Sari la conținut
Forum Roportal
PourMoi

Amintiri din scoala

Postări Recomandate

Simplu ca buna ziua:

 

Fiecare din noi a facut prostioare mai mari sau mai mici. Scopul topicului este de a ne inspira unii de la altii.

 

Urmatorul user trebuie sa dea o nota de la 1 la 10 intamplarii postate de userul de mai sus.

 

Incep eu:

Pentru ca profa de mate ne era foarte "draga" ne-am gandit sa ii facem o "surpriza". Nu stiu cum se facea dar inainte de ora de sport aveam matematica si evident ca ne tinea pana se suna de intrare si noi fugeam imediat din clasa... dar, din greseala, intr-una din zile am incuiat-o in clasa :lol:

 

A batut in usa, s-a enervat, dar nimeni nu a scos-o de acolo pana la pauza pentru ca nu se gasea cheia ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din nefericire, eram atat de toanta si de rusinoasa incat in clasa intai am facut pipi pe mine, in banca, pentru ca mi-a fost rusine sa cer voie afara. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din nefericire, eram atat de toanta si de rusinoasa incat in clasa intai am facut pipi pe mine, in banca, pentru ca mi-a fost rusine sa cer voie afara. :lol:

 

aaaa nu stiu ce nota sa iti dau pentru asta ;)

dar macar acum ai mai scapat de rusine

 

imi amintesc ca un coleg de al meu a vomat, tot la ora de mate de emotie si proful pe care il aveam atunci nici macar nu a observat :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in prima zi de scoala, la prima ora, in clasa intai, ca sa vada ce stim, invatatoarea mi-a pus primul 10 pentru o propozitie de 3 cuvinte... eu am spus pisica prinde soareci (era o continuare a unei propozitii din 2 cuvinte - pisica prinde - a unei colege... dar nu asta e subiectul...

mama mi-a luat un lung si frumos buchet de gladiole grena, catifelate, si muuult mai inalt decat mine... am incercat sa le pun pe banca, in clasa, cum facusera toti copiii, si n-am putut, ca ajungeau pana pe randul celalalt... deci, le-am indoit si le-am bagat in banca...

la intrarea invatatoarei, toti copiii au luat buchetele si au sarit pe ea, i-au dat florile, numai eu stateam singur in banca, cuminte, rosu la fata si cu mainile la spate...

bine, si primesc nota, etc, la pauza ies afara din clasa fericit, vin la mama care astepta cu alte mame pe-acolo, zburd de bucurie si ii spun mamei ca am luat 10, mama imi da o palma, ca nu-i frumos sa mint, apoi iese invatatoarea cu bratele pline de flori, mama imi mai da o palma ca eu insistam ca am luat 10, mama o intreaba pe invatatoare, eu luasem deja un 10 si 2 palme, in sfarsit, invatatoarea confirma nota de 10, dar o intreaba pe mama, de ce nu mi-a dat si mie un buchet de flori, mai ales ca o vazuse inainte de a intra in clasa ce buchet avea cumparat... (ele se stiau, nu era o cersetorie, ci pur si simplu vroiau sa demonstreze ceva) mi-am luat o capaceala de mama focului, pentru ca au venit in clasa amandoua si au vazut ce am facut eu la flori...

 

(mai , dar voi cu topicele astea ma saraciti de subiectele pentru cartile mele...)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
(mai , dar voi cu topicele astea ma saraciti de subiectele pentru cartile mele...)

 

Nota 10 pentru mama batausa :lol:

 

ce carte? ce topic? e unul simplu si sarac... din cate vezi oamenii sunt cuminti si nu au facut nimic la viata lor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alta - eu nascandu-ma si crescand la tara, am facut scoala primara si gimnaziul la tara, evident. Prin clasa a 5-a ne-a intrebat doamna diriginta (care era super ok , dar suferea de mare cuconie) ce vrem sa devenim atunci cand ne facem mari. A venit si randul meu, iar eu, mandra am spus "vreau sa ma fac profesoara, doamna, dar de oras" :lol: Inutil sa spun ca s-a uitat urat la mine tot trimestrul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nota 10 pentru mama batausa :lol:

 

ce carte? ce topic? e unul simplu si sarac... din cate vezi oamenii sunt cuminti si nu au facut nimic la viata lor

eeeehhh, eu imi luam palme din orice...

n-am murit, ca unde da mama creste... (asa o fi si azi?)

 

deci, aveam vreo 5 ani, si sparge fratele meu de vreo 3 ani jumate un pahar in casa...

intra mama si-mi trage direct 2 palme...

- pai n-am spart eu paharul...

- lasa ca stii tu de ce le-ai luat...

 

pot spune ca eu luam palme preventiv...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eeeehhh, eu imi luam palme din orice...

n-am murit, ca unde da mama creste... (asa o fi si azi?)

 

pot spune ca eu luam palme preventiv...

 

unde da mama creste?? cucuie

 

si ale naibii palme desi le luai tot nu faceai nimic, nu? :lol:

 

 

Atat ti-a trebuit ;))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
unde da mama creste?? cucuie

 

si ale naibii palme desi le luai tot nu faceai nimic, nu? :lol:

 

pai nu stiu sa fi facut ceva rau...

am avut toata scoala generala 10 pe linie, nici macar o singura nota de 9, sunt trecut in cartea de onoare a scolii, vechi de pe vremea lui cuza ca sef de promotie la generatia mea, am fost dintr-a 2-a comandant de detasament, diontr-a 5 - aloctiitor de comandant de unitate si dintr-a 6 - a comandant de unitate la pionieri, eram la toate concursurile, de la orientare turistica cu "vulpi" si pana la doctrina partidului, eram olimpic judetean la mai multe obiecte, am intrat la liceul militar (raritate pe vremea mea - in anul meu de studiu au intrat numai 5 din tot judetul, la toate cele 6 licee militare din tara) etc...

deci, ce sa fi facut rau ca sa-mi iau atata bataie?

ATATA bataie?

Editat de Leonking

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atat ti-a trebuit :huh:)

Topicul m-a facut sa-mi aduc aminte de multe si-mi vine sa rad cand ma gandesc... Scoala se cheama si facultatea? Imi aduc aminte de tipul care ne preda psiho-pedagogia, de fiecare data ma luam de el in amifiteatru pentru ca , prin prestatia lui la curs, incalca absolut toate principiile de pedagogie pe care ni le preda noua :lol:. Evident ca la el la examen am luat cea mai mica nota pe care am avut-o in toata facultatea si m-am ofticat si am bocit ca fraiera, dar nah, asa e sistemul de invatamant de la noi. ;) Acum insa imi vine sa rad de amintirea asta.

Pacat ca nu ai scris in descrierea topicului si amintiri despre profi trazniti, la asta as fi avut mai multe de povestit :cheer:, pentru ca, in afara de ceea ce am spus mai sus, am fost cumintica tare la scoala. ;)

Editat de Sicily

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×