Sari la conținut
Forum Roportal
ben_gal_1

Boicot Israel

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Instructiuni practice asupra metodelor de boicotare a Israel-ului sint prezentate in link-ul de mai jos:

 

How to boycott Israel

If you really want to stop Israel, please follow these simple instructions:

 

http://www.theyeshivaworld.com/article.php?p=64486

Editat de ben_gal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Firmele respective au tot atatea legatura cu Israelul ca stat,adica la nivel oficial,cat are si Microsoft-ul prin angajatii sai romani angrenati la toate nivelurile de competenta si decizie, cu Romania.

Este cunoscut faptul ca evreii sunt implicati ca patroni sau administratori,ori simpli angajati, in foarte multe firme importante,trusturi transnationale. La fel si arabii,ba chiar la un nivel inca si mai ridicat ,mai ales in afara SUA ,unde ce este drept evreii sunt mai prezenti.

Liderul Iranian abereaza ca de obicei,iar subiectul acesta este cumva intre Politica si Coltul vesel.

Marile trusturi transnationale sunt prosioniste in momentul acesta. Asta nu inseamna ca profiturile lor sunt la dispozitia Israelului si nici ca la un moment dat nu isi pot schimba atitudinea.

Daca este sa discutam serios despre cum poate fi boicotat Israelul este simplu si clasic : Fara schimburi comerciale,fara relatii diplomatica,fara colaborare politica. Inconjurat de oceanul arab,Israelul s-ar sufoca.Momentan nu se pune problema. In viitor nu se stie si atunci ,evreii cu egooul supralicitat ,o sa aiba o surpriza neplacuta.

Orice stat poate fi boicotat astfel,daca se aduna o comunitate destul de mare si influenta de alte state ,care sa o faca. Un boicot singular al Iranului precum clameaza Mahmoud Ahmedinejad ,este o masura penibila.

Exista totusi un stat care nu poate fi boicotat in nici un fel.Orice boicot impotriva Chinei ar fi neproductiv si pagubitor pentru initiatori,infinit mai mult decat pentru chinezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista tot soiul de derbedei care desi sunt zero barat, totusi cred ca ceea ce fac va avea urmari importante.

Israelul nu are cum sa fie boicotat. Sau, chiar daca este, boicotul va avea ca efect exact un zero barat.Pot arabii sau alte natii "iubitoare", sa incerce sa-i boicoteze cat vor, rezultatul va fi acelasi:petrolul arabilor va pune in miscare tancurile si avioanele Israelului.Si inca in modul fast. Razboiul de 6 zile este/va fi o emblema a acestui lucru. Interesant, nu-i asa? :o:

Singurul care ii poate boicota cu efecte reale, este Dumnezeu. Insa pana acolo mai trebuie sa curga mult petrol... :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Singurul care ii poate boicota cu efecte reale, este Dumnezeu. Insa pana acolo mai trebuie sa curga mult petrol... :o:

Sau lapte si miere.

 

Eu credeam ca ben gal ne da un pont................. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista tot soiul de derbedei care desi sunt zero barat, totusi cred ca ceea ce fac va avea urmari importante.

Israelul nu are cum sa fie boicotat. Sau, chiar daca este, boicotul va avea ca efect exact un zero barat.Pot arabii sau alte natii "iubitoare", sa incerce sa-i boicoteze cat vor, rezultatul va fi acelasi:petrolul arabilor va pune in miscare tancurile si avioanele Israelului.Si inca in modul fast. Razboiul de 6 zile este/va fi o emblema a acestui lucru. Interesant, nu-i asa? :o:

Singurul care ii poate boicota cu efecte reale, este Dumnezeu. Insa pana acolo mai trebuie sa curga mult petrol... :lol:

 

Ce vorbesti ?

Dar daca initiatorii boicotului ar fi SUA , UE , China si Rusia,cu Japonia neutra,ce zici,poate fi boicotat Israelul ?

Si totusi va exista o situatie de acest gen, cu SUA de partea boicotatului Israel,transata in ceea ce numim Armaghedon.

Dumnezeu, zice Biblia ca o sa-i salveze de "boicot" in valea Meghido. Ce o sa ramana dupa salvare,greu de spus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce vorbesti ?

Dar daca initiatorii boicotului ar fi SUA , UE , China si Rusia,cu Japonia neutra,ce zici,poate fi boicotat Israelul ?

Eu vorbeam de derbedei. Tarile prezentate de tine nu se incadreaza in sablon.Alte tari arabe in schimb, se incadreaza.

 

Si totusi va exista o situatie de acest gen, cu SUA de partea boicotatului Israel,transata in ceea ce numim Armaghedon.

Dumnezeu, zice Biblia ca o sa-i salveze de "boicot" in valea Meghido. Ce o sa ramana dupa salvare,greu de spus.

As fi curios sa vad si eu de unde ai scos tu teoriile astea cu Armaghedonul, boicotul impotriva Israelului, salvarea Israelului din boicot...

Din Biblie sigur nu te-ai inspirat. :lol:

Editat de hans

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Biblia totusi trebuie interpretata,fiind prea metaforica. Bine ,stiu ,prin revelatie se intelege neinterpretata, pana atunci insa

Quote :

 

Prima teorie interpreteaza batalia de la Armaghedon ca un eveniment de viitor, un eveniment literal, o lupta reala care se va duce

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt multe interpretari cu privire la Harmaghedon. Insa trebuie sa iei interpretarea din Biblie, caci Biblia este singura care a introdus definitia acestui razboi.

 

Desi multa lume crede ca Harmaghedonul este un razboi intre natiuni, totusi Biblia arata limpede ca NU este asa. Am sa-ti dau doar cateva citate:

"Acestea sunt duhuri de draci, care fac semne nemaipomenite si care se duc la imparatii pamantului intreg, ca sa-i stranga pentru razboiul zilei celei mari a Dumnezeului celui Atotputernic.

Editat de hans

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Instructiuni practice asupra metodelor de boicotare a Israel-ului sint prezentate in link-ul de mai jos:

 

How to boycott Israel

If you really want to stop Israel, please follow these simple instructions:

 

http://www.theyeshivaworld.com/article.php?p=64486

 

 

Se pare ca nu ati vazut asta:

 

13. YITZCHOKY says:

July 1, 2010 at 6:55 pm

 

 

How to boycott Israel

 

Tot ce scrie acolo este adevarat.

 

 

 

Eu va inteleg problema.

 

Sau lapte si miere.

 

Eu credeam ca ben gal ne da un pont................. :lol:

 

 

Alege-ti pontul. Poate ca te pot ajuta.

 

Dumnezeu, zice Biblia ca o sa-i salveze de "boicot" in valea Meghido. Ce o sa ramana dupa salvare,greu de spus.

 

 

Asa e, greu de spus. Pina atunci astept sa scrii ceva interesant si on-topic.

Editat de Burel001
Editat textul indicat de link in limba engleza.Plus comentariu la moderare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa revenim la subiect.

Intrebarile corecte si ceva mai interesante decat zeflemeaua fata de iranieni ,ar fi:

Exista interese pentru boicotarea Israelului? Sunt aceste interese,prezente si in lumea nonaraba ?

Eu zic ca exista astfel de interese si in afara lumii arabe. Momentan este mai periculos fundamentalismul arab,nascator de terorism. In viitor insa ,este posibil sa apara din ce in ce mai multa reticenta fata de excesele sioniste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×