Sari la conținut
Forum Roportal
Dimineata

Un cort, o garsoniera, o casa, un conac sau un palat? Ce ti-ai pregatit pentru rai?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci te-ai botezat si esti copil al lui Dumnezeu si acum poti intra in rai. Deci ai luat Sfanta Impartasanie si ai viata vesnica.

 

Cum ti-ai asternut vesnicia? Putini oameni stiu ca starea din rai e pe masura faptelor bune, a bunurilor pe care le-ai transferat in rai. Este egalitate in unele aspecte in sensul ca nu sunt diferenta intre evreu,roman, german, maghiar si tigan, toti suntem la fel ca suntem frati de la Adam si Eva.

 

Insa in ceea ce priveste bunurile materiale nu este egalitate. Unii oameni in rai stau intr-un cort sub un copac. Altii au garsoniere. Altii au conace . Altii au palate.

 

Apostolii au palate asa de mari, pentru ca au ajutat multi oameni sa primesca viata vesnica, asa de mari sunt palatele apostolilor ca 5 ani trebuie sa mergi pe jos pentru o latura a lor.

 

Cum poti sa-ti faci castel in rai?

 

Inainte de a raspunde la aceasta intrebare citeste aici. Este ceva despre judecata la care posbil ca o sa fim supusi:

Matei 25

32. Şi se vor aduna

Editat de Dimineata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un cort, o garsoniera, o casa, un conac sau un palat? Ce ti-ai pregatit pentru rai?

 

Asta-i buna. Care rai?, dom'le. Te culci in cosciug? Aici ai gatat treaba?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Afaceri? Oricum ma intreb cum ar fi daca pe pamant o casa ar costa 1000$ sau un pret permis de oricine sau s-ar acorda prima casa fara nimic. Tehnologic ar fi posibil chair si cu o populatie de 1 milion de ori mai numeroasa ca la majorat omul sa primeasca fara nimic o casa .

 

De fapt sunt niste reguli de care daca stii poti sa le folosesti pentru tine. de aia am pus postul aici ca sa stiti si voi regulile sa nu fiti luati prin surprindere. Cine vrea sa stie mai multe despre aceste reguli sa intrebe pe Dumnezeu:

 

Doamne,. te rog forteaza-ma spre mantuire si te rog descopera-mi regulile din rai.

 

Si eu trebuie sa le aplic. Daca nu stii regulile nu e bine. Parintele Cleopa http://www.sfaturiortodoxe.ro/desprerai.htm vorbea de niste oameni ce au ajuns in rai in cort

 

"Atunci s-au deschis porţile singure şi am intrat după acele ziduri. Acolo am văzut nenumărate biserici şi palate ale cerului. Nimeni nu putea să numere at

Editat de Dimineata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lipseste contul bancar unde ar trebui sa transfere toti banii pe pamint ca mai apoi in rai sa aiba inzecit

Pot sa-i dau eu numarul de cont,al meu.Si eu ii depun cu dobinda direct in rai.Mai ales ca am si ceva pile pe acolo,ca eu sint prieten cu Isus.

Nu cu Cristos ,in nici un caz.Nu e unul si acelasi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×