Sari la conținut
Forum Roportal
Elia

Noua ordine mondiala....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

articolul "desfiinteaza" Biserica Catolica

este o atitudine, dar nu inseamna ca este corecta

 

si familiei tale, cititorule, daca ii vei "spala rufele in public" i se va vadi un chip asemanator - asta nu inseamna nimic pentru nepotii care vor duce numele familiei mai departe, daca vor sa o faca!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
articolul "desfiinteaza" Biserica Catolica

este o atitudine, dar nu inseamna ca este corecta

 

si familiei tale, cititorule, daca ii vei "spala rufele in public" i se va vadi un chip asemanator - asta nu inseamna nimic pentru nepotii care vor duce numele familiei mai departe, daca vor sa o faca!

 

Exact ca si pe vremea lui Isus, Dumnezeu ne confrunta cu adevarul Sau, care este foarte incomod.

La fel ca si iudeii, putini crestini vor da dreptate lui Dumnezeu si vor accepta critica Sa.

Cei mai multi presati de prejudecati, orgoliu personal sau onoarea "numelui familiei", vor nesocoti impacarea oferita, preferand sa-L rastigneasca, decat sa se lepede de greselile lor.

 

Bucurati-va, ca mai este timp de gratie si Dumnezeu isi cauta inca oile ratacite!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chiar crezi ca vei fi mai bun si mai bine primit in fata lui Dumnezeu daca "desfiintezi" Biserica Catolica?!?

 

Dumnezeu prin Cuvantul Sau si uneltele Sale omenesti nu doreste niciodata sa darame sau sa "desfiinteze" altceva decat pacatul, si sa zideasca si sa indrepte pe pacatos. El iubeste biserica catolica, si eu la fel, dar nu va renunta niciodata sa faca acest lucru in dreptate si adevar.

 

Apocalipsa 3,19: "Eu mustru şi pedepsesc pe toţi aceia, pe cari-i iubesc. Fii plin de r

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

MariaB

 

Dumnezeu nu are treaba cu enoriasii bisericii catolice , are treaba cu conducatorii ei, la Catolici mai mult papa e ridicat in slavi decat Dumnezeu.

 

Profetia spune ca sistemul acesta papal e fiara din Apocalipsa, iar America e ajutorul ei, da America care a fost tara libertatii ea va avea un cuvant de spus in istoria acestui pamant.

Daca ai vazut inmormantarea papei, daca nu o am eu pe DVD si o pot oferi oricui,acolo a fost prezenta si Suita Americana, de ce ,ce cautau acolo? pana atunci americanii erau in opozitie cu papalitatea, de ce se intampla lucrurile astea astazi? ca sa se implineasca profetia.

America a fost descoperita de Colomb prin Providenta, pe corabiile lui Colomb nu a calcat picior de papa sau vreun simpatizant Catolic. America a fost populata cu evrei persecutati si simpatizantii acestora.

 

Asa ca papa va avea un cuvant de spus, ceea ce a inceput Paul II va termina Benedict, va da legi si va constrange adevaratii credinciosi la ascultare de doctrina papala.

Deja acum traim timpuri profetice , se asteapta ca papa cat de curand sa dea decretul Duminical, poate razi de ceea ce scriu, dar o sa iti treaca cand ai sa vezi cu ochii tai adevarul.

Domnul a spus si ucenicilor vorba aceasta: Va spun aceste lucruri ca atunci cand se vor intampla sa credeti.

Mentionez:Domnul are copii sai in biserica Catolica care la timpul potrivit vor iesi de acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
America a fost descoperita de Colomb prin Providenta, pe corabiile lui Colomb nu a calcat picior de papa sau vreun simpatizant Catolic. America a fost populata cu evrei persecutati si simpatizantii acestora.

 

Nea Marine, nu te supara, dar in afirmatia de mai sus ai cam incurcat borcanele.

"Colomb" si ai lui erau cu totii catolici, pentru ca erau spanioli sau portughezi, si pe deasupra ei nu au debarcat niciodata America de nord, ci in America centrala si America de sud.

Primii colonisti crestini protestanti, persecutati de biserica catolica si anglicana, au plecat din Olanda cu corabia Mayflower si au ajuns in America de Nord in 1620, unde au intemeiat colonia Noua Anglie, care se afla pe tarmul de est al Statelor Unite ale Americii de astazi.

Evreii au venit mai tarziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma supar de loc Elia, mai am de invatat, dar din ceea ce stiu eu, Columb a fost un om credincios si Dumnezeu sa folosit de el.

La capitolul ,,Columb,, ramane de discutat,deacord ca a fost sponzorizat de spanioli dar asta nu inseamna ca el a fost,,catolic,,

 

Apocalpsa12,6 Si femeia a fugit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×