Sari la conținut
Forum Roportal
JohnS

M-am indragostit de o fata , cred ca chiar o iubesc. (15 ani )

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna .

 

Intrebarea aceasta are ca subiect ,subiectul (nu stiu daca am formulat bine) celorlalte intrebari ale mele,deci problema este in felul urmator :

Da o iubesc pe colega mea din fosta cls a VIII-a B (acum am terminat cls a VIII - a ) dar ce pot sa mai fac ?

Acum este plecata din oras ,oricum nu o vedeam ,dar acum ca este plecata imi "lipseste" si mai mult

problema ca si in celelalte inrebari este ca nu o pot uita .

M-am impacat cu ideea ca o iubesc dar nu sunt cu ea ...

Deci inca nu sunt obsedat ...

 

Dar am observat ca "gandul la ea " incepe sa lase "urme" , daca intelegeti.

si prieteni/familia nu ma prea ajuta (numai prietenii si cateva rude stiu de ea ).

 

Nu ma prea ajuta ,adica :

 

In legatura cu prietenii , cred ca ma afecteaza faptul ca eu nu am avut niciodata prietena (da ,exact am 15 ani si nu am avut prietena ), ma afecteaza ca prietenii mei au avut 4-5 prietene ...

 

Rudele mai mult inrautatesc situatia ex:

 

Cand ma suna unchiul meu :

 

"Salut!

Ce mai faci Bogdane ?

Nu te mai insori si tu odata ?"

 

Acesta este unchiul meu .

 

Verisorul meu care acum 1-2 ani a terminat facultatea :

"Ce faci mai Bogdane ...

Nu ai si tu vre-o gagica?"

 

 

 

Deci "discursuri" de genul asta .

 

Si nu ma ajuta de loc , in trecut nu ma prea afectau dar acum ...nu stiu devine din ce in ce mai greu pe zii ce trece (vacanta).

Cred ca mi-am pierdut orice incredere in mine , dar sa mai fiu si cu ea ?

Un prieten care s-a mutat in Italia imi zicea (el o cunoscuse pe ea ) "trebuie sa o cuceresti si tu ,cat de greu poate fii?"

 

Foarte greu ,aveam emotii cand vorbeam cu ea ,si recunosc o iubesc de 4 ani ,adica din cls a V - a .

Adica in cei 4 ani nu ma-am luat de ea (stiti voi cum in cls a 7-8 ,cum se i-au baietii de fete )

 

Adica nu vad dc nu sar uita si la mine ,nu pot spune ca sunt frumos deoarece eu ca persoana ,nu situ ce o fii si asta dar cand ma uit in oglinda nu pot spune ca sunt frumos ,daca vad o fata si arata bine zica ca e frumoasa .

 

Tot ce pot spune despre mine sunt urmat:am 1,75 ma pricep la calc. (nu sunt tocilar) , stiu sa conduc exact chiar am invatat ,stiu sa desenez chiar foarte bine , vorbesc aproape fluent engleza si nu am avut probleme la scoala ,dar patrea inportanta este ca nu sunt un tocilar deoarece nu invat la toate de ex: nu ma pricep la matematica ,nu sunt de 9 de un 6 la mate. in rest ,la celelalte materii sunt de 8-9 .

 

Toti(rude/prieteni?fosti colegi ) spun ca sunt frumos ,dar eu nu pot sa vad asta , nu stiu cum se numeste asta .

 

Am mai fost indragostit si de alte fete , dar de nici una nu m-am atasat atat de mult , "parca pe ea o cautam" .

Da o iubesc ...

Da ma gandesc mereu la ea .

 

Nu , nu stiu ce simte,crede ea despre mine ...

 

Nu mai stiu ce e cu viata asta , sincer de ce mi-se intampla asta .

 

Cand ma uit la o poza cu ea am emotii

Cand intra online am emotii

Cand o vad am emotii

 

Si atunci de ce se intampla asta ?

Nu stiu .

 

Daca puteti sa ma ajutati .

 

Va multumesc!

 

cred ca sunt nebun , sau poate doar indragostit , sau amandoua .

 

Off nu mai stiu ce sa ma fac ,o iubesc ca ... nici nu stiu sa descriu .

 

Da m-am lamurit !

 

Cred ca sunt indragostit .

 

 

Deci in concluzie ,eu nu am mai pomenit pe cineva cu "simtomele" acestea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am citit tot,aproape ca m-ai descris pe mine...

oricum iti faci griji degeaba,traieste-ti viata,nu te ingrijora ca nu o sa ai prietena sau ceva de genu...cand nu te astepti te loveste mai tare iubirea :roll:

eu am avut prima prietena a mea acum 1 luna...am 17 ani :doh:

nici nu ma asteptam sa imi fac prietena prea curand...ma consideram urat... " cine ar putea sa se uite la mine" ? si uite ca e o frumusete de fata 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te mai compara cu altii -nu conteaza cate prietene au avut altii la varsta ta.

In plus,ai doar 15 ani...doar nu te simti presat sa-ti faci o prietena doar de gura lumii?! :roll:

Esti indragostit -asteapt-o sa se intoarca din vacanta,vorbeste cu ea,si vezi tu dupa...

Pana atunci...astepti.Ce poti face altceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci tin la ea de 4 ani si nu imi trece .

Nu am mai pomenit asa ceva .

I-am spus ca imi place de ea si nu mi-a dat nici un raspuns. Trebuia sa imi dau eu seama de raspuns,din gesturi sau nu stiu ?

 

Si daca e sa o sun ce sa ii spun in primul rand ? ;) :search:

M-am mai indragosit si de alte fete in trecut dar niciodata nu m-am "atasat" asa de mult de o fata ca acum .

 

"Te-am cunoscut cand imi doream sa iubesc, parca pe tine te cautasem tot timpul"

 

In legatura cu aspectul meu , eu pur si simplu nu pot sa spun ca sunt frumos , pur si simplu ,poate ca sunt ,poate ca nu .

Ai mei ma compara cu trei oameni (nu stiu pe ce criteriu ,sau altceva) :Colin Farrell , Richard Hammond si Paul Walker .

 

Uneori zic "Voi nu sunteti normali ? sau faceti misto de mine si eu nu imi dau seama ?"

eu am 1,76 1,78 58-61 Kg.

 

Eu in general asi vrea ca pe viitor sa am un servici lipsit de monotonie (nu stiu daca m-am exprimat bine) Ex: pilot de curse , S.W.A.T (inposibil in tara asta ) , urasc sa stau la birou zi de zi acelas lucru .

Editat de BogdanDK

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trezeste-te inainte sa fie prea tarziu.

Asa este cool si trendy, sa ai o prietena, d-aia te freaca lumea la cap cu chestia asta - superficialitatea este la putere. Daca nu esti superficial, o sa ai putine prietene si vei suferi foarte mult.

Iubirea in ziua de astazi este ceva comercial. Stai linistit - nu esti genul care sa agati vreuna, ci esti genul care va fi el agatat in mod subtil de vreuna.

Nu vrei sa fii nici pilot de avioane, nici luptator S.W.A.T., doar ai o lipsa de incredere in tine, poate vei zbura cu un Mig-21 (daca faci Academia Fortelor Aeriene - adica mate-fizica la greu) candva sau poate vei ajunge luptator S.I.I.A.S. (daca faci ceva sport si ai ceva pile) dar asta nu te va implini cine stie ce.

Aia nu te place cum vrei tu pentru ca nu te vede ca pe cineva cu care ar dori sa si-o traga. Au si ele boala de a cuceri, daca te oferi pe tava esti boring.

N-o suna ca o sa ii spui o prostie probabil. Las-o in pace si daca va intalniti la vreo ocazie speciala atunci poti face ceva gen sa dansezi cu ea, sa o "ataci" (pe teme sexuale sau de relationare sau de lifestyle, sau alte chestii care le intereseaza pe ele la modul general), sa spui bancuri daca e momentul potrivit si mai sunt si alte mijloace. Dar pentru asta iti trebuie starea necesara si cunostintele necesare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si daca e sa o sun ce sa ii spun in primul rand ? ;) :search:

 

eu zic sa n-o suni, dar sa faci in asa fel sa fi undeva in drumul ei, cand s-o intoarce.

daca va intalniti "intamplator" te opresti, o saluti (nu fugi, cum cred io ca ai tendinta sa faci) si vorbiti despre una alta, ca doar ati fost colegi...te lipesti de un subiect.

 

apoi..incerci sa gasesti o prietena comuna sau prieten si incerci sa va intalniti asa...ca si cum ati fi in gasca.

si de atunci incolo, te bagi in seama, dar finut...nu prea amical.

A...daca esti monitorist, poti sa-i spui chestii cand vine vb de calculatoare...sa se vada ca te pricepi ...da bine la gagici :P

 

P.S>sub nicio forma nu spui cuiva care o stie ca esti indragostit de ea. o sa afle si n-o sa te simti confortabil, plus ca te vei timora si mai mult.

 

Bafta, copilu' :o:

Editat de X.E.N.A.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai pus 15 ani in paranteza sa fii sigur ca nu te ia nimeni in seama?

 

Crezi ca din aceasta cauza nu sunt multe postari ?

Am pus 15 ani deoarece sa stiti cu ce om aveti de aface ,cum am spus sunt nou pe forum .

 

Simplu - Oficial imi merge bine

 

Totul e bine in viata numai ca in fiecare zii trebuie sa imi amintesc de ea .

Editat de BogdanDK

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crezi ca din aceasta cauza nu sunt multe postari ?

Am pus 15 ani deoarece sa stiti cu ce om aveti de aface ,cum am spus sunt nou pe forum .

 

Simplu - Oficial imi merge bine

 

Totul e bine in viata numai ca in fiecare zii trebuie sa imi amintesc de ea .

 

 

la 15 ani iubirile vin repede si trec si mai repede ;). Desi e cate o gagica care te urmareste cativa ani... 2-3 si n-ajungi niciodata sa fii cu ea, intrebandu-te de ce... afli raspunsul mai tarziu: pentru ca atunci cand ai avut ocazia, ai ratat-o... nu-ti fa griji, asa se invata, vor mai fi fete :giggle:.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×