Sari la conținut
Forum Roportal
Dana stancu

Melanom

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

BUNA.SINT NOUA INTRE VOI SI AM NEVOIE DE INFORMATII IN LEGATURA CU MELANOMUL.IN IUN.2010 M AM OPERAT DE MELANOM MALIGN COAPSA DREAPTA.IN SEPT.2010 MI S AU SCOS GANGLIONII INGHINALI PT A VEDEA DACA S A EXTINS.DIN 7 GANGLIONI EXTRASI NU A FOST NICI UNUL INVADAT.REZULTATUL DUPA CEA DE A DOUA OPERATIE SUNA CAM ASA:MELANOM MALIGN NODULAR ULCERAT CLARK 4 BRESLOW 1,96MM.NU AM FACUT INTERFERON NICI INAINTE SI NICI DUPA OPERATIE.LA FIECARE 3 LUNI ANALIZELE MI AU IESIT BUNE INCLUSIV TOMOGRAFUL DIN OCT 2009.DIN IULIE 2010 EXACT LA UN AN DE LA PRIMA OPERATIE MI AU APARUT NISTE NODULI EXACT PE OPERATIA VECHE.DIN 4 MEDICI TOTI IMI SPUN CA NU PARE A FI O RECIDIVA.DAR OARE CE ESTE????????????ACUM AM FACUT TOMOGRAF SI AU IESIT 5 MICI TUMORI.ASTEPT SA MI IASA ANALIZELE MIA SI S 100 DE LA V.BABES SI IN FUNCTIE DE ELE SE HOTARASTE CUM V OI FI DIN NOU OPERATA.VA ROG DIN SUFLET CEI CARE ATI MAI TRECUT PRIN ASTA SAU SINTE TI IN DOMENIU SA MI SPUNE TI CE PARERE AVETI.FIZIC MA SIMT BINE DAR ................MI E TEAMA.

Editat de Dana stancu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In cazul tau, dupa experienta multora trebuie operati urgent indiferent de ce natura sunt. Dupa rezultate o sa vezi ce-i de facut in continuare. Cat de mare era melanomul si cat de larg au operat in jurul ei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DACA DIMENSIUNEA E ACEL INDICE BRESLOW ATUNCI IN REZULTAT SCRIE 1,96.NU STIU CIT ARE OPERATIA DAR PE FISA DE EXTERNARE SCRIE CA MARGINILE RAMASE SINT CURATE[ADICA A FOST SCOS TOT CE ERA AFECTAT}.PROBLEMA E CA ACUM DE CITEVA ZILE LOCUL UNDE AU APARUT S A INROSIT, S A UMFLAT UN PIC SI IN JURUL LUI E CARNEA TARE.ASTA CE O MAI FI?????E CA O INFLAMATIE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te intrebam de alunita, nevul respectiv cat era de mare inainte de a o scoate. Cat un bob de mazare, fasole... etc. Iar ca margini de siguranta cu aproximatie cam cat au taiat in jurul ei. Sau mai exact cate copci are operatia? Vezi ca in cazul tau nu trebuie sa astepti. Mergi cat mai repede la control.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ERA CAM CIT UN BOB DE FASOLE DIN ACELA MAI MARE.IAR COPCI AM AVUT 5.ORICUM AM FACUT RMN SI ASTEPT REZULTATUL DAR SAPTAMINA VIITOARE AU DECIS SA MA OPEREZE SA MI SCOATA ACEI NODULI{5 AU IESIT LA TOMOGRAF SI CEVA MAI NOU PE UTER}ASA CA ..............SPERANTA MOARE ULTIMA.VA MULTUMESC CEI CARORA MI ATI RASPUNS SI VA DORESC MULTA SANATATE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

BUNA ZIUA LA TOATA LUMEA.PE 7 SEPT M AM OPERAT.AM FACUT 3 OPERATII INTR O ZI :UNA PE PICIOR UNDE A FOST MELANOMUL,UNA INGHINAL PT UN GANGLION SI UNA PE BURTA PT CHESTIA AIA DUPA UTER. ANUL TRECUT AM AVUT DOUA IAR ACUM 3.A FOST ORIBIL DAR MULTUMESC LUI DZEU CA M AM VAZUT DIN NOU ACASA.ACUM ASTEPT REZULTATELE DE LA ANATOMIE PATOLOGICA.STAU CU INIMA LA GIT DAR................ASTA E.O ULTIMA DESCOPERIRE.............CE CREDE TI???????????????LA UNA DIN OPERATII IN CAPATUL DRENEI M I S-A PUS UN AC DE SIGURANTA :P ESTE DE NECREZUT DAR SINTEM SI TRAIM IN ROMANIA.....CIND L AM VAZUT AM RAMAS FARA CUVINTE.DAI UN PUMN DE BANII MEDICILOR SI TE TRATEAZA CA PE ANIMALE.DAR ASTA E.....AM SA VA COMUNIC REZULTATELE.PINA ATUNCI MULTA SANATATE :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pt intamplare

Sper ca vestile de la AP vor fi bune .

Ar fi bine totusi sa iti modifici stilul de viata si sa te protejezi putin impotriva unei eventuale regresii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar alimentatia trebuie schimbata in cazul in care n-ai facut-o deja. Adica cel putin eu am renuntat la carne, zahar, paine alba si evit cat pot aditivii alimentari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×