Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut...ajutati-ma si p mine cu niste sfaturi...sunt indragostit de iubita celui mai bun prieten si asta de vreo jumatate de an cand am inceput sa realizez.ei sunt impreuna de 3 ani.nu stiu ce simte ea pentru mine dar pot sa spun ca n simtim bine unul in prezenta celuilat.nu stiu ce sa mai fac...de impartasit sentimentele fata de ea nu pot...pentru ca ar insemna sa stric cel putin o prietenie...dar nici sa mai stau in prezenta ei purtandu-ma ca si cum totul e ok pentru ca ma indragostesc din ce in ce mai tare...eu nu vad nicio scapare din aceasta situatie...ajutati-ma cu niste sfaturi...mersi anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa ii eviti pe amandoi .

 

eu iti recomand filmul acesta . nu e offtopic . tot despre tovarasi , iubite , tradari este vorba

 

Cocosul decapitat

 

Cel mai bine cand suferi e sa te indepartezi de persoana in cauza.

Editat de Rhini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hm, da, cel mai bine e sa stai deoparte. Ea probabil n-ar putea sa te vada ca un eventual iubit, iar daca este fericita in relatia actuala, oricum e in zadar. Indeparteaza-te, fa-ti prieteni noi. Cu timpul o sa o uiti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca erai gay si prietenii tai la fel,era mult mai usor.Aveati o relatie in 3,si gata. :) :) :lol:

http://www.angelicuss.com/conform-unor-stu...tiile-deschise/

Din pacate,la cuplurile heterosexuale nu prea se poarta relatiile deschise.In schimb,sunt "de la sine intelese" relatiile exclusiviste,inchise,in care partenerii se considera un fel de proprietari reciproci,iar a iubi pe cineva din afara,reprezinta un gest de tradare sau chiar de...furt! (exact -partenerul e proprietate "privata" si e tratat ca atare)

Ce sa mai spun despre a face sex in afara cuplului -asta e gestul suprem de "tradare"...partenerul trebuie sa apartina total,trup si suflet,celuilalt.Ba chiar sunt destui care considera gelozia un semn de iubire... :doh: :hi:

Cei care ti-au raspuns pana acum,au raspuns exact de pe pozitia asta "normala". :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut...ajutati-ma si p mine cu niste sfaturi...sunt indragostit de iubita celui mai bun prieten si asta de vreo jumatate de an cand am inceput sa realizez

 

Esti bolnav, mergi la psihiatru . :lol:

 

Din pacate,la cuplurile heterosexuale nu prea se poarta relatiile deschise.In schimb,sunt "de la sine intelese" relatiile exclusiviste,inchise,in care partenerii se considera un fel de proprietari reciproci,iar a iubi pe cineva din afara,reprezinta un gest de tradare sau chiar de...furt! (exact -partenerul e proprietate "privata" si e tratat ca atare)

 

Din pacate bati campii , iubirea/dragostea este un sentiment profund intre doi oameni . :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am trait sa vad si apologia homosexualitatii . Un fel de " hai sa ne-o punem femei cu femei si barbati cu barbati, pt ca e mai bine asa" - din fericire, insa, unii ne-am nascut sanatosi (din punctul asta de vedere). N-am nimic impotriva libertinajului sexual (pentru cine-l... tine), insa nu vad de ce trebuie impachetata curvasaria (pt ca , pana la urma, asta este) in niste "haine" nobile.

Editat de Sicily

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti bolnav, mergi la psihiatru . :lol:

 

Din pacate bati campii , iubirea/dragostea este un sentiment profund intre doi oameni . :)

Da...toti indragostitii sunt bolnavi...bine ca exista "oamenii de bine" ca tine,care sa-i trimita la psihiatrii!

 

Dragostea e un sentiment profund,intre 2 sau mai multi oameni.Nu se limiteaza la numarul 2,asa cum vrei tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×