Sari la conținut
Forum Roportal
Rihterboy

Ma inseala iubita?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut. Sunt un tip cu o relatie de 4 ani, prietena mea este primul an la facultate in Buc. si nu am avut nici o problema pana in sesiune, cand deabea venea acasa(motivul, ca ii este lene). toate bune si frumoase, vine acasa si nu simt nici un fel de comp. ciudat sau altceva, pana cand intr-o zi ea se logheaza pe mess pe pc-ul meu si vb cu o prietena despre examene. Dupa ce iesim pe afara vin in casa si imi intra automat id-ul iei, si decolo intra repede un tip si baga niste afirmatii de mi-a picat fata (ex: iubirea asta a noastra trebuie sa inceteze ca nu prea mai am credit si nici tu) am ramas putin stramb in fata pc-ului. Iau telefonu si o sun, si ea incepe sa rada, zice ca e un prieten si asa vb cu fetele, si ca s-a dat la ea dar l-a refuzat, daca nu o cred, sa ii sun prietenele sa le intreb. Dupa care povestea se lungeste, aflu ca ea vb cu el mai mult decat mine(aflu din mesajele iei), si imi recunoaste asta, desi pe fata iei apare o expresie nedorita de mine, gen cand esti prins cu minciuna in sac. Aflu mai mult tot de la ea ca tipul are o masina misto tunata si o ajuta mereu in Buc. si ca umbla toata ziua cu el si o ajuta ft mult, si o si asculta mai bn decat o ascult eu. Toate aste mi le-a spus chiar ea, dar insista ca e doar un prieten si ca el o vrea ceva de la ea dar ea nu. A mai fost curand sa dea o restanta, cand am sunat-o mia recunoscut ca e cu el, si cand a venit mi-a spus ca a stat toata ziua cu tipul. Acuma a plecat sa munceasca in Buc. si cand ajunge o sun, la fel imi spune ca e cu tipul, Dar repet, mereu cand o intreb, imi spune ca ma iubeste si ca ala e doar un prieten, dar al dracu prieten...simt ca eu sunt amantul proaspat si el iubitul de durata. Sfaturi plssssss, ma degradez mintal. Apropo, mai aflu personal(o trag de limba) ca ea vb ft multe cu acest tip chiar si despre sex , adica despre noi 2. Dar acelasi raspuns primesc, nu vreau sa ma despart de tine, te iubesc. I really need advice.

Editat de Rihterboy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desparte-te de ea. nu-i singura fata. acum esti pe postul de "vioara a doua".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aflu mai mult tot de la ea ca tipul are o masina misto tunata si o ajuta mereu in Buc. si ca umbla toata ziua cu el si o ajuta ft mult, si o si asculta mai bn decat o ascult eu. Toate aste mi le-a spus chiar ea, dar insista ca e doar un prieten si ca el o vrea ceva de la ea dar ea nu.

:cheer: te inseala cu siguranta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
. Aflu mai mult tot de la ea ca tipul are o masina misto tunata si o ajuta mereu in Buc. si ca umbla toata ziua cu el si o ajuta ft mult, si o si asculta mai bn decat o ascult eu.

. A mai fost curand sa dea o restanta, cand am sunat-o mia recunoscut ca e cu el, si cand a venit mi-a spus ca a stat toata ziua cu tipul.

Acuma a plecat sa munceasca in Buc. si cand ajunge o sun, la fel imi spune ca e cu tipul

Apropo, mai aflu personal(o trag de limba) ca ea vb ft multe cu acest tip chiar si despre sex , adica despre noi 2

 

Mai , cum poti fi gelos pe prietenul ei ?

 

Eu unul nu cred ca amicul ei vrea o relatie cu ea, ci doar sex .

 

D'a s'ar putea sa ma'nsel . :cheer:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scenariul 1. E doar un prieten. Daca era mai mult, nu-ti spunea ca e cu el, ca o ajuta, etc.

Scenariul 2. Adevarul e cea mai buna minciuna. Are o relatie cu ala, dar in cazul asta, daca ala ii ofera mai multe, la ce te-ar mai tine pe tine, daca nici nu prea vrea sa vina acasa?

Scenariul 3. Are o relatie cu ala si iti spune de el ca sa te determine sa ii dai tu papucii.

 

Oricum, daca a putut sa-si lase bifata optiunea aia la mess, cu memorarea parolei.... Ori e gramada, saraca - ori nu are nimic de ascuns.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar vb cu mine in asa fel incat ala zici ca e un nimeni, desi el e in viata noastra de zici ca e un tot. Si intr-o zi mi-a spus daca vreau sa renunte la el, eu i-am zis ca nu, ca degeaba. Zice ca renunta si se intalnesc pe furis, barem asa e macar sincera. Si am vazut dupa aceasta conversatie un mesaj trimis catre el in care spunea: X cred ca nu trebuie sa mai vorbim, ma simt cam vinovata.

Editat de Rihterboy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unde-ai vazut mesajul ala? Pe firmamentul cerului? :cheer:

 

ala nu e mesaj de femeie care insala.. fata, whatever.

Parerea mea.

Editat de Darianna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Totusi, acest tip e mai prezent decat mine in viata iei acuma, si dc s-a angajat nu inteleg, ca nu are nevoie de bani, maica'sa i-a spus sa nu se duca ca o ajuta ea cu tot ce vrea. Raspunsul a fost: Vreau sa fiu mai independenta, ce vrei sa stau toata viata acasa. Putina dreptate?...da este, dar prea banuitor. Ea mi-a mai spus ca se simte singura acolo, eu am prieteni aici dar ea nu are pa nimeni, plm dar suna de zici ca e dildo tipul. Iar eu am o gonflabila acasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×