Sari la conținut
Forum Roportal
GhostWriter

Ati vazut vreodata fantome?Eu da....

Postări Recomandate

Nu sunt o adepta a povestilor despre fantome...nu am fost nicodata...insa acum cateva zile un eveniment care mi-a schimbat cu totul viziunea despre acest subiect si despre viata in general s-a petrecut...

Eram in bucatarie si imi pregateam ceva de mancare...la un moment dat cu coada ochiului am zarit o silueta albicioasa in pragul bucatariei care se plimba pe hol...m-am speriat crezand ca este mama si am tresarit spunandu-i ca m-am speriat de ea...la cateva clipe insa am realizat ca ceea ce vazusem nu era mama mea ci...altceva...m-am uitat pe hol si tot ce am putut simti era un aer neobisnuit de rece...insa nimic altceva..

In clipa aceea mi-am dat seama ca ceea ce am vazut a fost ceva iesit din comun si desi in ultimele zile am incercat sa-mi scot din cap ideea asta gasind fel de fel de scuze,tot nu pot sa-mi scot din cap imaginea piciorului a aparut pe hol(pentru ca asta am putut sa vad cel mai bine)...

Oricum socul cel mare a venit la cateva minute dupa incident...cand mi-am adus aminte de o alta intamplare care s-a petrecut acum vreo saptamana dar pe care insa nu am luat-o in seama punand-o pe seama oboselii sau a reveriei..Era dimineata, deci tocmai ma trezeam si eram oarecum intr-o stare de ameteala si oboseala...de-abea puteam sa deschid ochii si am vazut o "persoana" mangaindu-ma pe crestet...abia dupa cateva minute mi-am dat seama ca nu se putea intampla asa ceva pentru ca fusesem singura toata noaptea...panritii mei fiind la serviciu...si am deschis ochii mai bine iar silueta aceea a fugit de langa mine..m-am uitat la ceas..era 8:30 dimineata cam aceeasi ora insa seara la care avea sa se petreaca intamplarea din bucatarie...

Am doar 18 ani...sunt o persoana perfect sanatoasa atat din punct de vedere psihic cat si fizic...si de altfel tind sa fiu o persoana foarte realista...

Cu toate astea caut o explicatie lucrurilor acestora...poate ma puteti ajuta cumva...voi ati experimentat vreodata ceva de genul acesta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi s-a facut pielea de gaina... :beee: :good: chiar nu stiu daca sa cred sau nu...dar e total nasol sa te trezesti ca te mangaie cineva sau ceva si pe urma fuge...sau si mai nasol sa stii ca cineva e in casa cu tine si tu de fapt trebuia sa fii singur in casa...adica eu nici nu as mai avea curaj sa ma duc sa ma usurez sau sa fac dus... nici macar sa ies din camera :P) ,daca as sta la parter as iesi pe geam din casa si as astepta sa vina cineva acasa sa nu intru singur in casa asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Apropo de semnul crucii. Cind il faci de fapt legi, ce nu vrei sa se intimple acum. Dar nu ptr totdeauna.

Nu inteleg.

 

Eu mereu am vazut fiinte/persoane dragi de asta nu mi-a fost frica poate.

Mie prima oara mi-a fost cam frica. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu o experienta de genul acesta, cu ani in urma. Era seara si cred ca scriam ceva, nu mai stiu sigur ce faceam, cand deodata am simtit ceva in spatele meu, a fost ca un fel de fior rece, e greu sa descriu acea senzatie... M-am speriat destul de tare, am tresarit si cand am intors capul am vazut o silueta care iesea din camera. Eara foarte inalta, de culoare gri - cenusiu si avea un mers ciudat, sacadat, cam cum este pasul de defilare al soldatilor, nu era acel spectru de lumina cum sunt fantomele din filme, era ca o umbra, intunecata. Cand mi-am revenit din soc, am mers pe hol, unde iesise, sa vad ce era de fapt, dar nu mai era nimic cand m-am uitat. Nu stiu daca a fost o fantoma, sincer nu prea cred in fantome, m-am gandit ca nu a fost nimic, a fost doar imaginatia mea, dar e greu sa uit acea senzatie pe care am simtit-o atunci... Cineva mi-a spus ca este posibil sa fi fost tatal meu, care murise cu ceva timp inainte in acea camera, dar nu cred asta, arata cu totul altfel acea silueta, nu avea nimic familiar si era foarte intunecata, rece daca pot sa spun asa. M-am gandit de multe ori la acea intamplare, dar nu stiu ce a fost sau daca a fost ceva cu adevarat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×