Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Casatoriile in urma relatiilor Internet.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se vor aici pareri si sfaturi spre beneficiul amatoarelor de astfel de relatii si visuri de Happily Ever After :doh:

Cu cetateni domestici sau straini...in special straini.

Hai sa le facem un favor si sa elaboram asupra dezavantajelor,capcanelor,riscurilor si consecintelor.

Daca se poate fara discriminari sau prejudicii rasiale,etnice sau religioase.Nu cred ca se va putea but you can't blame me for trying.:good:

 

Sa discutam oleaca despre rata de succes a acestor relatii sau mariaje infiripate din mesaje si web cam.

 

1.Stim cu adevarat cine sunt persoanele cu care discutam?

2.Credem tot ce spun ei?

3.Avem cum sa verificam validitatea informatiilor pe care ni le dau despre ei?

4.Ne punem sau punem intrebari importante despre persoana respectiva sau persoanei insisi?

5.Cat de bine avem impresia ca cunoastem un om,interactionand cu el astfel?

6.Ce asteptari,avem?

7.Suntem realisti sau pierduti in cuvinte,poeme,promisiuni,garantii si declaratii ce nu pot fi puse in practica prin monitor?

 

Daca va mai vin ceva puncte importante in minte elaborati.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai deschis topicul asta noaptea si nu l-a zarit nimeni :)

Sa vanezi dragostea pe net mi se pare prea mult. Mai ales cand e vorba de parteneri de alta nationalitate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de fapt, eu cred ca e cealalta metoda de abordare, de apropiere intre 2 persoane...

(in principiu, de sex diferit)

 

asadar, avem abordarea vizuala, care exprima direct o anume simpatie, atractie fizica, etc (de unde si tot felul de chimii, alchimii, vodka, sprit) si care duce mai devreme sau mai tarziu (in cazul existentei unei atractii bilaterale) la infiriparea unei relatii...

 

si mai avem abordarea virtuala, in care cei 2 se simpatizeaza prin comunicarea pe net, si apoi decid daca sau nu sa faca vreun pas spre cunoasterea fizica...

 

 

deci, eu inteleg ca in primul rand sunt stimulati anumiti senzori, in al doilea, sunt altii...

 

si nu, nu inteleg de ce e nevoie sa ne indoim de sinceritate, de persoana cu care interactionam... oricum ar fi, la prima intalnire s-ar depista minciuna, si nu va iesi bine... ca daca persoana mintita va vrea sa treaca peste, atunci o va face si in viata reala, asa ca e alegere personala... cati oare din noi nu suntem mintiti cu seninatate, chiar de prietenii apropiati, si acceptam asta?

 

 

una e sa-ti creezi sentimentul cu baza din atractie vizuala, si alta din ratiune... experienta imi spune mai mult ca ce e bazat pe vedere, de cele mai multe ori ne inseala (se termina la fel de repede pe cum se aprinde)... pe cand ratiunea nu ia aspectul in considerare la inceput, si accepta ca frumusetea fizica e trecatoare, deci valorizeaza alte trasaturi...

 

 

vorbeam cu cineva care imi spunea ca nu mai are nici o atractie sa mearga acasa... si s-au casatorit din atractie, dupa 3 luni de sex intens... apoi, se mint de 10 ani, si cred ca nici unul n-are curaj sa divorteze... el ar vrea altceva, ea se teme sa nu ramana singura...

Editat de Leonking

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va stric si eu cateva teorii..sefa mea si-a cunoscut sotul pe internet, dupa un an de clapaceala in care s-au iubit si cunoscut , s-au vazut si iar s-au iubit inca un an si acum au 5 de cand s-au casatorit.....punct

Editat de Maybe not

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu doua persoane, ambele din UK (Scotia si Anglia) care s-au cunoscut asa, si acum au un copil impreuna. E drept, nu cred ca s-au cunoscut pe un site de socializare, mai degraba pe un forum dedicat unei echipe de fotbal, sau ceva de genul.

Nu cred ca e un mod chiar rau de a cunoaste pe cineva, atata vreme cat exista si o intalnire fata in fata destul de repede dupa cea de pe internet. Iti gasesti perechea unde nici nu ai crede.

Dar am rezervele mele cu privire la persoanele care cauta in mod explicit o relatie pe net.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hai sa va stric si eu cateva teorii..

...punct

Nu e vorba de stricat teorii. :)

Stim cu totii ca exista oameni care s-au cunoscut pe net si s-au casatorit.

Cred ca Naeema se refera - asa cum spunea si Finn la persoanele care cauta un sot pe net......unul care sa le schimbe complet existenta. Sau chiar - sa le salveze din anumite situatii De exemplu multe rusoaice cauta nemti.........online. Soti nemti.Si vin aici fara sa ii cunoasca ..........in real

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e vorba de stricat teorii. :)

Stim cu totii ca exista oameni care s-au cunoscut pe net si s-au casatorit.

Cred ca Naeema se refera - asa cum spunea si Finn la persoanele care cauta un sot pe net......unul care sa le schimbe complet existenta. Sau chiar - sa le salveze din anumite situatii De exemplu multe rusoaice cauta nemti.........online. Soti nemti.Si vin aici fara sa ii cunoasca ..........in real

 

daaa... si pe si mai multi ii cheama la ele, in russia... unde mai vedem noi...:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e vorba de stricat teorii. :)

Stim cu totii ca exista oameni care s-au cunoscut pe net si s-au casatorit.

Cred ca Naeema se refera - asa cum spunea si Finn la persoanele care cauta un sot pe net......unul care sa le schimbe complet existenta. Sau chiar - sa le salveze din anumite situatii De exemplu multe rusoaice cauta nemti.........online. Soti nemti.Si vin aici fara sa ii cunoasca ..........in real

chiar si asa posibilitatea de a gasi nu este o iluzie...orice se poate intampla.... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×