Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

M-am documentat puțin pe net dar aș vrea să aflu păreri concrete. Am stabilit că unul din dormitoare va fi un verde pal, de fapt un vernil,pentru că e o culoare liniștitoare. Nu știm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai rabdare poti incerca pe net niste programe de design interior accesibile ca modalitate de lucru prin care poti realiza schimbarea usoara a culorilor.

Mai exact Alno, Floorplaner sau Ikea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ai rabdare poti incerca pe net niste programe de design interior accesibile ca modalitate de lucru prin care poti realiza schimbarea usoara a culorilor.

Mai exact Alno, Floorplaner sau Ikea

Nu am răbdare și nici foarte mult timp. Mersi oricum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu m-am decis sa imi fac albe toate camerele. Ca la spital.

:)

Exact asta nu vreau. Avem un prieten care și-a făcut camerele albe, dar arată bine pentru că și-a pus uși

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca o sa vi se para ciudat dar mie imi place foarte mult negrul. Asa ca am cautat foarte mult un interior care sa ma inspire si sa ma ajute sa imi dau seama daca pot sa apelez la aceasta culoare pentru casa mea. Am gasit o casa din Suedia care arata exceptional si, da, are foarte mult negru dar si cateva elemente de culoare care o insenineaza.

post-107058-1288698027_thumb.jpg

post-107058-1288698038_thumb.jpg

post-107058-1288698041_thumb.jpg

post-107058-1288698046_thumb.jpg

post-107058-1288698496_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:)

infricosator arata casa cu negru.

 

asta cu albul nu e practica.

deschide bine spatiile dar orice urma de aripa de tantar se cunoaste... apoi altele mai "grele"....

nu e practic :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alb mi se pare nashpa. Am o prietena care are toate camerele albe + mobila alba in dormitor. Poate o combinatie de negru cu alb ar da mai cool.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca spui ca ai living-ul mare si parchetul este de culoare deschisa, poti vopsi un perete portocaliu/rosu sau in orice caz o culoare puternica, iar ceilalti pereti sa-i faci in aceeasi culoare insa o nuanta foarte foarte pala, sau chiar alb. Pe peretele viu colorat poti pune mobila in care sa vina incadrat si televizorul/lcd-ul. Cred eu ca depinde si cum ai intrarea in acea camera; de obicei pentru un efect maxim acel perete viu colorat poate fi cel din fata intrarii in camera. Daca ai rabdare si putina imaginatie poti face cateva modele simple pe unul sau ceilalti pereti mai putin colorati, de ex. cu maro inchis (care merge cu portocaliu) sau cu argintiu (care merge cu rosu).

 

Un sfat pe care ti-l pot da este sa eviti vopsirea diagonala a peretilor; am vazut la mai multe persoane si e de foarte prost gust.

 

cateva idei pentru cromatica, aici:

 

 

 

 

323.jpg

 

Living%20Room%20Orange%206.JPG

 

red-bedroom.jpg

Editat de Diela

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×