Sari la conținut
Forum Roportal
spider

Ce ai face tu sa arati bine

Postări Recomandate

aratam sau nu aratam bine oricand?! Ce ai face tu sa arati bine si care e ideea ta de "a arata bine" :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din cate am vazut pana acum tu arati bine oricand, oricum si cu orice ... mhmm, asa ca ar trebui sa ne zici tu care e secretul :dee

caisses and roses tuturor celor care se simt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca sa arati bine?hmm...pai trebuie sa te ingrijesti, sa te simti bine in pielea ta, sa ai incredere in sine...asta ar fi in mare "secretul"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit baby girl. :dee iti dorim navigare placuta pe forumulroportal. intr-adevar in mare, cam asta ar fi secretul. toti il stim. Cand am deschis subiectul m-am gandit la detalii :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc spider pentru urare:). Detalii?

In ceea ce priveste aspectul interior, cred ca trebuie sa incerci sa nu fii stresat, sa stii sa-ti rezolvi problemele, sa zambesti la greutati si sa inveti sa ierti.

Ca sa arati bine in exterior, cum am mai zis, trebuie sa fii ingrijit/a, femeile trebuie sa se machieze cat mai natural si putin, ca sa-si arate adevarata frumusete, iar barbatii sa spuna ei mai bine :dee

cam atat, daca mai gasesc ceva voi posta :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare se simte bine in felul lui.Fiecare are dimineti cand se trezeste si se uita in oglinda uimit de felul cum arata(bine sau rau). Asta tine de starea de spirit si de increderea de sine.Fiti optimisti din punctul asta de vedere. Fiecare e frumos in felul lui...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca frumusetea vine din interior evident nu trebuie sa neglijam exterioarul .....eu incerc sa zambesc cat mai mult posibil restul vine de la sine :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite, spider, raspund si eu acuma.

 

Parerea mea e, ca intr-adevar avem zile bune si zile cand ne uitam in oglinda si ne miram cum de nu sa-a spart (hei, glumesc, 7 ani de ghinion nu isi doreste nimeni!). Secretul e sa ne mobilizam - eu de exemplu in zilele cand ma simt mai obosita ma imbrac in culori mai vii, un machiaj mai vesel si beau o portie mai mare de cafea. Eventual mananc si niste miere pentru energie. Si sa nu uit- imi trezesc vecinii cu niste muzica pusa un pic mai tare :-

Ma gandesc la ceva placut si ma imbarbatez (ei asta-i, nu pot spune ca ma infemeiez pentru ca nu exista termenul) :(! Dupa care ies din casa intotdeauna cu dreptul - ei, da, si pisica poate fi superstitioasa cateodata, nu?

Tine oricum de persoana fiecaruia sa gaseasca mijloacele si metodele personale de a face din fiecare zi o zi nemaipomenita.

 

Ar mai fi si alte metode, dar poate se uita si copiii sub ... ani ::): ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare are o idee despre ceea ce inseamna frumusetea... fie ea interioara fie ea exterioara... Eu cred ca cele doua coexista! Frumusetea exterioara este cea care cucereste in prima faza, dar cea interioara este cea care pastreaza o relatie. :pee

Secretul frumusetii este increderea de sine, dupa parerea mea! In primul rand conteaza cum te vezi tu... tu esti cel mai aspru critic al tau! :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×