...da' ei nu se simteau...ce daca deranjau pe toata lumea?!

E un obicei cretin,enervant si total inutil,insa romanii sunt conformisti si mitocania se poarta in tara asta.Unii au impresia ca deranjandu-i pe ceilalti,isi confirma cumva existenta.

Cu cat e mai mult conformism,si individul este mai negat,cu atat mai multa forta au asemenea obiceiuri prostesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine se aplica. :roll:

Daca fac exces de claxon, nu mai indraznesc sa ma exteriorizez cand claxoneaza altii, chiar daca la un moment dat ma deranjeaza... nu-mi place sa fiu ipocrita.

Bine, eu sunt mai indulgenta in general... :lazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La mine la nunta s-a claxonat in limita bunului simt pentru ca bagasem frica in soferi ca le da politia amenda si nu le-o platim noi :)

 

care este scopul claxonarii la nunta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Normal...au inlocuit traditia cu lautarii cu claxoanele.

Personal, imi pare rau ca n-am avut lautar :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×