Sari la conținut
Forum Roportal
Ccarmen

Mi-a rupt inima in bucati

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dupa 12 ani m-a parasit ! Am facut o casa impreuna avem un copil de 11 ani ,ne-am facut planuri iar el m-a parasit

pentru o alta femeie ! Sunt distrusa mi-a facut inima bucati si nu stiu daca o voi putea lipi la loc! Traiesc un cosmar de cateva zile plang non- stop si inghit calmante ! Ce sa fac ? Imi pun mereu intrebarea cum am sa pot trai fara el ?

Fetita mea este si ea distrusa ! Am nevoie de ajutor !! Va rog dati-mi un sfat ! Imi este frica ca am sa ma imbolnavesc si am sa-i provoc si eu inca o durere fetitei mele ! Va implor sa ma ajutati !!

 

 

ccarmen

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fii tare, ia totul asa cum vine, plangi pana la epuizare apoi o iei de la inceput. Gandeste-te bine pentru ce plangi, pentru cine? Fii tare pentru copilul tau si nu o inversuna impotriva tatalui ei, vorbeste-i frumos despre el, ea va fi sprijinul tau.Vei trai fara el si inca foarte bine, ai incredere in ce spun, nimeni nu este de neanlocuit desi el iti va ramane undeva acolo pentru multa vreme sau pentru totdeauna. Pentru ce sa-l plangi? Nu e mort si cu timpul chiar vei ajunge sa te impaci cu el, cu tine, barbati vor mai fi si sper din tot sufletul sa te gaseasca unul care sa te pretuiasca. De imbolnavit e posibil desi nu cred ca iti permiti acum acest lucru, puterea o vei gasi in Tine.....am sa te mai citesc sa vad cum trecei peste si am sa mai intervin daca voi putea pune o vorba langa inima ta...

Editat de Salvie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fi tare, ia totul asa cum vine, plangi pana la epuizare apoi o iei de la inceput. Gandeste-te bine pentru ce plangi, pentru cine? Fii tare pentru copilul tau si nu o inversuna impotriva tatalui ei, vorbeste-i frumos despre el, ea va fi sprijinul tau.Vei trai fara el si inca foarte bine, ai incredere in ce spun, nimeni nu este de neanlocuit desi el iti va ramane undeva acolo pentru multa vreme sau pentru totdeauna. Pentru ce sa-l plangi? Nu e mort si cu timpul chiar vei ajunge sa te impaci cu el, cu tine, barbati vor mai fi si sper din tot sufletul sa te gaseasca unul care sa te pretuiasca. De imbolnavit e posibil desi nu cred ca iti permiti acum acest lucru, puterea o vei gasi in Tine.....am sa te mai citesc sa vad cum trecei peste si am sa mai intervin daca voi putea pune o vorba langa inima ta...

 

Nu cred ca am sa pot trece peste acesta durere ! Cred ca se va intampla ceva ! Am 41 ani ! Imi doream sa imbatranim impreuna avem o casa pe care trebuie sa ovand acum si sa ma mut ! Nu pot sa mai traiesc in ea sa imi amintesc de el de noi ! Ce ma fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai sa poti si chiar o sa te miri singura de ce esti in stare, de intamplat se va intampla cu siguranta, durerea se va atenua, va pare increderea in tine apoi primul zambet si incet incet vei redeveni Tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ai sa poti si chiar o sa te miri singura de ce esti in stare, de intamplat se va intampla cu siguranta, durerea se va atenua, va pare increderea in tine apoi primul zambet si incet incet vei redeveni Tu.

 

Il banuiam de infidelitate de foarte mult timp si ii spune-am dar el ma facea nebuna , pana cand duminica am descoperit dovada iar el mi-a spus ca nu are de ce sa-mi dea socoteala ca nu ma itereseaza pe mine ce face el si bineinteles ca a recunoscut . Vrea doar sa ramanem prieteni pentru copil !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pana la urma binele copilului conteaza cel mai mult, nu?...relatia in sine e deja compromisa...

 

Stiu si mi se rupe inima si mai tare cand ma uit la ea pentru ca stiu ca in sufletul ei de copil durerea este de 2 ori mai mare ! Sufera si pentru mine cand ma vede asa si eufera si pentru el ca nu o sa-l mai vada zi de zi ca nu o sa mai poata spune tati in fiecare zi !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

draga mea carmen, suntem alaturi de tine, cu tot sprijinul pe care-l putem oferi in aceste conditii

linisteste-te, fa-ti un pic ordine in ginduri, si incearca sa-ti dai seama despre ce e vorba

e posibil sa fie doar o toana a lui, dupa satisfacerea hormonilor sa doreasca sa se intoarca

e posbil sa fie marea iubire pentru el

e posibil orice

dar, si de atitudinea ta vor depinde multe

cu cit suferi mai mult si te vede prabusita si disperata il indepartezi si mai tare

incearca sa nu suferi pentru partea fizica a lui, perceperea absentei fizice din viata ta

daca-l mai iubesti, incearca sa vezi tot ce se intimpla astfel: el e un copil mare care a gasit o bucata de tort mai gustoasa, o savureaza satisfacut, si....ori i se apleaca, de la altele, pot fi probleme materiale, pot fi probleme de la atasamentul lui pentru copil pe care amanta vrea sa-l indeparteze, nu se stie

trebuie doar sa-ti revii si sa astepti

viata iti va oferi exact ce trebuie, cu conditia sa nu disperi, sa nu-ti faci rau

astept raspuns

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca am sa pot trece peste acesta durere ! Cred ca se va intampla ceva ! Am 41 ani ! Imi doream sa imbatranim impreuna avem o casa pe care trebuie sa ovand acum si sa ma mut ! Nu pot sa mai traiesc in ea sa imi amintesc de el de noi ! Ce ma fac?

 

Carmen, o copila de 20 de ani ar avea scuza imaturitatii pentru asemenea disperare, dar tu, la 41?

plus ca stiai ca te inseala?

 

ce mai poti astepta de la un mascul care si-a batut joc de familia lui?

 

tre sa recunosti ca amandoi sunteti responsabili si vinovati de ruptura, nu el singur.. daca intelegi asta, vei putea accepta mult mai usor realitatea.

 

dar mai presus de toate, char e ultima p..... de pe planeta de disperi in halu asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×